Richardas Carapazas | Scanpix nuotr.

Richardas Carapazas | Scanpix nuotr.

 Tokijuje prasidėjusiose vasaros olimpinėse žaidynėse šeštadienį vyko vyrų plento dviračių grupinės lenktynės.

Nesėkmingai šios lenktynės susiklostė vieninteliam Lietuvos atstovui Evaldui Šiškevičiui. Jis nepasiekė jau pirmosios tarpinės atžymos, kuri buvo numatyta įveikus 96,6 km. Kartu su lietuviu anksčiau laiko iš lenktynių pasitraukė turkai Onuras Balkanas ir Ahmetas Orkanas bei Namibijos atstovas Tristanas de Lange‘as.

Anksčiausiai pasitraukę sportininkai:

Anksčiausiai pasitraukę sportininkai | Organizatorių nuotr.

Anksčiausiai pasitraukę sportininkai | Organizatorių nuotr.

Po pirmųjų 96,6 km lyderių grupėleje važiavo graikas Polychronis Tzortzakis, slovakas Jurajus Saganas, venesuelietis Orluisas Alberto Aularas Sanabria, Pietų Afrikos Respublikos atstovas Nicholas Dlamini ir čekas Michaelis Kurkle. Pagrindinė grupė važiavo nemažai atsilikusi.

Po 138,1 km lyderiavo tie patys dviratininkai, bet persekiotojai sumažino savo deficitą iki kiek daugiau nei 5 min. Pabėgėliai netrukus buvo pagauti, o vėliau atitrūkti nuo varžovų bandė ir kiti dviratininkai. Geriausiai tai pavyko ekvadoriečiui Richardui Carapazui. Jis puikiai apskaičiavo jėgas ir kai kiti pabėgėliai būdavo pagaunmi, R.Carapazas vis tolo nuo persekiotojų ir greičiausiai nuvažiavo 234 km – per 6 val.

Ekvadorui tai buvo tik trečias olimpinis medalis per istoriją. Ankstesnius du apdovanojimus pelnė 20 km sportinio ėjimo atstovas Jeffersonas Perezas. Jis 1996 m. laimėjo auksą Atlantoje, o 2008 m. – sidabrą Pekine.

Sidabrą po dramatiško finišo išplėšė belgas Woutas van Aertas, atsilikęs 1 min. 7 sek. Jis tik po fotofinšo aplenkė „Tour de France“ čempioną slovėną Tadejų Pogačarą.

Sportas.lt primena, kad 32-ejų E.Šiškevičiui Tokijo olimpinės žaidynės buvo debiutinės.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (1)
Registruoti
Anoniminiai (1)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų