Šiurpiai koją pirmojo raundo pabaigoje susilaužęs C.McGregoras nebegalėjo tęsti kovos teisėjų nuomone, D.Poirier dominavo pirmame raunde | VIDEO (85)

2021.07.11 07:29
Conoras McGregoras ir Dustinas Poirier | Scanpix nuotr.

Conoras McGregoras ir Dustinas Poirier | Scanpix nuotr.

  Ankstyvą šio sekmadienio rytą Lietuvos laiku įvyko viena laukiamiausių metų kovų UFC narve, kuomet trečią kartą istorijoje susitiko buvęs dviejų skirtingų svorio kategorijų čempionas airis Conoras mcGregoras ir buvęs laikinasis čempionas amerikietis Dustinas Poirier.

Nors buvo laukiama audringo pirmojo raundo, tačiau sirgaliai pamatė C.McGregoro kojų spyrius bei D.Poirier dominavimą parteryje. Deja, tačiau likus vos 8 sekundėms iki raundo pabaigos, C.McGregorui atsitraukinėjant nuo D.Poirier ir bandant išvengti smūgio, jis nikstelėjo kairę koją, kuri lūžo ir airis nebegalėjo tęsti kovos, o teisėjas paskelbė D.Poirier pergalę techniniu nokautu.

Ant žemės sėdėdamas ir kojos pajudinti negalintis C.McGregoras šaukė, kad tai „daktaro sustabdymas“, o ne techninis nokautas.

Po kovos kalbėdamas D.Poirier sakė, kad jo manymu, C.McGregoras traumą patyrė dėl atliktų spyrių į jo koją.

„Conorui koja greičiausiai skilo dar tada, kai jis spyrė į mane ir aš blokavau jo ataką. Jau tada pajaučiau, kad kažkas ne taip. Vėliau skilusi koja jam ir lūžo. Aš suprantu, kad „purvinose kalbose“ nėra taisyklių, bet kalbėti apie žmogaus nužudymą man reiškia peržengtą ribą. Jis aiškino, kaip atims mano gyvybę, kaip aš iš narvo būsiu išneštas karste. Aš tiesiog tikiuosi, kad jis pats po kovos saugiai grįš pas mylinčią šeimą“, - sakė D.Poirier.

Sirgaliai nuo pat pirmos akimirkos švilpė D.Poirier ir palaikė C.McGregorą. Net ir interviu metu D.Poirier buvo nušvilptas, tačiau kovotojas turėjo šiems gerbėjams atsaką: „Visiems, kurie dabar švilpia, turiu žinutę. Galite pabučiuoti man į šiknaskylę“.

„Tavo žmona yra mano asmeninėse žinutėse. Ei, mažute, parašyk man ir mes vėliau pasikalbėsime, velniop jį. Mes surengsimė vakarėlį „Wynn“ naktiniame klube, mažute“, – sakė C.McGregoras, kuris dar prieš kovą dalinosi nuotrauka, kurioje rodė, jog jam į asmenines „instagram“ žinutes rašė D.Poirier žmona.

Conoras McGregoras | Scanpix nuotr.

Conoras McGregoras | Scanpix nuotr.

Buvo paviešinti ir pirmojo raundo teisėjų balai: du teisėjai 10-8 pergalę skyrė D.Poirier, tuo tarpu vienas amerikiečio pergalę matė rezultatu 10-9.

Ironiška, tačiau prieš kovą apie tai, kad D.Poirier lavonas bus išneštas ant neštuvų kalbėjęs C.McGregoras pats buvo iš arenos išgabentas neštuvų pagalba.

UFC prezidentas Dana White'as patvirtino, kad D.Poirier dabar gaus progą kovoti dėl UFC lengvo svorio kategorijos čempiono titulo su Charlesu Oliveira, tuo tarpu kai tik C.McGregoras pasveiks, bus organizuojama ir ketvirtoji jų dvikova.

Kalbėdamas su ESPN, Ch.Oliveira teigė tikintis, kad jo ir D.Poirier kova įvyks šių metų gruodį.

„Labai liūdna, kas nutiko C.McGregorui, bet jeigu pažiūrėtumėte į D.Poirier kovojimą, jis labai patobulėjo, labai stipriai spaudė, todėl nusipelno pergalės“, – sakė Ch.Oliveira.

UFC prezidentas spaudos konferencijoje atskleidė, kad vien JAV įpusėjus turnyrui buvo nupirkta 1,2 mln. „pay-per-view“ transliacijų, o viso tikimąsi apie 1,7-1,8 mln.

Po šios pergalės D.Poirier lengvo svorio kategorijoje jau yra iškovojęs 8 pergales nokautais arba techniniais nokautais ir tai yra geriausias rezultatas diviziono istorijoje.

Po kovos D.Poirier pasveikino ir buvęs abiejų „UFC 264“ pagrindinės kovos dalyvių varžovas, buvęs UFC lengvo svorio kategorijos čempionas Chabibas Nurmagomedovas, kuris teigė, kad „gėris visada nugali blogį“.

Skelbiama, kad „UFC 264“ turnyre apsilankė 20 tūkst. 62 sirgaliai, kurie „atnešė“ beveik 16 mln. JAV dolerių.

Buvęs C.McGregoro varžovas bokso ringe amerikietis Floydas Mayweatheris po D.Poirier pergalės pasidalino čekiu, įrodančiu, kad buvęs boksininkas statė 50 tūkst. JAV dolerių už D.Poirier pergalę.

Primename, kad pirmą kovą 2014 m. pirmame raunde techniniu nokautu laimėjo C.McGregoras, tačiau 2021 m. sausį D.Poirier atsirevanšavo airiui ir antrame raunde jį taip pat nokautavo.

Ką prognozavo „Sportas.lt“ lankytojai?

Kas laimės pagrindinę „UFC 264“ kovą?
  • Conoras McGregoras (1769 balsai)
  • Dustinas Poirier (1370 balsų)
  • Kova baigsis lygiosiomis (71 balsas)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Netrukus papildysime.

Kovos eiga:

Pirmasis raundas: C.McGregoras kovą pradėjo dviem smūgiais iš apsisukimo, tačiau tikslus nebuvo. Per pirmas 20 sekundžių C.McGregoras itin dažnai naudojo spyrius ir atakavo priekinę D.Poirier koją. Netrukus savo spyriu atsakė ir D.Poirier. Po pusantros minutės nuo kovos pradžios D.Poirier atliko sėkmingus smūgius į veidą, kurie privertė C.McGregorą eiti į klinčą. Netrukus kovotojai jau gulėjo ant grindų, o C.McGregoras bandė atlikti „giljotinos“ veiksmą. Visgi D.Poirier puikiai iš to išsivadavo ir jau tada C.McGregoras buvo prispaustas nugara prie žemės, o dominuojančią poziciją užėmė D.Poirier. Likus 2 minutėms iki raundo pabaigos C.McGregoras atliko keletą smūgių alkūnėmis, tačiau netrukus alkūnes pasitelkė ir D.Poirier. Likus minutei D.C.McGregoras bandė kojomis smūgiuoti į D.Poirier ir stumtis nuo jo, tačiau pastarsis toliau atlikinėjo stiprius smūgius tiek alkūnėmis, tiek ir rankomis ir praliejo varžovo kraują iš ausies. Netrukus C.McGregoras dar kartą pamėgino atlikti giljotinos skausmingą veiksmą, tačiau užbaigti to nepavyko. Likus 15 sekundžių D.Poirier leido C.McGregorui atsistoti, tačiau jau netrukus D.Poirier atliko savo smūgius, o C.McGregoras netikėtai krito ant žemės. Teisėjas H.Deanas dar leido užbaigti raundą, tačiau po jo kova buvo nutraukta.

Kaip paaiškėjo po pakartojimo, likus 8 sekundėms iki raundo pabaigos ir C.McGregorui atsitraukus atgal bei bandant išvengti varžovo smūgio, jis nikstelėjo kairę koją, kuri lūžo.

7.12 val. Kovą stebės ne tik UFC lengvo svorio kategorijos čempionas brazilas Charlesas Oliveira, bet ir buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas.

Donaldas Trumpas | Scanpix nuotr.

Donaldas Trumpas | Scanpix nuotr.

Charlesas Oliveira | Scanpix nuotr.

Charlesas Oliveira | Scanpix nuotr.

7.11 val. Narve pasirodė ir D.Poirier!

7.13 val. C.McGregoras jau žengė į narvą!

Visi „UFC 264“ turnyro rezultatai:

Dustinas Poirier įveikė Conorą McGregorą techniniu nokautu pirmame raunde (trauma)

Gilbertas Burnsas įveikė Stepheną Thompsoną vieningu teisėjų sprendimu (29-28, 29-28, 29-28)

Tai Tuivasa įveikė Gregą Hardy nokautu pirmame raunde (smūgiais)

Irene Aldana įveikė Janą Kunickają techniniu nokautu pirmame raunde (smūgiais)

Seanas O'Malley įveikė Krisą Moutinho trečiame raunde techniniu nokautu (smūgiais)

Maxas Griffinas įveikė Carlosą Conditą vieningu teisėjų sprendimu (29-28, 29-28, 30-27)

Michelas Pereira įveikė Niko Price'ą vieningu teisėjų sprendimu (29-28, 29-28, 29-28)

Ilia Topuria įveikė Ryaną Hallą nokautu pirmame raunde (smūgiais)

Dricusas Du Plessisas įveikė Treviną Gilesą antrame raunde nokautu (smūgiu)

Jennifer Maia įveikė Jessica Eye vieningu teisėjų sprendimu (29-28, 29-28, 30-27)

Bradas Tavaresas įveikė Omari Akhmedovą skirtingu teisėjų sprendimu (29-28, 28-29, 29-28)

Zhalgas Zhumagulovas įveikė Jerome'ą Riverą pirmame raunde skausmingu veiksmu („guillotine choke“)

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (85)
Registruoti
Anoniminiai (85)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų