Nemunas Dagilis: apie problemas pilant kurą, prarastą pergalę ir 2 valandas trukusį teisėjų sprendimą (12)

2021.07.19 14:45
„Aurum 1006 km lenktynių“ finišas ir podiumas | Eriko Ovčarenko / BNS foto nuotr.

„Aurum 1006 km lenktynių“ finišas ir podiumas | Eriko Ovčarenko / BNS foto nuotr.

   Šeštadienį Palangoje vykusiose „Aurum 1006 km lenktynėse“ netrūko aistrų. Dėl pergalės ilgą laiką aršiai kovojo dvi komandos – daugkartiniai čempionai „Circle K MilesPlus Racing Team“ su „Porsche GT3 Cup II“ ir „Balpol-SPS Automotive Performance“ su „Mercedes AMG GT3“, kurie neretai keisdavosi pirmaujančiomis pozicijomis.

Tiesa, „Balpol-SPS Automotive Performance“ koją vis kišdavo teisėjų sprendimai, kurie skirdavo jiems baudas. Ši komanda galiausiai liko antra, o protestuodama prieš teisėjų sprendimus atsisakė lipti ant podiumo. Nemunas Dagilis dar vykstant lenktynėms pareiškė, kad į jas daugiau niekada nebegrįš ir kritikavo tiek lenktynių teisėjus, tiek organizatorius.

Pirmadienį į viešai išsakytą kritiką atsakė „Aurum 1006 km lenktynių“ organizatorius Darius Jonušis. Jis pateikė išsamią savo įvykių versiją, pagyrė teisėjų darbą ir vylėsi, kad nuslūgus emocijoms, „Balpol-SPS Automotive Performance“ nariai pakeis savo nuomonę apie įvykius trasoje ir kitąmet sugrįš revanšui.

Į D.Jonušio komentarą netrukus atsakė Nemunas Dagilis. Jis paaiškino, kodėl tiek jį, tiek kitus komandos narius taip suerzino teisėjų sprendimai lemiamoje lenktynių stadijoje. Nemunas Dagilis pripažino, kad komanda pažeidė taisykles raudonos vėliavos metu, tačiau pažymėjo, kad už tą incidentą gavo net 2 baudas. Jo teigimu, teisėjai neturėjo išleisti D.Jociaus į trasą, o sulaikyti jį ties išvažiavimu iš boksų, kol kiti pilotai pajudės į formavimo ratą. Tiesa, Nemunas Dagilis pažymėjo, kad didelio skirtumo tarp starto iš boksų ir iš rikiuotės galo nebuvo, todėl dėl šio sprendimo didelių priekaištų neturėjo.

„Dabar esmė, kodėl praloštos laimėtos lenktynės. Po šių įvykių buvo tyla ir mes manėm, kad jau viskas baigta, jokio signalo nebuvo, kad dar galim gauti baudą ir praėjus 2 val. po viso šito (kai pasikeitė vairuotojas, gal būtų sėdęs kitas), pylėm kurą ir su atsarga (užtrukom ilgai todėl, kad degalinė nesugeba susitvarkyti pompų, kurios „šaudo“ ir čia ne pirmi metai! Būtume pylę jo gerokai mažiau, o žinodami apie baudą, tikrai tiek nebūtume gaišę degalinėje). Tavo išaukštintas profesionaliai dirbantis vyr. teisėjas (ar varžybų vadovas, nežinau tikslių pareigų) skiria dar vieną baudą! Po dviejų valandų, kai padaromi šie esminiai mūsų komandos sprendimai! Esminiai! Kurie, dar kartą sakau, būtų visiškai kitokie! Ir viskas, kai lieka 25-30 min iki finišo....Ar jam užteko 2 val. priimt sprendimui, ar čia skubos tvarka išnagrinėjo? Bet kur kitur būtų užtekę 15-20 min... Ir čia ne srutų pylimas – čia jūsų neišmoktos pamokos ir atimta bet kokia teorinė galimybė varžytis. Užkertat bet kokį norą čia važiuoti – vežti techniką ir pan.“, - rašė Nemunas Dagilis.

Sportininkas dar priminė įvykius 2014 m. Palangos lenktynėse ir pažymėjo, kad į kalbas su lenktynių vadovais leisis tik tada, kai jie pripažins teisėjų padarytas klaidas. Taip pat jis pažadėjo sumokėti baudą už tai, kad nelipo ant podiumo. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
EUROBASKET 2022