Sportas.lt žurnalistai atvyko į Tokijo olimpiadą (1)

2021.07.21 19:42
Titas Pacauskas ir Mantas Stankevičius | Sportas.lt nuotr.

Titas Pacauskas ir Mantas Stankevičius | Sportas.lt nuotr.

 Jau penktadienį prasidės prieš metus nukeltos 2020 m. Tokijo olimpinės žaidynės, kuriose dirbs ir Sportas.lt žurnalistai Mantas Stankevičius ir Titas Pacauskas.

Beveik parą laiko iš Vilniaus oro uosto trukusi kelionė jau baigta, tačiau dėl itin griežtų saugumo taisyklių visą pirmą dieną teko praleisti viešbutyje.

Nors taisyklių ir dokumentų – daug, tačiau organizatoriai padarė viską, kad atvykimo metu nereikėtų pergyventi ar netektų kur nors nuklysti. Nors procedūros truko kone 3 valandas, tačiau turint du neigiamus koronaviruso testus patvirtinančius dokumentus ir įvedus visą reikalaujamą informaciją į specialią programėlę telefone ,viskas vyko labai sklandžiai.

Dar vienas testas laukė jau oro uoste, tačiau užteko tik pateikti seilių mėginius, o rezultatus sužinojome greičiau nei per valandą. Netrukus buvo uždegta žalia šviesa vykti į viešbutį.

Dar oro uoste išgirdome žinią, kad Tokijo olimpiados organizacinio komiteto vadovas Toshiro įdėmiai stebi situaciją dėl covid-19 pandemijos ir jei situacija drastiškai pablogės, olimpiada gali būti atšaukta paskutinę akimirką. Šiuo metu jau 71-as užsikrėtimas yra siejamas su Tokijo olimpiada, nors ji oficialiai dar net neprasidėjo.

Vieno iš mus pasitikusių darbuotojų paklausus, ar jis mano, jog yra bent menkiausia galimybė, kad olimpiada gali būti atšaukta, šis nusišypsojo ir teigė, kad „tam nėra šansų“.

Autobuse pasitikusi darbuotoja džiaugėsi, kad vyriausybė nusprendė organizuoti žaidynes, tačiau patvirtino, kad daugelis Japonijos žmonių tam nepritaria ir nuolat rengia protesto akcijas.

Ji taip pat apgailestavo, kad organizuojant žaidynes buvo pastatyta daugybę viešbučių, kurie dabar jau nesulauks tiek svečių iš viso pasaulio, kiek buvo tikėtasi, nes jau anksčiau buvo nuspręsta į žaidynes neįsileisti sirgalių.

Paklausta apie tai, kokia situacija Japonijoje su skiepais, Tokijo olimpinių žaidynių darbuotoja teigė, kad kol kas šalis neturi pakankamai vakcinų ir atsilieka nuo vakcinacijos plano, taip pat pabrėžė, kad jauni žmonės nėra linkę skiepytis.

Kol kas kalbėti apie darbo sąlygas yra pernelyg sunku, nes pirmą diena Tokijuje dar yra daugiau klausimų, nei atsakymų.

21 val. vakaro panorama pro viešbučio langą gniaužė kvapą, tačiau liūdino tai, kad tokiu metu jau gatvės buvo visiškai tuščios. Liepos 20-os dienos duomenimis Japonijoje serga daugiau nei 800 tūkst. gyventojų, o kasdieną išlenda ir ne po vieną naują COVID-19 atvejį tarp olimpinių žaidynių dalyvių. Žaidynės vyks, tačiau kiekvieną dieną galime tikėtis vis naujų suvaržymų, o kaip viskas vyks iš tikrųjų, pamatysime tik joms prasidėjus.

Tokijo panorama pro viešbučio langą | Sportas.lt nuotr.

Tokijo panorama pro viešbučio langą | Sportas.lt nuotr.

Sportas.lt „facebook“ paskyroje galėsite stebėti žurnalistų darbo kasdienybę, o portale – skaityti karščiausius sportininkų komentarus, rasti naujausius rezultatus ir galbūt pajusti Tokijo olimpinių žaidynių dvasią.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
DVIKOVOS