„Women`s Garage“ komanda | Organizatorių nuotr.

„Women`s Garage“ komanda | Organizatorių nuotr.

 „Aurum 1006 km“ lenktynėse veiksmas verda ne tik pagrindinėje lenktynių trasoje. Čia tradiciškai varžosi ir moterys, kurioms organizatoriai rengia „108 km Moterų iššūkio“ varžybas. Pagal kelio knygą ir laiko normas vykstantis renginys, paįvairintas slalomo ir kitomis rungtimis, kasmet čia sutraukia vis didesnį skaičių merginų komandų. Kas vilioja moteris į tokius automobilių sporto renginius, papasakojo „Women`s Garage“ atstovės.

Šiais metais grožio salono „Women`s Garage“ merginų kolektyvas į „108 km Moterų iššūkio“ varžybas subūrė net tris ekipažus. Nors į prizininkių gretas šiemet nė viena iš trijų ekipų nepateko, tačiau įsitvirtino pirmame penkioliktuke, užimdamos 9, 12 ir 14 vietas gausioje, net 92 dalyvių rikiuotėje. Viena iš komandų taip pat pelnė ir „Karščiausio ekipažo“ titulą.

Tačiau „Women`s Garage“ Palangoje sėkmingai pasirodė praėjusiais metais, kur viena iš jų komandų ant didžiosios „Aurum 1006 km“ lenktynių scenos žengė atsiimti antrosios vietos taures. Be to, komandos narės yra dalyvavusios ir kituose analogiškuose renginiuose, kur taip pat ne kartą tapo prizininkėmis.

„Dalyvaujame ne pirmus metus ir tikrai nežadame sustoti. Manome, kad automobilių sporte reikia ne tik gerai vairuoti, bet ir gražiai atrodyti ir mes tą sugebame. Nuo mažumės su tėvais važiuodavome į ralio varžybas, vėliau mus vyrai kartu veždavosi į autosporto renginius. Bet paskui pagalvojome, kodėl tik vyrai lenktyniauja? Moterys juk irgi gali gerai vairuoti, todėl pradėjome dalyvauti moterims skirtuose renginiuose. Taigi, subūrėme kelias merginų komandas, kurias irgi vienija adrenalinas ir azartas.

Kadangi vyrai dažnai reikalus aptarinėja garaže, mes varžybų strategiją dėliojame ir planus kuriame savo „garaže“. Turime grožio saloną, kurį pavadinome labai simboliškai – „Women`s Garage“. Dirbamos ten net su klientėmis aptariame būsimus renginius ir kai kurios tikrai tuo susidomi bei prisijungia prie mūsų. Beje, taip pat kaip vyrai, savo iškovotas taures irgi eksponuojame savo „garaže“ – grožio salone.

Šiais metais turėjome ir partnerių, kurie prisidėjo prie mūsų startų – „Perfectus Clinica“, kurių šūkis – „Tavo grožio pergalėms“. Taigi, jau dabar planuosime artėjančius startus įvairiuose moterims skirtuose renginiuose. Ypač mus domina tie renginiai, kur yra komandinės įskaitos, nes atvažiuojame visuomet gausiomis pajėgomis“, - sakė „Women`s Garage“ atstovė Ieva Morkūnaitė.

„Women`s Garage“ komanda | Organizatorių nuotr.

„Women`s Garage“ komanda | Organizatorių nuotr.

Moterims skirtose orientacinėse varžybose neatsiejama renginio dalis būna slalomo lenktynės. Joms visas komandos vairuotojas ruošia ne bet kas, o daugkartinis Lietuvos automobilių slalomo čempionas bei žiedinių lenktynių dalyvis Klaudas Bučinskas, kuris su „Citus Racing“ komanda šiemet laimėjo „Aurum 1006 km“ lenktynių dyzelinių automobilių įskaitoje.

Tačiau slalomas – tik viena sudedamoji moterims skirtų renginių dalis, o važiavimas pagal trasą dažniausiai yra vairuotojos ir šturmanės reikalas. Ką tuomet ekipaže daro kitos komandos narės? Į šį klausimą atsakė vienos iš „Women`s Garage“ komandų narė Silvija Panavaitė.

„Mes pasiskirstome pagal geriausius savo sugebėjimus. Aš esu vairuotoja, Simona – šturmanė, o Aušrinė ir Ingrida atsakingos už užduotis ir laiko skaičiavimus. Nors šiemet padarėme šiek tiek klaidų, tačiau pernai pavyko pasirodyti gerai ir slalome, ir užduotyse.

Kitais metais čia tikrai sugrįšime su dar didesnėmis pajėgomis ir bandysime vėl užimti prizinę vietą ir parvežti taurių į savo „garažą“, kur jau yra tikrai didelė kolekcija. Kadangi dirbame grožio salone, tai puiki vieta rekomenduoti šias varžybas savo klientėms. Jau šiemet buvo susidomėjusių merginų, bet kai kurios nespėjo užsiregistruoti, tačiau kitais metais norinčių startuoti Palangoje bus dar daugiau. Čia išskirtinės varžybos, tvyro labai gera pagrindinių lenktynių atmosfera, o mes turime atskirą ir labai puikų renginį moterims“, - sakė viena iš „Women`s Garage“ komandos vairuotojų Silvija Panavaitė.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų