„UFC 264“ pristatymas ir prognozė: epinės trilogijos pabaiga ir naujas pretendentas į čempiono titulą

2021.07.09 12:32
Dustinas Poirier ir Conoras McGregoras | Scanpix nuotr.

Dustinas Poirier ir Conoras McGregoras | Scanpix nuotr.

 Ankstyvą liepos 12 d. rytą Lietuvos laiku Las Vegase esančioje „T-Mobile“ arenoje įvyks „UFC 264“ mišrių kovos menų turnyras, kurio pagrindinėje dvikovoje susikaus po vieną pergalę tarpusavio dvikovose turintis airis Conoras McGregoras ir amerikietis Dustinas Poirier.

Laukti pagrindinės kovos nebus nuobodu: prieš juos pasirodys buvęs pretendentas į pusvidutinio svorio kategorijos čempiono titulą Gilbertas Burnsas, išraiškingasis Seanas O‘Malley, didžiulių ir stiprių sunkiasvorių pora Tai Tuivasa ir Gregas Hardy bei lietuvę Juliją Stoliarenko įveikusi Jana Kunickaja.

Pirmoji preliminarios programos kova prasidės 1 val. Lietuvos laiku, antroji preliminarioji dalis startuos 3.00 val., o pagrindinė – 5.00 val.

Pagrindinės kovos:

Lengvo svorio kategorijos (iki 155 svarų arba 70,3 kg) kova: Dustinas Poirier (27-6, 1 be nugalėtojo) – Conoras McGregoras (22-5)

„UFC 264“ pagrindinėje vakaro kovoje bus baigta epinė trilogije tarp D.Poirier ir C.McGregoro, kuris siekia revanšo po šių metų sausį patirto pralaimėjimo.

Ilgamečiams C.McGregoro sirgaliams ta kova buvo kelianti nerimą, tačiau jie tikisi, kad tai buvo tarsi žadintuvas, kuris prikėlė „The Notorious“ į dar aukštesnį lygį nei jis buvo anksčiau.

Pirmą kartą D.Poirier ir C.McGregoras susitiko 2014 m. „UFC 178“ turnyre ir kovėsi žemesnėje, puslengvio svorio kategorijoje (iki 145 svarų arba 65,8 kg). Tada D.Poirier dar tik įrodinėjo savo vertę narve, tuo tarpu C.McGregoras žengė keliu link didiausios visų laikų UFC žvaigždės.

Daugelis tada rinkosi D.Poirier pergalę, nes C.McGregoras atrodė per daug susijaudinęs, tačiau „The Notorious“ įrodė, kad jie klysta ir kairiuoju rankos smūgiu į galvą nokautavo „The Diamond“.

Toliau visi žino istoriją, kaip C.McGregoras iškovojo dviejų svorio kategorijų čempiono titulus ir tapo didžiausia MMA žvaigžde istorijoje.

Tuo tarpu D.Poirier pasuko sunkesniu keliu, bet 2019 m., po pergalių prieš Justiną Gaethje, Eddie Alvarezą ir Maxą Holloway, jis tapo laikinuoju lengvo svorio kategorijos čempionu. Neginčijamu čempionu jis netapo, kai pralaimėjo Chabibui Nurmagomedovui, tačiau tai išlieka vieninteliu jo pralaimėjimu nuo 2016 m.

Revanšinėje D.Poirier ir C.McGregoro kovoje šių metų sausį, „The Diamond“ kovojo nuostabiai. Jis naudojo žemus smūgius į blauzdą ir taip „atjungė“ jo koją bei išnaudojo C.McGregoro į boksą oreantuotą planą.

„Atjungus“ koją, D.Poirier pasinaudojo savo paties sugebėjimu naudoti boksą ir spausti varžovą bei tapo pirmuoju žmogumi, kuris nokautavo C.McGregorą UFC karjeroje.

Taigi, kaip vyks trečioji jų dvikova? D.Poirier į šią kovą turėtų ateiti visiškai pasitikėdamas savimi, ką jis ir pažymi įvairiausiuose interviu sakydamas, jog prieš save mato žmogų, kurį jis jau įveikė ir gali tai padaryti dar kartą.

Visgi C.McGregoras tikrai gali laimėti būsimą kovą. Jis tikriausiai yra greitesnis kovotojas ir jeigu sugebės sugrįžti į tą stilių, kuomet jis daug dėmesio skyrė judesiui, kampams ir „timingui“, o ne grynai boksui, jis tampa neparankiu D.Poirier.

Klausimas, kiek alkanas šiuo metu yra C.Mcgregoras. Kai jis pirmą kartą kovojo su D.Poirier, buvo jaunas kovotojas, norėjęs kilti į viršų. Dabar jis turi milijonus savo sąskaitoje ir jam nereikia užsidirbti iš kovų.

Visgi istoriškai C.McGregoras pasirodydavo geriausiai, kai gerbėjai jį nurašydavo. Dabar jis atrodo fenomenalios formos, kaip pats sakė, dėmesį skyrė mišriems kovos menams, o ne tik boksui, bei labai nori įrodyti savo vertę.

Nebus lengva C.McGregorui sugrįžti į pergalingą kelią, tačiau tai tik prognozė, o šį kartą prognozuojame pergalę C.McGregorui.

Įdomūs faktai:

• D.Poirier UFC čempiono titulą iškovojo 22–oje MMA kovoje. Tai trečias daugiausiai kovų pareikalavęs pasirodymas po Charleso Oliveiros (28) ir Michaelo Bispingo (26).

• D.Poirier varžysis 10-oje UFC pagrindinėje vakaro dvikovoje. Prieš tai jis iškovojo 6 pergales ir patyrė 3 pralaimėjimus.

• D.Poirier nuo tada, kai 2015 m. balandį persikėlė į UFC lengvo svorio kategoriją, iškovojo 11 pergalių, patyrė 2 pralaimėjimus ir vieną kovą baigė be nugalėtojo.

• D.Poirier yra vienas iš 10 kovotojų UFC istorijoje, kuris organizacijoje iškovojo 19 ar daugiau pergalių.

• D.Poirier septynios pergalės nokautais UFC lengvame svoryje, kartu su Melvinu Guillardu ir Edsonu Barboza, yra didžiausias skaičius diviziono istorijoje.

• D.Poirier UFC lengvo svorio kategorijoje atlieka 6,44 akcentuotų smūgių per minutę ir tai yra trečias geriausias rezultatas po Justino Gaethje (7,46) ir T.J. Granto (6,83).

• D.Poirier yra vienintelis lengvo svorio kategorijos kovotojas UFC istorijoje, kuris trijose skirtingose kovose atliko po 150 ar daugiau akcentuotų smūgių.

• D.Poirier ir Danas Hookeris kartu atliko 390 smūgių ir tai yra vienos kovos rekordas UFC lengvo svorio kategorijos kovoje.

• D.Poirier yra vienas iš trijų kovotojų UFC istorijoje, kuris iškovojo dvi ar daugiau pergalių „D‘Arce“ skausmingu smaugimo veiksmu. Tony Fergusonas ir Vicente‘as Luque taip pat yra atlikę šį žygdarbį.

• D.Poirier yra vienas iš septynių kovotojų UFC istorijoje, kuris iškovojo 12 ar daugiau premijų.

• C.McGregoras, kuomet „UFC 205“ turnyre nugalėjo Eddie Alvarezą, tapo pirmuoju skirtingų svorio kategorijų UFC čempionu vienu metu.

• C.McGregoras yra vienas iš keturių kovotojų UFC istorijoje, kuris vienu kartu turėjo dviejų svorio kategorijų čempiono diržus. Kiti – Danielis Cormier, Amanda Nunes ir Henru Cejudo.

• C.McGregoras yra vienas iš septynių kovotojų UFC istorijoje, kuris laimėjo titulus skirtingose svorio kategorijose. Kiti – D.Cormier, A.Nunes, H.Cejudo, Georgesas St-Pierre‘as, Randy Couture‘as ir B.J. Pennas.

• C.McGregoras iškovojo 19 pergalių iš 22 nokautais. Net 17 pergalių jis iškovojo pirmame raunde.

• C.McGregoras yra vienas iš 13 kovotojų UFC istorijoje, kuris yra iškovojęs pergales trijose skirtingose svorio kategorijose.

• C.McGregoras yra vienas iš 3 kovotojų UFC istorijoje, kuris pergales nokautais yra iškovojęs trijose skirtingose svorio kategorijose. Kiti – Vitoras Belfortas ir Jaredas Cannonier.

• C.McGregoro pergalė per 13 sekundžių prieš J.Aldo yra greičiausia pergalė UFC titulinių kovų istorijoje.

• C.McGregoras yra vienintelis kovotojas UFC istorijoje, kuris premijas užsidirbo aštuoniose kovose iš eilės. Niekas kitas nėra iškovojęs daugiau nei 7 premijų iš eilės.

Verdiktas: C.McGregoro pergalė techniniu nokautu

Sportas.lt lankytojų prognozė: 

Kas laimės pagrindinę „UFC 264“ kovą?
 • Conoras McGregoras (1769 balsai)
 • Dustinas Poirier (1370 balsų)
 • Kova baigsis lygiosiomis (71 balsas)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Pusvidutinio svorio kategorijos (iki 170 svarų arba 77,1 kg) kova: Gilbertas Burnsas (19-4) – Stephenas Thompsonas (16-4-1)

Tai gali būti ne tik puiki kova, tačiau pergalę iškovojęs kovotojas bus gana arti to, kad taptų pretendentu į pusvidutinio svorio kategorijos čempiono titulą.

Deja, nors ir laimėjęs, G.Burnsas artimiausiu metu negaus progos kovoti dėl titulo, nes dar šių metų pradžioje pralaimėjo dabartiniam čempionui Kamaru Usmanui. Nors G.Burnsas turėjo šiek tiek sėkmės pradinėje kovos stadijoje, tačiau galiausiai trečiame raunde buvo nokautuotas.

Ši kova suteiks mums daugiau informacijos, kaip brazilas sugebėjo atsitiesti po skaudaus pralaimėjimo.

S.Thompsonas dabar turi stiprią dviejų pergalių iš eilės seriją. Jis pastaraisiais metais kovojo rečiau ir nuo 2018 m. turėjo keturias kovas, tačiau pastarosiose dvejose kovose prieš Vicente Luque ir Geoffą Nealą atrodė tikrai užtikrintai.

Jeigu „Wonderboy“ gali nugalėti ankstesnį pretendentą į titulą, tuomet jis gali greitu metu gauti savo paties progą kovoti prieš K.Usmaną.

Kovotojas, primetęs savo stilių kitam, greičiausiai laimės kovą. G.Burnsui būtina išlaikyti S.Thompsoną ant galinės kojos. G.Burnsas greičiausiai ieškos parvertimų ir norės išnaudoti savo graplingo sugebėjimus arba bandys pataikyti vieną smūgį, po kurio S.Thompsonas nebeatsigautų.

„Wonderboy“ turėtų džiuginti sirgalius savo judėjimu ir daugiau tikėtina, kad jis pergalę iškovotų teisėjų sprendimu, tačiau taip pat nereiktų nurašyti ir nokauto galimybės.

Nuoširdžiai kalbant, ši kova gali pasisukti bet kuria kryptimi ir didžiausias klausimas, ar G.Burnsas sugebės vykdyti planą prieš tokį apgaulingą kovotoją kaip S.Thompsonas.

Pastaraisiais metais vieninteliai vyrai, įveikę „Wonderboy“, buvo Anthony Pettis, Tyronas Woodley ir Darrenas Tillas. D.Tillas kažkaip sugebėjo pranokti jį taškų reikaluose, A.Pettis atliko vieną kartą gyvenime pasitaikantį nokautą, o geriausioje savo formoje dar buvęs T.Woodley buvo greitesnis, nei yra G.Burnsas.

Todėl tikėtina, kad nepaisant pastangų, G.Burnsas negalės sulaikyti S.Thompsono. Vietoje to, G.Burnsas turės sugerti daugybę smūgių ir galiausiai patirs vėlyvą nokautą.  

Verdiktas: S.Thompsono pergalė techniniu nokautu

Sportas.lt lankytojų prognozė: 

Kas laimės: S.Thompsonas ar G.Burnsas?
 • S.Thompsonas (28 balsai)
 • G.Burnsas (26 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Sunkaus svorio kategorijos (iki 265 svarų arba 120,2 kg) kova: Tai Tuivasa (12-3) – Gregas Hardy (7-3, 1 be nugalėtojo)

 T.Tuivasa ir buvęs NFL žaidėjas G.Hardy yra dideli vyrukai, bet parodė esą riboti kovotojai. Tiesa, G.Hardy turi daugiau problemų dėl savo ištvermės.

Abu vyrukai tikrai gali pataikyti, o dėl abejotinų abiejų kovotojų įgūdžių ant žemės, tikėtina, kad sirgaliai išvys tikrą karą stovėsenoje.

T.Tuivasa yra stebėtinai greitas, kaip tokiam dideliam vyrukui, bei stringa tik prieš specialistus ant žemės, todėl tikėtina, kad pergalę čia švęs „Bam Bam“.

Verdiktas: T.Tuivasa pergalė techniniu nokautu

Sportas.lt lankytojų prognozė: 

Kas laimės: T.Tuivasa ar G.Hardy?
 • T.Tuivasa (22 balsai)
 • G.Hardy (15 balsų)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Moterų lengviausio svorio kategorijos (iki 135 svarų arba 61,2 kg) kova: Irene Aldana (12-6) – Jana Kunickaja (14-5, 1 be nugalėtojo)

 Tai intriguojanti kova. I.Aldana turi puikius bokso įgūdžius, o jos vienintelis pralaimėjimas pastaruoju metu buvo patirtas Holly Holm – vienai iš geriausių moterų smūgiuotojų UFC istorijoje.

J.Kunickaja dar yra tobulėjanti kovotoja, mėgstanti klinčą ir turi ūgio pranašumą prieš I.Aldana. Bet ar ji galės taip priartėti prie varžovės, kiek jai norėsis, kyla klausimas.

Kova bus artima, tačiau užsienio ekspertai daugiau šansų duoda I.Aldanai.

Verdiktas: I.Aldana pergalė teisėjų sprendimu

Sportas.lt lankytojų prognozė: 

Kas laimės: I.Aldana ar J.Kunickaja?
 • I.Aldana (8 balsai)
 • J.Kunickaja (18 balsų)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Lengviausio svorio kategorijos (iki 135 svarų arba 61,2 kg) kova: Seanas O‘Malley (13-1) – Krisas Moutinho (9-4)

 Tai yra įdomi UFC suplanuota kova prieš išraiškingąjį S.O‘Malley bei naujoką K.Moutinho. Kuomet iškrito originalus šešias kovas UFC turėjusio ir iš jų 5 pergales iškovojusio S.O‘Malley varžovas Louisas Smolka, jam netrūko pasiūlymų, tačiau kažkodėl UFC nusprendė prieš jį pastatyti organizacijos debiutantą.

Tas faktas, kad jie pasirinko naujoką rodo, kad UFC greičiausiai nori, jog „The Sugar Show“ iškovotų dar vieną skambią pergalę nokautu ir toliau vystytų savo vardą bei artimiausioje ateityje taptų pretendentu į titulą, todėl šioje kovoje pasirinkimas labai paprastas.

Verdiktas: Sh.O'Malley pergalė nokautu

Sportas.lt lankytojų prognozė: 

Kas laimės: S.O‘Malley ar K.Moutinho?
 • S.O‘Malley (30 balsų)
 • K.Moutinho (7 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Preliminarios kovos:

Pusvidutinio svorio kategorijos (iki 170 svarų arba 77,1 kg) kova: Carlosas Conditas (32-13) – Maxas Griffinas (17-8)

Verdiktas: M.Griffino pergalė teisėjų sprendimu

Pusvidutinio svorio kategorijos (iki 170 svarų arba 77,1 kg) kova: Niko Price‘as (14-4, 2 be nugalėtojo) – Michelas Pereira (25-11, 2 be nugalėtojo)

Verdiktas: M.Pereira pergalė techniniu nokautu

Puslengvio svorio kategorijos (iki 145 svarų arba 65,8 kg) kova: Ryanas Hallas (8-1) – Ilia Topuria (10-0)

Verdiktas: I.Topuria pergalė teisėjų sprendimu

Vidutinio svorio kategorijos (iki 185 svarų arba 83,9 kg) kova: Trevinas Gilesas (14-2) – Dricusas Du Plessisas (15-2)

Verdiktas: D.Du Pleissiso pergalė teisėjų sprendimu

Pirmosios preliminarios kovos:

Moterų visų lengviausio svorio kategorijos (iki 125 svarų arba 56,7 kg) kova: Jennifer Maia (18-7-1) – Jessica Eye (15-9, 1 be nugalėtojo)

Verdiktas: J.Maia pergalė teisėjų sprendimu

Vidutinio svorio kategorijos (iki 185 svarų arba 83,9 kg) kova: Omari Akhmedovas (21-5-1) – Bradas Tavaresas (18-7)

Verdiktas: B.Tavareso pergalė teisėjų sprendimu

Visų lengviausio svorio kategorijos (iki 125 svarų arba 56,7 kg) kova: Zhalgas Zhurmagulovas (13-5) – Jerome‘as Rivera (10-5)

Verdiktas: Z.Zhurmagulovo pergalė techniniu nokautu

Vidutinio svorio kategorijos (iki 185 svarų arba 83,9 kg) kova: Yaozongas Hu (3-2) – Alenas Amedovski (8-2)

Verdiktas: A.Amedovski pergalė techniniu nokautu

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų