Oksana Čusovitina | Scanpix nuotr.

Oksana Čusovitina | Scanpix nuotr.

 Sportinėje gimnastikoje įprastai dominuoja jauni sportininkai ir sportininkės, tačiau uzbekė Oksana Čusovitina įrodė, kad į olimpines gimnastikos varžybas galima patekti ir būnant 46-erių.

Sportinės gimnastikos legenda per karjerą sudalyvavo net aštuoniose olimpinėse žaidynėse. Paskutiniu jos karjeros startu tapo Tokijo olimpiados atraminių šuolių atranka.

Už pirmąjį šuolį O.Čusovitina gavo 14.500 balo ir netgi turėjo vilčių pakovoti dėl vietos finale. Visgi, antras jos mėginimas buvo prastesnis (13.833). Su 14.166 balo vidurkiu O.Čusovitina užėmė 14-ą vietą tarp 19 sportininkių, o vietą finaliniame aštuonete būtų garantavęs 14.616 balo vidurkis. Beje, O.Čusovitinai žmonės olimpinėje arenoje plojo atsistoję.

„Tai buvo labai gražu. Verkiau, bet tai buvo laimės ašaros, nes suvokiau, kokio didelio palaikymo sulaukiau per karjerą. Į rezultatus dar nežiūrėjau, bet jaučiuosi labai laiminga ir didžiuojuosi savimi. Tai yra mano atsisveikinimas su sportu“, - sakė O.Čusovitina.

O.Čusovitina dar 1992 m. tapo Barselonos olimpine čempione, 2003 m. ji, atstovaudama Uzbekistanui, laimėjo pasaulio čempionatą, vėliau ji pradėjo ginti Vokietijos garbę ir 2008 m. laimėjo olimpinį sidabrą. Nuo 2013 m. ji vėl atstovauja Uzbekistanui.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (4)
Registruoti
Anoniminiai (4)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų