Johannas Zarco | „Twitter“ nuotr.

Šeštadienį Sachsenringe (Vokietija) vyko 8-ojo „MotoGP“ etapo kvalifikacija, kurią laimėjo prancūzas Johannas Zarco su „Ducati“ motociklu.

Prancūzas geriausiu bandymu ratą nuvažiavo per 1 min. 20.236 sek. Vėliau J.Zarco patyrė avariją, bet tai jam nesutrukdė išsaugoti pirmos pozicijos. Jis vos 0.011 sek. aplenkė tautietį Fabio Quartararo („Yamaha“, 1:20.247). Iki tol F.Quartararo buvo iškovojęs net 5 „pole“ pozicijas iš eilės.

Trečią startinę poziciją kiek netikėtai iškovojo ispanas Aleixas Espargaro („Aprillia“, 1:20.447). Už jo nugaros liko net ir aukštą poziciją bendroje įskaitoje užimantis australas Jackas Milleris („Ducati“, 1:20.508).

Kvalifikacija labai prastai susiklostė „Yamaha“ pilotams. Kritęs italas Franco Morbidelli buvo tik 18-as (1:21.091), o dėl geltonų vėliavų rezultato pagerinti nespėjęs ispanas Maverickas Vinalesas – vos 21-as (1:21.165).

Vokietijos GP kvalifikacijos rezultatai:

Vokietijos GP kvalifikacijos rezultatai | „Twitter“ nuotr.

Po 7 etapų čempionate lyderiauja du prancūzai – F.Quartararo (115 tšk.) ir J.Zarco (101). Trečias rikiuojasi J.Milleris (90). Konstruktorių įskaitoje pirmą vietą dalijasi „Yamaha“ ir „Ducati“ (po 143 tšk.), o komandų įskaitoje lyderiauja „Monster Energy Yamaha MotoGP“ (190).

Vokietijos GP lenktynės prasidės sekmadienį 15 val. Lietuvos laiku.