Amžinasis svajoklis G.Titenis: „Norėčiau būti lobių ieškotojas“

2021.07.24 10:32
Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
Giedrius Titenis l Manto Stankevičiaus nuotr.

Giedrius Titenis l Manto Stankevičiaus nuotr.

Paskaičiuokime: Pekinas, Londonas, Rio de Žaneiras, Tokijas – keturi. Neįprastas olimpinis ciklas – penkeri metai. Ir trys pakeisti miestai per tuos metus. Ar atspėsite, kieno gyvenimo aritmetika dėliojasi ganėtinai žaismingai. Taip, šie skaičiai „limpa“ prie plaukiko Giedriaus Titenio.

Ir, pripažinkime, kad tie skaičiai nieko nereiškia, be paaiškinimų ir, galbūt, rimtų argumentų. Kiek daugiau, atrodo, net ir pačiam sportininkui reiškia skaičiai, kuriuos išduoda pasas: Giedriui – jau 32-i.

Ar tai kažką reiškia? Apie tai kalbėsime. Ir ne kartą.

Pradėkime nuo penkerių metų ciklo trimis žodžiais?

„Oi, nepavyks, buvo tiek visko, kad trimis žodžiais neįmanoma“, – atšauna su šypsena veide olimpietis. – Tai buvo sunkus laikotarpis, galbūt, pats sunkiausias olimpinis ciklas mano karjeroje“.

Apie miestus? Per tą laiką G.Titenis „pabėgo“ iš Anykščių į Vilnių, vėliau movė į Austriją, o dabar treniruojasi Kaune. Keitėsi ir treneriai, tačiau rezultatai nedžiugino.

Giedrius Titenis l Manto Stankevičiaus nuotr.

Giedrius Titenis l Manto Stankevičiaus nuotr.

G.Titenis visiškai atviras: kilti po nesėkmių – sunku.

„Ir iki šiol nemanau, kad susitvarkiau su tuo psichologiškai, tačiau aš norėjau patekti į olimpines žaidynes. Taip, norėjau tos ketvirtos olimpiados. Įvykdžiau normatyvą, labai dėl to džiaugiuosi. Bet aš iki šiol kovoju, dar esu toli nuo geriausio savo asmeninio rezultato, – prieš išvykdamas į Tokiją kalbėjo G.Titenis. – Nesijaučiu gerai. Patekau, smagu. Bet anksčiau man netekdavo kovoti dėl patekimo į olimpines žaidynes. Dabar aš jau kovoju dėl patekimo... Anksčiau važiuodavau kovoti dėl medalio ir apie normatyvą negalvodavau. Jis „ateidavo“ savaime. O dabar reikėjo kovoti. Tai buvo sunku. Rasti savyje motyvacijos yra nelengva“.

Ir čia vėl skaičiai!

Gruodį vykusiame Lietuvos plaukimo čempionate G.Titenis 100 m krūtine plaukime užfiksavo 59,92 sek. rezultatą. O pagrindinis tikslas buvo įveikti olimpinį „A“ normatyvą, kuris šioje rungtyje yra 59,93 sek.

Giedrius Titenis | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

Giedrius Titenis | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

0,01 sekundės!

„Nežinau, kad būtų, jei nebūtų pavykę... Žinote, aš sapnuosiu visą gyvenimą tą 59,93 sekundės dėl spaudimo, kurį patyriau, jog turiu „tilpti“ į šį laiką, – sportas.lt sakė Europos bei pasaulio čempionato prizininkas, universiadų laimėtojas G.Titenis. – Visą laiką tik apie tai ir galvojau. Ir gavosi viskas tik per plauką. Sunku“.

Pamirškime skaičius!

Tik išgirdęs klausimą „Kuo norėtumei būti, jei nebūtumei plaukikas?“, Giedrius tuoj pat šauna atgal „Čia realaus noro reikia?“

„Norėčiau būti lobių ieškotoju, kur nors prie Karibų!“ – nusijuokė plaukikas.

Grįžkime prie skaičių: 27 minutės ir 18 sekundžių.

Maždaug tiek laiko iš jūsų atims atviras, nuotaikingas ir motyvuojantis G.Titenio interviu:

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų