Lewisas Hamiltonas | Scanpix nuotr.

Lewisas Hamiltonas | Scanpix nuotr.

 Sekmadienį legendinėje Silverstono trasoje (Didžioji Britanija) surengtos 10-osios šio sezono „Formulės 1“ lenktynės.

Nuo pat starto užvirė kova tarp lyderių – olando Maxo Verstappeno („Red Bull“) bei brito Lewiso Hamiltono („Mercedes“). Agresyvi dvikova baigėsi jau antrajame rate – sportininkai susidūrė. M.Verstappenas dideliu greičiu išlėkė iš trasos ir rėžėsi į barjerus, o L.Hamiltonas atsipirko pažeistu priekiniu sparnu. Olandas avarijos vietą paliko savo jėgomis, bet buvo nuvežtas į ligoninę detalesniems tyrimams.

Avarija:

L.Hamiltonas už šį incidentą gavo 10 baudos sekundžių, bet trasoje demonstravo įspūdingą greitį, atliko keletą lenkimų ir likus 3 ratams pakilo į pirmą vietą. Pergalę britas šventė itin emocingai, pasiėmė šalies vėliavą ir šėlo su gausiai susirinkusiais sirgaliais. Tai suerzino M.Verstappeną.

„Visų pirma, džiaugiuosi, kad man viskas gerai. Smūgis buvo labai rimtas – 51G apkrovos, bet dabar jaučiuosi geriau. Žinoma, esu nusivylęs, kad buvau taip „nuskintas“. Skirta bauda mums jau nepadėjo ir nebuvo teisinga, atsižvelgiant į pavojingą Lewiso manevrą. Stebėjau jo šventimą dar būdamas ligoninėje. Man tai pasirodė nepagarbu ir nesportiška“, - rašė M.Verstappenas.

L.Hamiltonas bandė teisintis: „Nežinojau, kad jis ligoninėje. Tikiuosi, kad jam viskas gerai. Žinoma, labiau būčiau norėjęs su juo kovoti visą numatytą lenktynių distanciją. Prieš avariją buvau visiškai šalia jo ir bandžiau jam palikti vietos, bet mes abu nenorėjome trauktis iš savo trajektorijų ir galiausiai susidūrėme. Priėmiau baudą, nors manau, kad tokios avarijos niekada nebūna vieno žmogaus kaltė. Dėl teisėjų sprendimo stengiausi nesukti galvos, susitelkiau į vairavimą ir didžiuojuosi tuo, ką pasiekiau. Jau senokai nebuvau su kuo nors susidūręs, bet kai varžovas yra pernelyg agresyvus, tada avarija neišvengiama.“

Britui kritikos pažėrė „Red Bull“ vadovas Christianas Horneris: „Maxas turėjo išgyventi 51G apkrovą. Lewisas Hamiltonas, kaip pasaulio čempionas, tokių manevrų neturėtų atlikinėti. Tai nepateisinama. Hamiltonas „įkišo“ savo ratą ten, kur jis pats žino, kad tai neleistina. Jis buvo toli nuo to, kad aplenktų Maxą, bet vis tiek atlikinėjo manevrą viename greičiausių čempionato posūkių. Lewisas turi daugiau nei užtektinai patirties, kad suprastų, kaip tai pavojinga. Mums svarbiausias dienos laimėjimas yra tai, kad Maxas nepatyrė rimtų traumų, o Lewiso pergalė buvo netikra.“

„Red Bull“ patarėjas sporto klausimais Helmutas Marko netgi paragino L.Hamiltoną diskvalifikuoti vienerioms lenktynėms. Teisėjai britui skyrė 2 baudos taškus.

M.Verstappenas su 185 taškais vis dar pirmauja čempionate, bet prarado beveik visą turėtą persvarą prieš L.Hamiltoną (177). Į trečią vietą pakilo L.Norrisas (113). Konstruktorių įskaitoje „Red Bull“ (289) irgi išbarstė beveik visą pranašumą prieš „Mercedes“ (285). Treti lieka „McLaren“ (163).

Vienuoliktosios sezono lenktynės rugpjūčio 1 d. vyks Vengrijoje.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (15)
Registruoti
Anoniminiai (15)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų