„Tottenham“
86 min.
0
:
2
Atsinaujins po sek
„Chelsea“
Lietuvos plaukimo rinktinė | Vytauto Dranginio nuotr.

Lietuvos plaukimo rinktinė | Vytauto Dranginio nuotr.

  Olimpiniame Tokijo baseine penktadienį paskutinę savo rungtį užbaigė Lietuvos plaukikai, kurie mėgino įveikti vyrų 4x100 m kombinuotos estafetės atranką.

Danas Rapšys estafetėje plaukė nugara, Andrius Šidlauskas – krūtine, Deividas Margevičius – peteliške, o Simonas Bilis – laisvuoju stiliumi. D.Rapšys ir A.Šidlauskas jau turėjo nemažai startų Tokijuje, o D.Margevičius ir S.Bilis olimpiadoje dalyvavo tik estafetėje.

Antrajame atrankos plaukime dalyvavę lietuviai finišavo 7-i, o bendroje įskaitoje buvo 13-i. Deja, po finišo teisėjai pranešė, kad lietuviai kartu su brazilais buvo diskvalifikuoti. Taisykles pažeidė A.Šidlauskas. Jis 0.08 sek. per anksti įšoko į baseiną, D.Rapšiui dar nespėjus paliesti sienelės.

Pas žurnalistus po plaukimo atėję sportininkai buvo itin geros nuotaikos ir nevengė pajuokauti. Nors jie dar nežinojo, kas suklydo starto metu, tačiau nieko nekaltino ir į viską pažiūrėjo su šypsena veide.

„Pakalbėti duosiu komandos draugams – Deividas ir Simas dar to nedarė...“, – šypsodamasis pokalbį pradėjo D.Rapšys.

„Greičiausiai dėl diskvalifikacijos aš esu kaltas“, – spėjo A.Šidlauskas.

„Skaudžiausia mums su Simu, kad mėnesį laiko buvome uždaryti kalėjime Japonijoje, nepamatėme absoliučiai nieko, išskyrus geležinkelį ir tai, ką matai pro olimpinio miestelio langus. Saugojomės maksimaliai, nes tas virusas man yra baisu, o miestelyje buvo užsikrėtusių. O dabar dar diskvalifikacija... Sezono pabaiga – „liuks“!“, – sarkastiškai kalbėjo D.Margevičius. „Šiaip nesame nuliūdę nei vienas, pasilinksminome“.

D.Rapšys savo etapą atrankos plaukime baigė paskutinis – 8-as. A.Šidlauskas trumpam buvo pakilęs į 6-ą vietą, bet finišavo 7-as. D.Margevičius tuomet atkakliai kovojo dėl 6-os vietos su vokiečiais, bet S.Bilis vokietį galiausiai praleido į priekį. Lietuvių laikas po finišo buvo geresnis nei baltarusių, vengrų ir graikų.

Lietuvos plaukimo rinktinė | Vytauto Dranginio nuotr.

Lietuvos plaukimo rinktinė | Vytauto Dranginio nuotr.

„Dar pasižiūrėsime savo laikus, bet galiu pasakyti, kad tikrai padarėme visi tai, ką galėjome“, – jau rimčiau kalbėjo D.Rapšys. „Jeigu nebūtų diskvalifikacijos, iš viso būtų labai gerai, liktume dvylikti“.

„Kol kas negaliu pasidžiaugti, nes dar skauda“, – pastebėjo S.Bilis.

„Mano planas buvo aplenkti baltarusius. Aplenkėme, pagal laiką buvome geresni“, – sakė D.Margevičius.

„Finalo mes būtume nepasiekę, bet apmaudu ir dėl brazilų, kurie gavo diskvalifikaciją, nes jie tikrai būtų patekę į finalą ir ten gal net kovoję dėl 4-5 vietų. Jiems tikrai skaudžiau“, – sakė A.Šidlauskas.

Nors D.Rapšiui plaukimas nugara toli gražu nėra pagrindinė rungtis, tačiau dėl to, kad nėra kam plaukti, tenka rinktis ir ne tai, ko nori. Plaukikai ragino Lietuvos žmones ateiti į šią sporto šaką ir galiausiai prisijungti prie rinktinės.

„Mes esame vieninteliai Lietuvoje plaukikai savo būdais“, – sakė D.Rapšys „Stengiamės padaryti tai, ką galime geriausio“.

„Danas nelabai „nugaristas“, bet plaukia..“, – pridėjo S.Bilis. „Jeigu Danas plauktų delfinu arba krauliu, tada nebėra kas plauktų nugara“.

„Lietuviai, pasistenkite išmokti plaukti nugara arba delfinu, kad prisijungtumėte prie komandos“, – pokalbį užbaigė D.Margevičius.

Titas Pacauskas
Sportas.lt
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (8)
Registruoti
Anoniminiai (8)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
ANGLIJA