Danas Rapšys | Scanpix nuotr.

Danas Rapšys | Scanpix nuotr.

 2020 m. Tokijo olimpiadoje jau startavo Lietuvos irkluotojai, įvyks atidarymo ceremonija, o jau rytoj „Tokyo Aquatics Centre“ baseine startuos ir Lietuvos plaukimo rinktinė.

Plaukimo rinktinė buvo pirmoji, kuri atvyko į Hiracuką ir būtent ten pradėjo aklimatizaciją bei pasiruošimo procesą. Jie taip pat nusprendė tik prieš pat startą atvykti į olimpinį kaimelį, kur toliau praleis viešnagę Tokijuje.

Vienos iš didžiausių Lietuvos vilčių iškovoti olimpinį medalį Dano Rapšio trenerė Ina Paipalienė kalbėdama iš olimpinio kaimelio atskleidė, kodėl plaukikai taip ilgai liko Hiracukoje ir tik dieną prieš startą išbandė olimpinį baseiną.

„Stovyklavome labai geromis sąlygomis, ypatingai, kai yra tokia COVID-19 situacija. Hiracukoje buvo sudarytos visos galimybės mums saugiai sportuoti“, – sakė I.Paipalienė. „Buvo labai gerai paruoštas baseinas, jie išpildė visas sąlygas, kurias mes turėjome. Buvo sporto salė, nebuvo jokio kontakto su pašaliniais asmenimis ir jie mus gerai saugojo. Buvo labai daug vietinių savanorių, kurie taip pat su mumis bendravo per atstumą. Dėl puikių sąlygų dirbti mūsų atvažiavimas į olimpinį kaimelį ir buvo vėlesnis“.

Olimpiadoje D.Rapšys startuos 400 m laisvuoju stiliumi atrankoje, o sėkmės atveju, jau kitos dienos rytą plauktų šios rungties finale. Vakare D.Rapšio jau lauktų 200 m laisvuoju stiliumi atranka, liepos 26-ą – pusfinalis, o liepos 27-ą finalas. Liepos 28-ą dieną D.Rapšys vėl šoks į baseiną ir varžysis 200 m kompleksiniu būdu atrankoje, o pasirodymą olimpiadoje užbaigs 100 m kombinuotoje estafetėje.

Tokijo olimpiadoje plaukimų finalai vyks rytais, o pasak I.Paipalienės, prie to priprasti D.Rapščiui sekasi itin sunkiai.

„Mūsų pirmi startai tokie ir bus: plauksime vakare, o jeigu pateksime į finalą, plauksime kitą rytą. Kai jau žinojome, kad vyks olimpinės žaidynės, mes pakeitėme visas programas ir sunkesnį darbą perkeldavome į rytą. Bent jau Danui, tai vis tiek bus pakankamai sudėtinga, nes kiek turėjome varžybų, tai būdavo nemaža problema. Visaip ją bandėme spręsti, nors šiek tiek pavyko, bet tikrai bus nelengva“, – kalbėjo I.Paipalienė.

Hiracukoje vieno iš plaukikų COVID-19 testas buvo „neaiškus“, todėl visa rinktinė turėjo izoliuotis, o „neaiškaus“ testo savininkas buvo išvežtas į ligoninę atlikti išsamesniems tyrimams. Laimei, iš nosiaryklės paimtas mėginys buvo neigiamas ir plaukikai galėjo sugrįžti į treniruotes.

„Pradžiai mums visiems buvo šokas, nes kai mėginys buvo neaiškus, mes buvome baseine, o kiti plaukikai – stadione. Faktiškai mus surinko iš baseino ir liepė važiuoti namo karantinuotis. Buvo ir keista, ir iš kitos pusės kažkiek pikta, kad to vaikino nėra su mumis, bet pagal jų taisykles turi izoliuotis. Skaudžiausia, kad tai vyko praėjus dienai po kelionės, nes jau kelionės metu mes negalėjome plaukti, tuomet treniravomės vieną dieną ir vėl nebegalėjome plaukti, todėl keitėsi visas pasirengimo procesas. Pradžiai buvome šoke ir galvojome, kas čia bus toliau. Gerai, kad tai pasibaigė“, – pasakojo I.Paipalienė.

Nors po atviru dangumi vykstančių sportų atstovai dažniausiai kalba apie didžiulio karščio problemą, tačiau po stogu treniruotes turintys plaukikai to nejaučia. Visgi trenerė užsiminė, kad kol kas D.Rapšys dar jaučia šešių valandų skirtumą, o didžiausias iššūkis buvo susidėlioti tinkamą pasiruošimą šioms gerokai išskirtinėms žaidynėms.

„Didžiausias iššūkis yra pasiruošimas, nes jis yra kitoks, nei būtume ruošęsi įprastoms olimpinėms žaidynėms. Įprastai ruošiesi ketverius metus, o dabar per pusmetį turėjai viską keisti, galvoti kažką kito. Viskas gerokai skyrėsi nuo to, ką būtume darę ruošiantis įprastai olimpiadai“, – kalbėjo I.Paipalienė. „Kiti iššūkiai – aklimatizacija, nes laiko skirtumas yra nemažas. Kol kas jaučiasi tik jis, nes oro sąlygos mūsų neįtakoja, kadangi mūsų baseinas yra uždaras“.

I.Paipalienė atskleidė, ko iš savo auklėtinių ji tikisi šioje olimpiadoje.

„Pirmiausia, tikiuosi, kad jie rodytų geriausius savo rezultatus, nes kalbant apie vietas, 200 m laisvu stiliumi rezultatai yra labai glaudūs – kieno nagai bus ilgesni, tas ir bus pirmas. Bandysime padaryti savo geriausius rezultatus, nors tai ir nebus lengvas. Mums labiausiai pritrūko varžybų, nes pavyzdžiui Dano nuotolius – 200 ir 400 m – reikia pajusti ir išgyventi bei pajausti. Nors mes bandėme, bet be varžybų tai be galo sunku padaryti. Danui reikės susitvarkyti su nuotolio pajautimu ir jeigu tai pasiseks, viskas bus gerai“, – sakė I.Paipalienė.

Pasak I.Paipalienės, ji svarstė ir apie 400 m rungties atsisakymą, tačiau apsvarsčius visus pliusus ir minusus, buvo nuspręsta tai palikti.

„Iš mano pusės tokia mintis buvo, bet varžybų yra labai mažai, tai tie 400 m, jeigu viskas bus gerai, turėtų padėti pajausti varžybinį plaukimą. Šis variantas nusvėrė visus už ir prieš. Jeigu būtų daugiau varžybų, galbūt viskas būtų kitaip, bet kai jų nėra ir tau reikia to varžybinio streso ir kovos, tai būtent toks variantas yra geresnis. Tuo labiau, kad 400 m distancijoje taip pat yra aukštas rezultatas ir negali žinoti, kaip ten viskas bus“, – sakė I.Paipalienė.

D.Rapšys olimpinį baseiną išbandė tik penktadienį ryte, o jau šeštadienį šoks į jį varžytis su kitais atstovais. Kaip pasakojo trenerė, treniruotės metu baseine buvo daugybę plaukikų, todėl sąlygos nebuvo pačios geriausios.

„Tik vakar vakare atvažiavome į olimpinį kaimelį ir tik šiandien ryte išbandėme baseiną. Jis tikrai gražus ir įspūdingas, bet daugiau pasidomėti kol kas nespėjome. Danas sakė, kad labai daug žmonių ir labai banguoja. Jeigu banguoja, galbūt tie takeliai nėra labai kokybiški, bet jeigu takelyje bus vienas žmogus, tų bangų taip pat galbūt tiek nebus, nes treniruotėje tų žmonių buvo labai daug“, – kalbėjo I.Paipalienė.

 

Titas Pacauskas
Sportas.lt
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų