Dominykas Jančionis, Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys ir Armandas Kelmelis | Vytauto Dranginio nuotr.

Dominykas Jančionis, Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys ir Armandas Kelmelis | Vytauto Dranginio nuotr.

 Penktadienį pirmieji Tokijo olimpines žaidynes iš lietuvių atidarė irkluotojai, kurie Jūros miško olimpiniame kanale kovojo dėl vietų kituose etapuose.

Paskutinę akimirką į Tokijo olimpiadą išvykę Lietuvis porinė keturvietė įgula (Dominykas Jančionis, Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys ir Armandas Kelmelis) pirmajame atrankos plaukime nesugebėjo prilygti varžovams nuo artimiausio iš jų atsiliko beveik 20 sekundžių.

Keturvietė įgula jau buvo išsiskirsčiusi atostogoms, o D.Nemeravičius buvo atvykęs į Tokiją kaip pakaitinis irkluotojas, jeigu kas atsitiktų Sauliui Ritter ar Aurimui Adomavičiui Tačiau po to, kai Rusijos porinės keturvietės atstovai Nikita Morgačevas ir Pavelas Sorinas turėjo teigiamą „B“ dopingo testą ir juos pakeitė kur kas silpnesni bei prastus rezultatus treniruotėse demonstruojantys sportininkai, jie atsisakė dalyvauti Tokijo olimpinėse žaidynėse, o kvietimo sulaukė pirmieji už brūkšnio atrankoje buvę lietuviai.

„Man tai buvo tik trečias irklavimas po pusantros savaitės. Aš išvažiavau atsargai pakeisti Aurimą su Sauliumi, o komanda prisijungė tik užvakar. Nesitikėjome kažkokio stebuklo, bandėme irkluoti ir kažką išspausti iš tos blogos situacijos. Treniruotės tikrai nebuvo blogos, bet starte galbūt trūko truputį susikaupimo, nes tikrai galime irkluoti geriau. Lietuvoje darėme tokį patį laiką, kokį dabar padarė lyderiai. Tikrai galime geriau pasirodyti, tik reikia susikaupti ir ištaisyti klaidas“, – kalbėjo D.Nemeravičius.

„Dovydas buvo Tokijuje, o mes apie mėnesį mėtėmės. Galvojome, kad galbūt startuosime, galbūt nestartuosime, turėjome atostogas ir tiesiai iš jų mus pakvietė važiuoti čia“, – sakė A.Kelmelis.

D.Nemeravičius atskleidė, kad tai buvo jo pirmosios varžybos gyvenime, kuriose jis startuoja nesiruošęs.

„Tai buvo pirmos varžybos, kuriose startuoju neirklavęs tokį laiką. Jeigu neirkluodavome, tai nestartuodavome, nes supraskime tai, kad čia yra aukščiausio lygio varžybos, kurioms jie ruošiasi ir augina komandas keturis metus, o dabar dėl COVID-19 ir visus penkis. Čia nėra kažkokios komandos, kuri yra „for fun“, čia visi atvažiavo tam, kad siektų aukšto rezultato. Taip sakant „ant durniaus“ čia stebuklo nepadarysime“, – sakė D.Nemeravičius.

Tuo tarpu A.Kelmelis prisiminė, kad jam taip teko startuoti ir 2016 m. Rio de Žaneiro olimpiadoje.

„Taip buvo ir Rio, kai sužinojau, kad startuosiu likus labai mažai laiko. Bet tuo metu ruošiausi pasaulio jaunių čempionatui ir man tai padėjo sustartuoti žaidynėse. Čia yra visiškai kitas pasiruošimas“, – sakė A.Kelmelis.

Lietuvos porinė keturvietė įgula dar šeštadienį sieks kelialapio į kitą etapą, kai šeštadienį nuo 4.40 val. Lietuvos laiku dalyvaus paguodos turnyre. Užėmę 1-2 vietas tarp šešių paguodoje dalyvausiančių įgulų, lietuviai patektų į „A“ finalą, tuo tarpu likę žemesnėse pozicijose, dėl žemesnių vietų kovotų „B“ finale.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų