„Tottenham“
72 min.
0
:
2
Atsinaujins po sek
„Chelsea“
Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė | Vytauto Dranginio nuotr.

Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė | Vytauto Dranginio nuotr.

 Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį Lietuvos laiku Tokijo olimpinėse žaidynėse startavo pirmieji Lietuvos atletai.

Šį kartą prie starto linijos išsirikiavo 9 irkluotojai, kurie savo rungtyse bandė iškovoti bilietus į kitus etapus. Startai svilinančiame Tokijo karštyje sėkmingai pasirodė Mindaugas Griškonis ir moterų porinė dvivietė valtis (Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė), tuo tarpu vyrų porinė dvivietė (Saulius Ritter ir Aurimas Adomavičius) bei keturvietė (Dominykas Jančionis, Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys ir Armandas Kelmelis) dėl tolimesnių kelialapių toliau kovos paguodos plaukimuose.

Rezultatai:

Mindaugas Griškonis (M1x)

M.Griškonis kurį laiką įrėsi pirmas, tačiau vėliau lietuvį aplenkė kanadietis Trevoras Jonesas, kuris ir finišavo pirmas (7:04.12). Lietuvis išlaikė turėtą poziciją ir gerokai aplenkė visus kitus varžovus bei užfiksavo antrą geriausią laiką šiame plaukime (7:05.88). Patekęs tarp trijų geriausių irkluotojų, M.Griškonis iškovojo tiesioginį kelialapį į kitą kvalifikacijos etapą ir rytoj turės laisvą dieną, kuomet vyks paguodos plaukimai.

Rezultatai | Organizatorių nuotr.

Rezultatai | Organizatorių nuotr.

„Startą vertinu neblogai. Mindaugas sakė, kad sunkoka kvėpuoti, o pirmasis irklavimas buvo skirtas būtent prasikvėpuoti. Distancijoje startas buvo geras, finišas – taip pat“, – M.Griškonį vertino Lietuvos rinktinės vyr. treneris Kęstutis Keblys. „Mindaugas nespaudė, buvo užtikrintai antras ir visai šalia pirmojo. Jo užduotis buvo patekti į trejetuką, nes spausti savęs tokiomis oro sąlygomis dar nėra laikas. Dėl tokių oro sąlygų turime labai skaičiuoti apšilimą, nes būnant ant vandens ilgesnį laiką tokiomis sąlygomis galima stipriai perkaisti. Čia kaip turkiška pirtis, nes ir karšta, ir labai drėgna“.

Pirmame atrankos plaukime geriausias buvo norvegas Kjetilas Borchas (6:54.46), antrame – graikas Stefanos Ntouskos (6:59.49), trečiame – danas Sverri Nielsenas (7:02.88), penktame – kroatas Damiras Martinas (7:09.17), o šeštame – vokietis Oliveris Zeidleris (7:00.40).

Saulius Ritter ir Aurimas Adomavičius (M2x)

Vos prieš kiek daugiau nei mėnesį į vieną valtį sėdę S.Ritter ir A.Adomavičius pusę distancijos įrėsi treti, tačiau vėliau visi gerokai spurtavo, o lietuviai nebesugebėjo palaikyti tokio tempo bei distanciją įveikę per 6 min. 23.08 sek. finišavo ketvirti. S.Ritter ir A.Adomavičius nuo lyderių atsiliko 14,7 sek.

Plaukimą laimėjo nyderlandų pora, kuri distanciją įveikė per 6 min. 6.38 sek.

Rezultatai | Organizatorių nuotr.

Rezultatai | Organizatorių nuotr.

„Prie karščio pripratome, jis kaip ir nelabai trukdė, bet antrą distancijos pusę nesuirklavome taip, kaip galėjome. Bandysime rytoj padaryti geriausią, ką galime“, – kalbėjo A.Adomavičius. „Galbūt pritrūko keletą treniruočių, kad pajustume tą vandenį, bet turėsime dar progą. Kraštinis takas neįtakojo rezultato. Rytoj bus žūtbūtinė kova ir turėsime aplenkti bent vieną valtį, kad žengtume į pusfinalį“.

„Pirma distancijos pusė parodė, kad galime būti konkurencingi, bet antroje distancijos pusėje varžovai buvo greitesni. Reikia peržiūrėti savo klaidas ir būti greitesniems“, – kalbėjo S.Ritter.

Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė (W2x)

Lietuvės pradžioje pirmavo, o vėliau užtikrintai laikė antrą poziciją, kurioje ir finišavo bei tiesiogiai pateko į pusfinalį. Trečiame plaukime geriausiai pasirodė nyderlandų pora (6:49.90), o lietuvės joms nusileido vos 0,48 sek. (6:50.38).

Rezultatai | Organizatorių nuotr.

Rezultatai | Organizatorių nuotr.

„Nuotaika – vidutinė, tikėjomės šiek tiek geriau, bet džiaugiamės, kad patekome tiesiai į kitą etapą ir nereikės startuoti rytoj. Kai ką padarėme gerai, kai ką iki pusfinalio bandysime pataisyti. Kad galėtume vertinti „gerai“, turėjome būti pirmos“, – kalbėjo šaldančią liemenę apsivilkusi M.Valčiukaitė. „Karštis daro įtaką visiems. Šiemet turėjome mažai varžybų ir mažai pasitikrinimų su kitomis komandomis. Pavasarį viskas atrodė vienaip, o olimpinėse žaidynėse – viskas iš naujo“.

Dominykas Jančionis, Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys ir Armandas Kelmelis (M4x)

Pirmame plaukime dalyvavę lietuviai nesugebėjo prilygti varžovams ir nuo artimiausio atsiliko beveik 20 sekundžių. Šį atrankos plaukimą laimėjo nyderlandų porinė keturvietė valtis, o antri liko Australijos irkluotojai – šios dvi poros iškovojo tiesioginius kelialapius į A finalą.

„Man tai buvo tik trečias irklavimas po pusantros savaitės. Aš išvažiavau atsargai pakeisti Aurimą su Sauliumi, o komanda prisijungė tik užvakar. Nesitikėjome kažkokio stebuklo, bandėme irkluoti ir kažką išspausti iš tos blogos situacijos. Treniruotės tikrai nebuvo blogos, bet starte galbūt trūko truputį susikaupimo, nes tikrai galime irkluoti geriau. Lietuvoje darėme tokį patį laiką, kokį dabar padarė lyderiai. Tikrai galime geriau pasirodyti, tik reikia susikaupti ir ištaisyti klaidas“, – kalbėjo Dovydas Nemeravičius.

„Dovydas buvo Tokijuje, o mes apie mėnesį mėtėmės. Galvojome, kad galbūt startuosime, galbūt nestartuosime, turėjome atostogas ir tiesiai iš jų mus pakvietė važiuoti čia“, – kalbėjo Armandas Kelmelis.

Rezultatai | Organizatorių nuotr.

Rezultatai | Organizatorių nuotr.

Kas lietuvių laukia toliau?

M.Griškonis pateko tiesiai į kitą atrankos etapą, o M.Valčiukaitė ir D.Karalienė prasibrovė į pusfinalį ir šias įgulas olimpiniame kanale mes galėsime išvysti liepos 25-ą dieną, tuo tarpu S.Ritter ir A.Adomavičiaus bei Lietuvos porinė keturvietė įgula liepos 24-ą dalyvaus paguodos plaukimuose

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (8)
Registruoti (2)
Anoniminiai (6)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų