„Tottenham“
Pertrauka
0
:
0
Atsinaujins po sek
„Chelsea“
Elija Godwinas su Lynna Irby | Scanpix nuotr.

Elija Godwinas su Lynna Irby | Scanpix nuotr.

 Pirmą kartą į olimpinių žaidynių programą įtraukta mišri bėgimo estafetė 4x400 m penktadienį prasidėjo atrankos bėgimais. Net ir ne pačios pajėgiausios sudėties JAV rinktinė atbėgo pirma atrankos bėgime ir jau galvojo apie finalą, tačiau netrukus sužinojo, kad buvo diskvalifikuota. Teisėjai paskelbė, kad amerikiečiai pažeidė 24.19 taisyklių punktą. Jis nurodo, kad sportininkai lazdelę turi perduoti tam numatytame „koridoriuje“, o Elija Godwinas su Lynna Irby to nepajėgė padaryti.

Amerikiečių klaida:

Amerikiečių klaida | Organizatorių nuotr.

Amerikiečių klaida | Organizatorių nuotr.

Amerikiečiai po tokio sprendimo pateikė apeliaciją ir pasiekė savo. Išsiaiškinta, kad vienas iš teisėjų pats padarė klaidą, atvesdamas L.Irby už lazdelės perdavimo „koridoriaus“. Dėl šios priežasties patenkintos tiek JAV, tiek Dominikos Respublikos rinktinių apeliacijos. Teisėjai klydo ir kai kuriuose kituose bėgimuose, bet kiti sportininkai patys pastebėdavo, kad stovi draudžiamoje zonoje ir ateidavo į „koridorių“.

Finale šią estafetę gali bėgti legendinė amerikietė Allyson Felix. JAV bėgikė turi 9 olimpinius medalius ir dalijasi visų laikų moterų lengvaatlečių rekordą su jamaikiete Merlene Ottey.

Diskvalifikuota penktadienį buvo ir olimpinė vicečempionė Francine Niyonsaba iš Burundžio. Tiesa, ji dėl aukšto testosterono lygio nebegali bėgti savo pagrindinės 800 m rungties, todėl olimpiadoje startavo 5000 m distancijoje. F.Niyonsaba atbėgo ketvirta ir būtų patekusi į finalą, tačiau bėgimo metu buvo už trasos ribų ir taip pažeidė taisykles.

Penktadienį lengvojoje atletikoje buvo išdalintas ir pirmasis medalių komplektas. Vyrų 10 000 m bėgimą laimėjo etiopas Selemonas Barega (27:43.22 min.). Už jo liko du Ugandos atstovai – pasaulio rekordininkas Joshua Cheptegei (27:43.63) ir Jacobas Kiplimo (27:43.88).

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (1)
Registruoti
Anoniminiai (1)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų