„Tottenham“
74 min.
0
:
2
Atsinaujins po sek
„Chelsea“
Lietuvos plaukimo rinktinė | Vytauto Dranginio nuotr.

Lietuvos plaukimo rinktinė | Vytauto Dranginio nuotr.

 Olimpiniame Tokijo baseine penktadienį paskutinę savo rungtį užbaigė Lietuvos plaukikai, kurie mėgino įveikti vyrų 4x100 m kombinuotos estafetės atranką. Danas Rapšys estafetėje plaukė nugara, Andrius Šidlauskas – krūtine, Deividas Margevičius – peteliške, o Simonas Bilis – laisvuoju stiliumi. D.Rapšys ir A.Šidlauskas jau turėjo nemažai startų Tokijuje, o D.Margevičius ir S.Bilis olimpiadoje dalyvavo tik estafetėje.

Antrajame atrankos plaukime dalyvavę lietuviai finišavo 7-i, o bendroje įskaitoje buvo 13-i. Deja, po finišo teisėjai pranešė, kad lietuviai kartu su brazilais buvo diskvalifikuoti. Taisykles pažeidė A.Šidlauskas. Jis 0.08 sek. per anksti įšoko į baseiną, D.Rapšiui dar nespėjus paliesti sienelės.

D.Rapšys savo etapą atrankos plaukime baigė paskutinis – 8-as. A.Šidlauskas trumpam buvo pakilęs į 6-ą vietą, bet finišavo 7-as. D.Margevičius tuomet atkakliai kovojo dėl 6-os vietos su vokiečiais, bet S.Bilis vokietį galiausiai praleido į priekį. Lietuvių laikas po finišo buvo geresnis nei baltarusių, vengrų ir graikų. Deja, mūsiškių rezultatas buvo anuliuotas.

Atranką laimėjo italai (3:30.02 min.), pranokę britus (3:31.47) ir rusus (3:31.66). Vietą finale garantavo 3 min. 32.37 sek. laikas. Estafetėje startavo tik 16 geriausių pasaulio rinktinių – čia nebuvo jokių egzotinių valstybių. Į finalą pateko 8 greičiausios komandos.

Į finalą patekusios rinktinės:

Į finalą patekusios rinktinės | Organizatorių nuotr.

Į finalą patekusios rinktinės | Organizatorių nuotr.

Būtent šis lietuvių ketvertas 2018 m. pasiekė šalies rekordą – 3 min. 33.70 sek. 2016 m. Rio de Žaneiro olimpiadoje vietoje A.Šidlausko krūtine plaukė Giedrius Titenis, o lietuviai užėmė 14-ą vietą (3:35.90).

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (6)
Registruoti
Anoniminiai (6)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
ANGLIJA