Pagaliau prasideda: kas mūsų laukia Tokijo olimpiados pirmą dieną? lietuvių startai

2021.07.22 12:32
Saulius Ritter ir Aurimas Adomavičius l LIF nuotr.

Saulius Ritter ir Aurimas Adomavičius l LIF nuotr.

 Nors Tokijo olimpiados kai kurios sporto šakos vyksta jau kelias dienas, tačiau oficialus atidarymas įvyks penktadienį 14.00 val. Lietuvos laiku.

Prieš atidarymą penktadienį pirmieji pasirodys ir Lietuvos irkluotojai, kurie ankstų rytą Japonijos laiku ir naktį Lietuvos laiku sieks pirmųjų pergalių ir kelialapių į tolimesnius etapus.

Visada spėliojama, kokia bus atidarymo ceremonija, o šiemet bet kokius spėjimus gali sujaukti COVID-19 pandemija. 2016 m. Rio de Žaneire tuometinis Japonijos ministras pirmininkas Shinzo Abre uždarymo ceremonijoje apsirengė kaip „Nintendo“ herojus „Super Mario“ ir perėmė estafetę. Tikimąsi, kad Japonija pasitelks savo technologijas tam, kad nustebintų namuose prie televizorių ceremoniją stebinčius žiūrovus.

Pirmą kartą šalys atidarymo ceremonijoje bus kviečiamos japoniškai. Kaip visada Graikija eis pirma, tuo tarpu kaip įprasta žaidynes rengiančiai šaliai, Japonija išeis paskutinė.

Lietuvos vėliavą neš imtynininkė Sandra Jablonskytė ir plaukikas Giedrius Titenis.

Kokie lietuvių startai?

Mindaugas Griškonis | Organizatorių nuotr.

Mindaugas Griškonis | Organizatorių nuotr.

Pirmasis iš lietuvių olimpiadoje startuos vienvietės valties irkluotojas 35-erių metų Mindaugas Griškonis, kuris ketvirtame irklavime 3.00 val. susitiks su Huseinu Alireza (Saudo Arabija), Onatu Kazakli (Turkija), Trevoru Jonesu (Kanada) ir Dara Alizadeh (Bermuda).

Iš šio plaukimo tiesiogiai į kitą kvalifikacijos etapą pateks 1 – 3 vietas užėmę irkluotojai, o kiti bandys šiuos kelialapius laimėti paguodos plaukimuose.

M.Griškonis 2008 ir 2012 m. olimpinėse žaidynėse šioje rungtyje užėmė 8-ąsias vietas, o štai 2016 m. irkluodamas porinėje dvivietėje valtyje iškovojo sidabro medalį.

Vėliau startuos ir kitos mūsų irkluotojų įgulos – 4.50 val. startuos dvivietininkai Saulius Ritter ir Aurimas Adomavičius (kartu su britais Graeme Thomasu ir Johnu Collinsu, rumunais Ioanu Prundeanu ir Marianu Enache ir olandais Melvinu Twellaru ir Stefu Broeninku), 5.20 val. – Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė (kartu su australėmis Amanda Bateman ir Tara Rigney, vokietėmis Annekatrin Thiele ir Leonie Menzel ir olandėmis Roos de Jong ir Lisa Scheenaard), o 5.30 val. – vos prieš keletą dienų apie netikėtą kvietimą į Tokijo olimpiadą sužinoję ir keturvietėje plauksiantys Martynas Džiaugys, Armandas Kelmelis, Dominykas Jančionis ir Dovydas Nemeravičius (kartu su kinų, britų, australų ir olandų valtimis).

Iš moterų ir vyrų dviviečių atrankos plaukimų į pusfinalį tiesiogiai patenka 1 – 3 vietas užėmusios įgulos, o iš porinės keturvietės 1 ir 2 vietas užėmusios įgulos gauna tiesioginius kelialapius į A finalą.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį?

Olafas Tufte | Organizatorių nuotr.

Olafas Tufte | Organizatorių nuotr.

Dėl žaidynių atidarymo penktadienį ryte vyks tik lankininkų ir irkluotojų pasirodymai, tačiau vieną žmogų tikrai reikėtų išskirti.

Norvegijos irkluotojas 45-erių metų Olafas Tufte vyksta jau į septintąją savo olimpiadą, tačiau pirmą kartą irkluos keturvietėje valtyje. Ūkininkas ir ugniagesys turi Sidnėjaus ir Atėnų olimpinių žaidynių aukso medalius, o paskutinėse vykusiose Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse iškovojo bronzą.

„Irkluoti ketinau tris savaites. Dabar jau praėjo 30 metų. To turėtų užtekti“, – sakė O.Tufte.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
ČEMPIONŲ LYGA