„Tottenham“
Pertrauka
0
:
0
Atsinaujins po sek
„Chelsea“
Javadas Foroughi | Scanpix nuotr.

Javadas Foroughi | Scanpix nuotr.

 Tokijuje vykstančiose vasaros olimpinėse žaidynėse kol kas vienintelį medalį Iranui iškovojo 41-erių šaulys Javadas Foroughi.

Vyrų 10 m pistoleto rungties kvalifikacijoje iranietis surinko 580 taškų, užėmė 5-ą vietą ir pateko į finalinį aštuonetą. Ten J.Foroughi pelnė net 244,8 tšk., pagerino olimpinį rekordą ir iškovojo aukso medalį.

Praėjus kelioms dienoms po J.Foroughi triumfo pasklido informacija, kad iranietis priklauso Islamo revoliucijos gvardijai. Pietų Korėjos žiniasklaidos teigimu, tai yra teroristinė organizacija.

„Tai, kad Javadui Foroughi buvo įteiktas auksas, ne tik Irano ir apskritai sporto visuomenės katastrofa, bet ir didžiulė gėda tarptautiniam olimpiniam komitetui. 41-erių Foroughi jau ilgą laiką yra teroristinės grupuotės narys. Islamo revoliucijos gvardija yra atsakinga už Irano žmonių ir protestuotojų žudymą, taip pat nekaltų Sirijos, Irako ir Libano žmonių šaudymą. Jungtinės Amerikos Valstijos šią grupuotę laiko teroristine. Reikalaujame tarptautinį olimpinį komitetą kuo skubiau pradėti tyrimą ir atimti aukso medalį iki tol, kol pasibaigs tyrimas“, - rašoma pranešime.

Į finalą nepatekęs pasaulio rekordininkas Jin Jong-Ehas irgi turėjo ką pasakyti šia tema: „Kaip gali teroristas laimėti pirmą vietą? Tai visiškas absurdas. Kažkoks cirkas.“

Tarptautinis olimpinis komitetas, reaguodamas į pranešimus, pareiškė, kad laukia įrodymų, jog J.Foroughi išties priklauso teroristinei organizacijai.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (26)
Registruoti
Anoniminiai (26)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų