Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė | Vytauto Dranginio nuotr.

Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė | Vytauto Dranginio nuotr.

 Penktadienį prasidėjusios Tokijo vasaros olimpinės žaidynės ir toliau žiūrovus prie ekranų kviečia stebėti ne tik labiausiai intriguojančias kovas įvairiose sporto rūšyse, bet ir pirmuosius lietuvių startus. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį per TV3, TV6 ir naujienų portalą tv3.lt ir vėl išvysime besitęsiančias plaukikų bei irkluotojų kovas, o taip pat startuos ir tie sportininkai, kurie olimpinėse žaidynėse dalyvauja pirmąkart.

Tarp jų – buriuotoja Viktorija Andrulytė, šaulys Karolis Girulis, plaukikė Kotryna Teterevkova ir dviratininkė Rasa Leleivytė. Taip pat paskutinę minutę, dėl link į Japoniją artėjančio taifūno, pakeisti ir kai kurie lietuvių startai.

Sekmadienio (07-25) transliacijos

TV3

04.30-4.50 val. Irklavimas. Dalyvauja – Armandas Kelmelis, Martynas Džiaugys, Dovydas Nemeravičius ir Dominykas Jančionis.

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį įvyko pirmosios irklavimo rungtynės. Čia, keturvietės valties rungtyje pasirodė ir lietuviai A. Kelmelis, M. Džiaugys, D. Nemeravičius ir D. Jančionis. 2000 m trasoje savo plaukime tarp penkių komandų jie liko paskutinai, tad naktį iš šeštadienio į sekmadienį jų laukia paguodos plaukimas.

Dominykas Jančionis, Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys ir Armandas Kelmelis | Vytauto Dranginio nuotr.

Dominykas Jančionis, Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys ir Armandas Kelmelis | Vytauto Dranginio nuotr.

A. Kelmelis jau yra dalyvavęs Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse, kuriose, vienvietės valties rungtyje užėmė 19-ąją vietą. Ir nors po to savo, kaip sportininko karjerą kuriam laikui buvo sustabdęs, vėliau ir vėl grįžo, o šiemet dalyvauja ir Tokijo vasaros olimpinėse žaidynėse. Savo karjerą kuriam laikui buvo sustabdęs ir M. Džiaugys, kuris taip pat dalyvavo Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse, kuriose užėmė 9-ąją vietą porinės keturvietės valties rungtyje, kaip ir sportininkas D. Nemeravičius bei D. Jančionis.

05.05-05.50 val. Plaukimas. Dalyvauja – Andrius Šidlauskas (numatoma – 05.39 val.).

Pirmąkart 2016 metų Rio de Žaneiro olimpinės žaidynėse pasirodęs plaukikas šeštadienį startavo ir Tokijo vasaros olimpinės žaidynėse, kur 100 m nuplaukė greičiau nei Giedrius Titenis ir pateko į pusfinalį. O štai pastrasis savo pasirodymą olimpinėse žaidynėse jau baigė.

06.00-07.00 Irklavimas. Dalyvauja – Mindaugas Griškonis (numatoma – 06.10 val.), Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė (numatoma – 06.20 val.), Saulius Ritter ir Aurimas Adomavičius (numatoma – 06.40 val.).

M. Griškonis jau sėkmingai pasirodė naktį iš ketvirtadienio į penktadienį ir pirmadienį turėjo dalyvauti ketvirtfinalyje vienvietės valties rungtyje. Vis dėlto dėl nenumatytos situacijos – į Tokiją artėjančio taifūno – organizatoriai buvo priversti pakeisti ne vieną tvarkaraštį, tad ir Mindaugo rungtis paskutinę minutę perkelta į sekmadienį.

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį puikiai dvivietės valties rungtyje pasirodė ir D. Karalienė bei M. Valčiukaitė – moterys pateko į kitą etapą, kurį išvysime jau sekmadienio rytą.

Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė | Vytauto Dranginio nuotr.

Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė | Vytauto Dranginio nuotr.

Tuo tarpu S. Ritteris ir A. Adomavičius šeštadienio naktį plaukė perplaukimuose porinės dvivietės valties rungtyje. Perplaukimas pasisekė – porininkai įsibrovė į dviviečių valčių irklavimo 2000 m distancijos pusfinalį.

9.35-10.35 val. Buriavimas. Dalyvauja – Viktorija Andrulytė.

V. Andrulytei tai – pirmosios olimpinės žaidynės. Tiesa, galėjo būti ir kitaip – kiek anksčiau, 2014-aisiais, sportininkė pelnė Lietuvai kelialapį į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Vis dėlto galiausiai jos vietą užėmė geresnius rezultatus parodžiusi Gintarė Scheidt, kuri pirmoji Lietuvai buriavime iškovojo sidabrinį medalį.

12.55-14.35. val. Plaukimas. Dalyvauja – Danas Rapšys (numatoma – 13.25 val.), Kotryna Teterevkova (numatoma – 13.50 val.).

Šeštadienį dieną 400 m laisvuoju stiliumi atrankos varžybose plaukęs D. Rapšys į finalą nepateko, tačiau sekmadienį dieną jis plauks kitoje rungtyje – 200 m laisvu stiliumi.

Danas Rapšys | Kipro Štreimikio nuotr.

Danas Rapšys | Kipro Štreimikio nuotr.

K. Teterevkovai Tokijo vasaros olimpinės žaidynės taip pat yra pirmosios, tačiau Lietuvoje Kotryna yra rekordininkė – būdama 17-mete, ji pagerino Lietuvos rekordą (plaukdama 400 metrų kompleksinio plaukimo rungtyje). Šiuo metu merginai – vos 19-a, o kad važiuos į Tokijo vasaros olimpines žaidynes, plaukikė sužinojo tik birželio 17-ąją. Kotryna sekmadienį plauks 100 m krūtine.

TV6

07.00-07.45 val. Dviračių plento grupinės lenktynės. Dalyvauja – Rasa Leleivytė. Lenktynės truks iki 11.45 val., tačiau tarp jų įsiterps ir badmintono bei šaudymo transliacijos.

09.00-9.30 val. Dviračių plento grupinės lenktynės.

10.30-11.45 val. Dviračių plento grupinės lenktynės.

Kaip ne vienam naktį startuosiančiam sportininkui, Rasai šios olimpinės žaidynės taip pat yra pirmosios. Rasa šią naktį lenktyniaus 137 km trasoje. Dviratininkė yra vadinama pajėgiausia Lietuvos plento dviratininke, esanti TOP-100 pasauliniame reitinge.

9.30-10.30 val. Šaudymas (numatoma). Dalyvauja – Karolis Girulis.

Karoliui šios Tokijos vasaros olimpinės žaidynės taip pat yra pirmosios. Auksinį bilietą į Tokiją K. Girulis išsikovojo Kroatijoje, Osijeke, Europos šaudymo čempionate.

Visus lietuvių olimpiečių startus stebėkite per TV3, TV6 ir naujienų portale tv3.lt, o karčiausios naujienos, rezultatai ir transliacijos – specialiame tv3.lt polapyje – https://www.tv3.lt/tokyo2020 .

DISKUSIJA
Visi (1)
Registruoti (1)
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų