„Tottenham“
78 min.
0
:
2
Atsinaujins po sek
„Chelsea“
Robertas Tvorogalas | Scanpix nuotr.

Robertas Tvorogalas | Scanpix nuotr.

 Tokijuje prasidėjusiose vasaros olimpinėse žaidynėse šeštadienį startavęs geriausias Lietuvos gimnastas Robertas Tvorogalas krito nuo skersinio ir neįveikė kvalifikacijos barjero.

Lietuvis kvalifikaciją pradėjo vidutiniškai, už atraminius šuolius gavo 13.933 ir 13.400 balo (vidurkis – 13.666, 18-a vieta). Vėliau R.Tvorogalas neblogai pasirodė pratimuose ant lygiagrečių, už kuriuos surinko 14.500 balo (32-a vieta).

Situacija labai komplikavosi po pratimų ant skersinio. Lietuvis savo pasirodymo metu krito ir rungtyje, kurioje tapo Europos ir Europos žaidynių čempionu, pelnė vos 12.766 balo (57-a vieta). Tai ne tik uždarė duris į rungties finalą, bet ir labai apsunkino situaciją daugiakovėje.

Už laisvuosius pratimus R.Tvorogalas pelnė 13.633 balo (41-a vieta), o paskutinės viltys dužo pratimuose ant arklio, kur lietuvis gavo tik 12.100 balo (66-a vieta) ir, tikėtina, dar kartą krito. Kvalifikaciją baigė pratimai ant žiedų, už kuriuos R.Tvorogalas gavo 13.300 balo (48-a vieta).

Daugiakovėje R.Tvorogalas surinko 80.232 balo, pasirodė kiek prasčiau nei Rio de Žaneiro olimpiadoje ir užėmė 46-ą vietą. Atskirose rungtyse į finalus pateko po 8 geriausius sportininkus, o daugiakovėje – 24. Tiesa, įvertinus šalims taikomas kvotas, vietai finale daugiakovėje užteko net ir 36-os pozicijos.

Po rungčių pasikalbėti atėjęs R.Tvorogalas prasitarė, kad tai daryti dabar yra viena sunkiausių užduočių, tačiau vis tiek sutiko papasakoti apie savo pasirodymą ir ištikusią nesėkmę.

„Perdegiau. Jau po trečio prietaiso per daug galvojau apie skersinį. Buvau pasiruošęs tikrai gerai, turėjau daug pasiryžimo, įdėjome daug pastangų ir labai gaila, kad tai neatsipirko“, – kalbėjo R.Tvorogalas. „Pradėjau tikrai gerai, prieš įeinant į salę fiziškai labai gerai jaučiausi, bet jaučiau, kad širdelė per greitai plaka, stresas, nervukai...“.

Ką R.Tvorogalui reiškė kritimas?

„Kritimas – jau viskas, finalo 100 proc. nėra. Toliau reikia daryti pratimus, bet tas skersinis, galvojimas apie jį, labai išvargino. Net prie kitų prietaisų jau pats kūnas nesugebėjo nieko padaryti“, – sakė R.Tvorogalas.

R.Tvorogalas atskleidė, kad jį itin išvargino papildomi metai, kurie atsirado po to, kai 2020 m. turėjusi vykti olimpiada dėl koronaviruso buvo nukelta.

„Čia jau porą mėnesių man sunku sportuoti, ateiti į salę ir palaikyti tą formą. Mes jau prieš metus ruošėmės ir teko dar metus laikyti tą formą. Tas formos palaikymas buvo labai ilgas, nes mums, kaip gimnastams, ją reikia išlaikyti visus metus, negalime jos pasiekti per porą mėnesių“, – kalbėjo R.Tvorogalas.

Gimnastas, bent jau dabar, nusprendė kurį laiką atsiriboti nuo šio sporto.

„Dabar noro eiti į salę tikrai neturėsiu, reikia pailsėti nuo gimnastikos“, – sakė R.Tvorogalas.

Tai jau nebe pirmas kartas, kai sportininkas praranda motyvaciją, tačiau ji vėliau vėl sugrįžta: „Reikia pailsėti, galvą pailsinti. Norėčiau pamiršti šį pasirodymą ir judėti toliau“.

26-erių R.Tvorogalas 2019 m. tapo Europos žaidynių čempionu, o 2020 m. laimėjo ir Europos čempionato auksą. Abi skambiausias karjeros pergales jis pasiekė pratimuose ant skersinio.

R.Tvorogalas olimpiadoje debiutavo 2016 m. Rio de Žaneire daugiakovėje jis užėmė 42-ą vietą. Tada iš atskirų rungčių jam geriausiai sekėsi atraminiuose šuoliuose, kuriuose lietuvis buvo 15-as.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (3)
Registruoti
Anoniminiai (3)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų