Baltarusijos lengvaatletė šaukiasi pagalbos: už trenerių kritiką prievarta deportuojama iš Tokijo, sportininkė prašo politinio prieglobsčio Europoje (11)

2021.08.01 15:41
Kristina Timanovskaja  | Organizatorių nuotr.

Kristina Timanovskaja | Organizatorių nuotr.

Sekmadienį socialiniuose tinkluose pasigirdo pagalbos šauksmas – Baltarusijos lengvaatletė Kristina Timanovskaja ne savo noru privalo palikti Tokiją, nors jau rytoj jos lauktų antrasis startas olimpinėse žaidynėse.

Baltarusijos valdžia nupirko K.Timanovskajai skubų bilietą namo, o sportininkė šiuo metu jau yra oro uoste.

Kaip teigė pati K.Timanovskaja, jai buvo liepta varžytis vienoje iš estafečių, į kurią negalėjo atvykti kitos sportininkės dėl nesutvarkytų dopingo dokumentų. Ji šiai rungčiai nesiruošė ir socialiniuose tinkluose sukritikavo trenerius dėl priimtų sprendimų.

„Šiandien buvau įtraukta į 4x400 estafetės dalyvių sąrašą, nors nė vienas vyriausiasis treneris nenorėjo sužinoti nieko apie mano būklę. Niekada gyvenime nereaguočiau taip griežtai, jeigu pas mane kas nors iš anksto ateitų ir paaiškintų situaciją bei sužinotų, ar galiu nubėgti 400 metrų ir ar esu pasiruošusi. Jie nusprendė viską padaryti man už nugaros, nepaisant to, kad bandžiau sužinoti šią informaciją, tačiau sulaukiau tik ignoravimo. Patikėkite, nors niekada nebuvau nubėgusi 400 metrų, tačiau būčiau pasirengusi palaikyti komandą ir merginas bei eitu kartu su jomis tuo keliu, tačiau manau, kad valdžia turėtų mus gerbti kaip sportininkus ir kartais atsiklausti mūsų nuomonės. Kartoju: jeigu tokia situacija susiklostytų ir jie būtų žmogiškai į mane kreipęsi, būčiau padariusi viską, kas įmanoma, kad išbandyčiau save naujojoje distancijoje“, – šeštadienį socialiniuose tinkluose rašė J.Timanovskaja.

Viskas prasidėjo tada, kai tarptautiniai stebėtojai nustatė, jog Baltarusija per dešimt mėnesių iki olimpinių žaidynių neatliko pakankamai dopingo testų ir dėl šios priežasties trims sportininkėms nebuvo leista dalyvauti Tokijo olimpiadoje. Baltarusijos olimpinės rinktinės vadovai K.Timanovskaja įrašė į estafetės komandą, nors ji pati koncentruojasi sprinte ir rytoj turėjo startuoti 200 m bėgime.

K.Timanovskaja nenori vykti į Minską ir prašosi politinio prieglobsčio Europoje.

„Prašau Tarptautinio olimpinio komiteto pagalbos“, – „Telegram“ kanale sako K.Timanovskaja. „Jie bando mane išgabenti iš šalies be mano leidimo. Prašau, kad įsikištų TOK“.

Nuvilnijus skandalui, Baltarusijos olimpinis komitetas bandė paaiškinti tokį sprendimą: „Lengvosios atletikos trenerių štabas nusprendė, kad atsižvelgiant į K.Timanovskajos emocinę ir fizinę būklę, ji negali dalyvauti olimpinėse žaidynėse“.

„Tai tikrai netiesa, gydytojai manęs neapžiūrėjo“, – socialiniuose tinkluose cituojama sportininkė.

Skelbiama, kad Pavelo Latuška 2020 m. spalio pabaigoje įkurta „Nacionalinė kovos su krize“ organizacija jau susisiekė su Lenkijos ir Austrijos užsienio reikalų ministerijomis ir prašo šių šalių tarnybų padėti gauti lengvaatletei tarptautinę apsaugą.

Tokijo olimpinėse žaidynėse K.Timanovskaja suspėjo startuoti moterų 100 m bėgimo rungtyje. Šią distanciją įveikusi per 11.47 sek., Baltarusijos atletė užėmė 37-ą vietą ir į pusfinalį nepateko.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų