Po sunkių išbandymų vandenyje lauks pasaulio klasikos žvaigždžių koncertas

2021.07.15 14:41
Kauno plaukimo federacijos nuotr. | Organizatorių nuotr.

Kauno plaukimo federacijos nuotr. | Organizatorių nuotr.

 Liepos 17 dienos 6 valandą ryto septyni plaukikai ners į Kuršių marių bangas ir pradės išbandymą, kurio Lietuvoje dar nebuvo – bandys įveikti 25 km distanciją. Ir ne tik grybšniais išmatuoti šį atstumą, bet ir padaryti tai kiek gali greičiau.

„Ką nors prognozuoti labai sunku. Lietuvoje to dar niekas nėra daręs, todėl visiems tai bus vienodai naujas iššūkis. Ne tik plaukikams, bet ir jų palydai, teisėjams, organizatoriams“, - teigė Kauno plaukimo federacijos (KPF) vadovas Arlandas Antanas Juodeška.

 Būtent ši federacija rengia Kuršių marių plaukimo maratonų seriją, kurią ir vainikuos liepos 17 d. Kintų uoste prasidėsiantis pirmą kartą šalies istorijoje vyksiantis 25 km plaukimas.

Tuo pat metu – 6 val. ryto – startuos ir 5 bei 10 km distancijų dalyviai. O įdienojus varžybos prasidės 2 km nuotolyje. Ilgiausiam – 25 km – 4-ojo Kuršių marių maratono plaukimui numatytas 10 valandų laiko limitas.

Kintuose startuosiantis plaukimas bus trečiasis Kuršių marių maratonų serijos etapas. Pirmieji du vyko Jonavos rajone esančioje Šveicarijoje ir Lampėdžiuose prie Kauno.

Kauno plaukimo federacijos nuotr. | Organizatorių nuotr.

Kauno plaukimo federacijos nuotr. | Organizatorių nuotr.

Lydės kiekvieną maratonininką

25 km distanciją pasiryžę startuoti plaukikai savo galimybes įveikti ilgus nuotolius jau yra įrodę tose pačiose Kuršių mariose, kur iki praėjusių metų ilgiausia distancija buvo 10 km.

„Tikrai nebuvo taip, kad kvietėme visus norinčius. Visi ilgiausios distancijos dalyviai atrinkti pagal praėjusių metų 10 km rezultatus, savo ištvermę ir sportinę formą jie patvirtino ir šių metų Šveicarijos Joninių ir Lampėdžių Karaliaus Mindaugo maratonuose“, - paaiškino A.A.Juodeška.

Dalyvių saugumą užtikrins kiekvieną jų asmeniškai lydėsiantys motorlaiviai – jų iš viso bus 18.

„Gauti tiek katerių mums padėjo Šilutės rajono ir Neringos savivaldybės. Taip pat labai geromis sąlygomis išsinuomojome iš Kintų kaitavimo klubo ir net vietinių žvejų. Beveik visi plaukikus lydėsiantys asmenys yra dalyvavę specialiuose pirmosios pagalbos mokymuose, yra dirbę ir mūsų maratonuose. Įmonė „Hospitex“ jau anksčiau padovanojo defibriliatorių, yra juo naudotis apmokyta komanda. Bet, žinoma, tikimės, kad jokios medicininės pagalbos dalyviams neprireiks“, - sakė A.A.Juodeška.

Visus 4-ojo Kuršių marių plaukimo maratono dalyvius apdraus Finansinių sprendimų agentūra.

Kauno plaukimo federacijos nuotr. | Organizatorių nuotr.

Kauno plaukimo federacijos nuotr. | Organizatorių nuotr.

Anot KPF vadovo, plaukikams labai svarbu pasirinkti tinkamą aprangą, nes vandens temperatūra pakankamai aukšta, tad vilkint kombinezonus reikia saugotis ir šilumos smūgio.

Ilgų distancijų dalyviams Kuršių marių maratono organizatoriai paruošė maitinimo paketus. Tiesa, ne pilnus, nes likusią dienos raciono dalį kiekvienas plaukikas pasirinks pagal savo organizmo poreikius.

Orų prognozės – džiugina

Pasak varžybų organizatorių, kol kas orų prognozės varžybų dienai džiugina. Žadamas nestiprus šiaurės vėjas.

Iš Kintų uosto 25 km distancijos dalyviai plauks į Lydumo ragą, iš ten – į Arklių ragą, kuriame stoti Pervalkos švyturys, ten apsisuks, ir vėl pro Lydumo ragą keliaus finišo Kintų uoste link.

KPF prezidentas mano, kad šiaurys gali būti palankus finišuojant, nes pūs į nugarą, kaip ir pernai, kai pagrindinis šių metų favoritas Edgaras Štura pasiekė 10 km distancijos rekordą.

Kuršių marių plaukimo maratoną papuoš ir trys pagal vietinės laivybos tradicijas pastatyti laivai. Kintų uoste startą paženklins „Juodoji meška“, prie 5 km žymos stovės koncernui SBA priklausanti „Germanika“, o prie 10 km – kurėnas „Kuršis“. Ties „Germanika“ finišuos 5 km distancijos dalyviai, ties „Kuršiu“,  kurį nuo Pervalkos švyturio skirs 2,5 km, varžybas baigs plauksiantys 10 km.

5  ir 10 km nuotolių dalyvius po varžybų į Kintų uostą parplukdys pramoginis laivas „Ventainė“. O dar vienu pramoginiu laivu sportininkus galės lydėti žiūrovai.

Po 10 km distancijos finišo Kintų uoste startuos 2 km plaukimo dalyviai. Maratono organizatoriai visus plaukimo entuziastus kviečia nemokamai dalyvauti šio nuotolio lenktynėse.

Per apdovanojimus dalyvių laukia ne tik tradiciniai, bet ir Šilutės rajono mero Vytauto Laurinaičio įsteigti specialūs prizai.

Kauno plaukimo federacijos nuotr. | Organizatorių nuotr.

Kauno plaukimo federacijos nuotr. | Organizatorių nuotr.

Atsiradus ketvirčio šimto kilometrų nuotoliui šiemet pirmą kartą varžomasi „Mega Grand Prix“ įskaitoje. Joje bus skaičiuojami Šveicarijoje 5 km, Lampėdžiuose 4 km ir Kuršių mariose 25 km įveikusiųjų rezultatai.

Kaip ir pernai, „Super Grand Prix“ įskaitoje rungiasi 5 km, 4 km ir 10 km nuotolių dalyviai. „Grand Prix“ įskaita skirta plauksiantiems 2 km Šveicarijos tvenkinyje, 2 km Lampėdžio ežere ir 2 km Kuršių mariose.

Po varžybų – žuvienė ir koncertas

Visi maratono dalyviai organizatorių nurodytuose vietose galės nemokamai praleisti vieną naktį. O jei varžybas dėl nepalankių orų tektų dienai perkelti, 10 ir 25 km distancijose pasiryžę startuoti sportininkai galės likti jiems skirtuose būstuose ir ilgiau.

Po finišo dalyvių lauks profesionalūs masažuotojai, o kavinė „Kuršiai“ jėgas padės atgauti virdama savo garsiąją žuvienę, su kuria dalyvauja net žuvienės virimo Lietuvos čempionate.

Vakarą vainikuos pasaulinio lygio muzikos žvaigždžių koncertas Kintų bažnyčioje. Čia koncertuos pianistas Lukas Geniušas, violončelininkas Glebas Pyšniakas ir kiti garsūs atlikėjai, dalyvaujantys jau 10-ajame Kintų muzikos festivalyje.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų