Gediminas Kruša | Organizatorių nuotr.

Gediminas Kruša | Organizatorių nuotr.

Australijoje jau ne vienerius metus gyvenantis saugas Gediminas Kruša futbolo į šalį padėjęs nėra. 30-metis futbolininkas žaidžia Tasmanijos NPL lygoje, kur atstovauja „Launceston City“ klubui.

Šioje ekipoje G.Kruša yra ne tik svarbi figūra aikštėje dėl savo žaidimo, bet ir dėl savo patirties. Komandoje žaidžiantis jaunimas daugiausiai patarimų sulaukia būtent iš lietuvio.

„Jaučiu, kad su savo turima patirtimi galiu daug ko pasiūlyti. Aikštėje matau klaidas, kurių būtų buvę lengvą išvengti. Kartais žaidėjai to klauso. Mano mentalitetas skiriasi nuo vietinių, nes esu ne iš Australijos. Europoje jauniems žaidėjams gali drąsiai sakyti, kaip jie turi žaisti, bet čia kartais jaunimui tokie pasakymai yra per daug“, - vietinei Tasmanijos žiniasklaidai sakė G.Kruša.

„Visi kalba, kaip bėga laikas ir tai yra visiška tiesa. Atsimenu, kaip buvau savo komandos draugų amžiaus, o vyresnieji man sakydavo, ką turiu daryti aikštėje. Dabar aš darau tą patį, o jau nuo jų priklauso ar jie nori manęs klausyti, ar ne. Jei jie nori mokytis iš savo klaidų, jie pradės žaisti geriau. Mano tikslas čia yra padėti kiekvienam tapti geresniu žaidėju“, - aiškino lietuvis.

G.Kruša „Launceston City“ klube suteikia daug energijos saugų grandžiai, o po jo perdavimų įvarčius muša jaunieji komandos puolėjai Willas Flemingas, Stefas Tantari ir Yasinas Mohammadi.

Tačiau G.Kruša ir pats sugeba įmušti. Tą jis padarė paskutinėse rungtynėse prieš „Riverside Olympic“, kuomet 90 minutę pelnė pergalingą įvartį nuo 11 metrų žymos ir padėjo savo komandai triumfuoti rezultatu 3:2.

Australijoje G.Kruša ne tik žaidžia futbolą ir treniruoja jaunuosius futbolininkus, bet augina savo 16 mėnesių dukrytę Izabelą. Šiuo metu jis džiaugiasi ne tik sparčiai augančia savo atžala, bet ir gerėjančiu komandos žaidimu.

„Mūsų komanda yra tikrai jauna, o tai visada sukelia keblumų, bet mes turime kelti sau kartelę aukščiau. Jaučiu, kad mes tobulėjame, o jauni žaidėjai žaidžia vis geriau“, ¬- komentavo lietuvis.

Australijoje nuo 2017 metų žaidžiantis G.Kruša trumpam į buvo sugrįžęs į Lietuvą, kur gynė Gargždų „Bangos“ gretas, bet padėjęs komandai patekti į Lietuvos A lygą, saugas gimtinėje neužsibuvo ir nusprendė savo gyvenimą tęsti tolimajame Žemyne. Vietinei žiniasklaidai G.Kruša atskleidė, kad be futbolininko karjeros jis galėjo pasirinkti ir lengvąją atletiką.

„Sportavau lengvąją atletiką ir tai padarė didelę įtaką mano žaidimui. Aš net dalyvavau keliuose tarptautiniuose turnyruose, o man geriausiai sekėsi 800 ir 400 metrų bėgimas. Treneris netgi sakė, kad 800 metrų rungtyje aš galėčiau pasiekti gerų rezultatų“, - atskleidė G.Kruša.

„Kiekviena šalis, kurioje žaidžiau, yra skirtinga. Europoje futbolas reikalauja daugiau fizinės jėgos, net taisyklės ten kažkiek skiriasi. Žaisti Australijoje man yra iššūkis, bet čia esu jau trečius metus ir priprantu prie vietinio futbolo. Futbole tau reikia technikos, fizinio pasiruošimo ir taktinio išmanymo. Jei visų šių dalykų neturi, tau tapti geru nepavyks“, - užbaigė G.Kruša.  

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (2)
Registruoti
Anoniminiai (2)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų