Saulius Ritter ir Aurimas Adomavičius | Kipro Štreimikio nuotr.

Saulius Ritter ir Aurimas Adomavičius | Kipro Štreimikio nuotr.

  Ankstų šeštadienio rytą Japonijos laiku Tokijo olimpiadoje į Jūrų miško kanalą sugrįžo Lietuvos porinė dvivietė valtis su Sauliumi Ritter ir Aurimu Adomavičiumi, kurie 2000 m paguodos plaukime pirmą distancijos pusę plaukė paskutiniai, tačiau vėliau puikiai spurtavo ir aplenkę du varžovus iškovojo bilietą į pusfinalį.

Abu irkluotojai sutartinai teigė, kad po vakar nepavykusio starto miegojo ganėtinai ramiai, tačiau pripažino, kad kiek per trumpai, nes keltis reikėjo 6 valandą ryto.

„Kaip ir po kiekvieno sėkmingo ar nesėkmingo starto pakalbėjome tiek su treneriais, nes visada yra ką taisyti. Tarpusavyje susitarėme ir bandysime naudoti kitokias strategijas“, – sakė S.Ritter.

„Bandėme išlikti šaltų nervų, nes kitaip galima sudegti ir viskas bus tik prasčiau“, – pridėjo A.Adomavičius. „Šiandien pavyko, viskas normaliai“.

Pasak irkluotojų, prieš startą buvo akcentuoti šalti nervai, kurių prireikė tada, kuomet jie atsilikinėjo.

„Pradžioje buvo sunkoka, nes varžovai bandė dominuoti. Distancija netrumpa ir visiems smagiau nuo pradžių kontroliuoti, bet gavosi taip, kaip gavosi – turėjome išlikti šaltais nervais ir jausti priešininką eigoje bei bandyti išnaudoti savo stiprią pusę viduryje distancijos“, – kalbėjo S.Ritter.

„Matėsi, kad čekai pirmą kilometrą baisiai rizikavo, daug jėgų išnaudojo ir antrą kilometrą visiškai nulūžo“, – kalbėjo A.Adomavičius.

„Kiekvieną varžovą reikia pagirti už pastangas, bet tai yra varžybos ir kiekvienam vietos neužteks“, – pridėjo S.Ritter.

S.Ritter ir A.Adomavičius Trakuose vykusiose varžybose demonstravo 6 min. 9 sek. laiką, tuo tarpu Tokijo olimpiadoje pirmą dieną atplaukę per per 6 min. 23.08 sek., o šiandien jie užfiksavo 6 min. 27.36 sek. laiką.

„Mūsų sporto šakoje nėra taip paprasta lyginti laikus, nes oro sąlygos be galo daug ką lemia. Laikas Lietuvoje buvo užfiksuotas palankiomis oro sąlygomis, o čia to nėra. Vyrauja šoniniai priešiniai vėjai, todėl labai sudėtinga kažką parodyti“, – kalbėjo S.Ritter.

„Vakar mes tikrai žymiai prasčiau irklavome nei Lietuvoje, bet šiandien jau geriau. Manau, kad kasdien irkluosime vis geriau“, – pridėjo A.Adomavičius.

Paprašytas prisiminti vakarykštį startą, A.Adomavičius teigė, kad irklavimo metu nesijautė, jog „yra užtrauktas rankinis“, tačiau jautė technikos problemas, kurios nyksta su kiekvienu papildomu startu.

„Gal tada tą laiką lėmė pirmas startas ir jaudulys. Mes viduje rankinio nejautėme, čia buvo techniniai elementai – kažką ne taip padarėme, galbūt ne taip privažiavome, yra daug niuansų. Fiziškai mes dirbome visą distanciją, bet šioje sporto šakoje yra daugybę technikos“, – kalbėjo A.Adomavičius.

„Pritariu Aurimui, fiziškai nesijautėme blogiau, visur stengėmės kovoti, tiek vakar, tiek šiandien. Šiose varžybose niekas už ačiū neatiduodama, mes nepasiduodame, bet kartais ne visada pavyksta“, – kalbėjo S.Ritter.

Pusfinalio plaukimai vyks liepos 25-ą dieną.

Titas Pacauskas ir Mantas Stankevičius
Iš Tokijo
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų