Evaldas Šiškevičius | asmeninio archyvo nuotr.

Evaldas Šiškevičius | asmeninio archyvo nuotr.

„Geriausia psichologė man yra žmona Kornelija, – atviravo dviratininkas Evaldas Šiškevičius, šeštadienį startavęs, tačiau distancijos nebaigęs Tokijo olimpinių žaidynių plento lenktynėse. – Kai kažkas yra negerai, ji visada žino, kaip man padėti pakilti ir tvirtai atsistoti ant kojų“.

Sportininkas net nebandė slėpti, kad „olimpinį“ jaudulį pradėjo jausti dar prieš išvykdamas į Tokiją. „Ir tai buvo labai keista, nes jau 11 metų esu profesionalus sportininkas ir niekada to nėra buvę. Tai reiškia tik tai, kad olimpinės žaidynės tikrai yra daugiau negu paprastos varžybos, – šypsojosi žaidynių debiutantas dar prieš startą. – Žinote, jeigu vėliau kada nors sulauksiu klausimo, ar mano karjera buvo sėkminga, dalyvavimas olimpinėse žaidynėse taptų faktoriumi, dedančiu didelį riebų pliusą“.

„Geriausios psichologės“ titulas žmonai Kornelijai, pasak E.Šiškevičius, atiteko ne veltui.

„Manau, kad Kornelija puikiai supranta, kad man reikia pagalbos. Kai aš noriu, mes galime pasišnekėti apie sportą. Bet jei aš būnu pavargęs ir nenoriu apie tai kalbėti, ji tik paklausia, ar viskas gerai. Aš galiu atsakyti „Gerai“ ir to visiškai pakanka tą akimirką, – sakė sportininkas, bendraudamas su sportas.lt. – Psichologą turiu laiku ir vietoje“.

Su žmona 32-ų dviratininkas bendraudavo ir Tokijuje laukdamas savo olimpinio debiuto.

„Laukdavau, kada ji atsikeldavo. Dažniausiai aš jau būdavau baigęs didžiąją dalį darbų, – atletas priminė Lietuvą ir Japoniją skiriančias 6 valandas. „Per dieną susiskambindavome bent porą kartų, – teigė E.Šiškevičius. – Ar kalbėdavome apie sportą? Tikrai ne. Aptardavome paprastus, kasdienius dalykus, kalbėjome apie keliones“.

Evaldas Šiškevičius su dukrele Lėja | asmeninio archyvo nuotr.

Evaldas Šiškevičius su dukrele Lėja | asmeninio archyvo nuotr.

Tik sužinojęs, kad keliaus į Tokijo olimpines žaidynes E.Šiškevičius taip pat pirmiausia surinko žmonos numerį. „Tai buvo labai džiugi diena... Aplankė jausmas, kad pagaliau pasiekiau tai, ko tik ilgai siekiau“, – neslėpė sportininkas.

Tačiau olimpinių žaidynių teko palaukti – apie kelialapį dviratininkas sužinojo dar 2019-ųjų rudenį. „Per tuos pusantrų metų koronavirusas sujaukė nemažai planų, todėl pasirengimą Tokijo žaidynėms pradėjau šių metų balandį, – sakė E.Šiškevičius. – Jaučiau didelę atsakomybę pasirengime, stengiausi daryti viską, ką galėjau, kad rezultatas nenuviltų“.

Išgirdęs klausimą apie galimai planuojamas atostogas po olimpinio starto, E.Šiškevičius šyptelėjo ir priminė: „Kornelija dabar motinystės atostogose, nes prižiūri mūsų devynių mėnesių pirmagimę Lėją“.

„Atostogų neplanavome, nes treniruočių stovykloje aukštikalnėse buvome visi kartu. Tai buvo ir darbas, ir poilsis... Tačiau žodis „atostogos“ skamba labai smagiai. Tačiau man bus pačios smagiausios atostogos sugrįžus namo į Prancūziją. Yra suplanuota, kad mūsų aplankyti atvyks mano tėvai, – kalbėjo E.Šiškevičius. – Taigi atostogos bus kartu su šeima“.

Sportininkas prisipažino, kad į Lietuvą grįžta tikrai retai – dažniausiai tik į Lietuvos čempionatą.

„Bet mano tokį sprendimą lėmė sportinė karjera, – sakė nuo 2014-ųjų „Delko“ komandai atstovaujantis lietuvis. – Dabar man yra sudarytos tikrai puikios sąlygos. Be to, labai smagu kiekvieną dieną nesižvalgyti į orų prognozes – čia aš žinau, kad galėsiu važiuoti kiekvieną dieną ir negalvoti, koks rytoj bus oras“.

E.Šiškevičius priminė, kad visada turėjo tikslą dešimt metų važiuoti kaip profesionalas.

„Bėga vienuolikti metai... Ir dar jaučiu, kad turiu atsargos bagažą. Kai saulė šviečia, viskas gaunasi kur kas geriau. Nei sniego, nei lietaus čia nėra – dėl to mes ir gyvename Prancūzijoje, tam, kad aš galėčiau kuo geriau atlikti savo darbą, – nusišypsojo tryliktus metus Prancūzijoje gyvenantis sportininkas. – Visi dažnai nustemba, kad nesu pamiršęs lietuvių kalbos, o aš tik atsakau, kad su žmona nuolat bendraujame lietuviškai, su dukryte kalbame lietuviškai – stengiamės puoselėti lietuvybę“.

Prieš olimpinį startą kalbintas E.Šiškevičius neslėpė, kad trasoje norėtų atiduoti visas jėgas.

„Baigęs lenktynes norėčiau pasakyti, kad geriau negalėjau padaryti. Toks yra mano tikslas. O koks bus rezultatas? Net nespėliosiu. Važiavau trasa, žinau, koks laukia paskutinis kalnas. Jis yra labai sunkus... Bet svajoti juk galima? Tikėkimės, kad šeštadienis bus ta diena, kai viskas seksis, juk būna dienų, kai viskas eina tarsi iš pypkės“, – prieš startą sakė E.Šiškevičius.

Deja, šįkart tai nebuvo ta diena. Lietuviui olimpinės lenktynės susiklostė nesėkmingai – jis nepasiekė jau pirmosios tarpinės atžymos, kuri buvo numatyta įveikus 96,6 km. Kartu su lietuviu anksčiau laiko iš lenktynių pasitraukė turkai Onuras Balkanas ir Ahmetas Orkanas bei Namibijos atstovas Tristanas de Lange‘as.


Priminsime, kad 2019-aisiais lietuvis buvo 7-as „Paris–Bourges“ lenktynėse, užėmė 9-ą vietą „Paris–Roubaix“ prestižinėse lenktynėse, šiais metais jis buvo penktas „Paris–Troyes“ plente.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų