Benjaminas Pavardas | „Twitter“ nuotr.

Benjaminas Pavardas | „Twitter“ nuotr.

 Prancūzijos rinktinė Euro 2020 čempionato pirmose F grupės rungtynėse minimaliu rezultatu 1 – 0 nugalėjo Vokietijos futbolininkus ir į savo sąskaitą įsirašė tris taškus.

Šiame mače nukentėjo Prancūzijos rinktinės gynėjas Benjaminas Pavardas. 58-ą rungtynių minutę jis susidūrė su Robinu Gosensu ir trumpam prarado sąmonę. Laimei, žaidėjas greitai atsigavo, o po kelių minučių pagalbos jam netgi buvo leista tęsti rungtynes. B.Pavardas be keitimo taip ir sužaidė iki pat finalinio teisėjo švilpuko.

„Spyris buvo labai stiprus. 10-15 sekundžių buvau „išsijungęs“, bet vėliau ėmiau jaustis vis geriau“, - po rungtynių sakė B.Pavardas.

Beje, ši situacija jau sudomino UEFA. Prieš čempionatą visos rinktinės pasirašė savotišką susitarimą, kuris numato, kad jei žaidėjui įtariamas smegenų sukrėtimas, tuomet jis privalo būti iš karto pakeistas tiek rungtynių, tiek treniruočių metu. UEFA jau kreipėsi į Prancūzijos rinktinę ir paklausė, kodėl gynėjui buvo leista tęsti rungtynes.

Prancūzų sprendimas leisti B.Pavardui tęsti rungtynes suerzino Peterį McCabe‘ą. Jis yra „Headway“ vadovas. Ši labdaringa organizacija padeda nukentėjusiems nuo smegenų traumų.

„Tai buvo baisus epizodas, o tai, kad Pavardas po rungtynių pripažino praradęs sąmonę, tik įrodo, koks rimtas tai buvo sužeidimas. Mums ilgą laiką buvo įrodinėjama, kad tokiems atvejams yra paruošti visi saugumo protokolai ir kad sistema veikia, tačiau pastarasis epizodas tik dar kartą įrodė, kad reikia pokyčių“, - sakė P.McCabe‘as.

„Fifpro“ yra pareikalavusi, kad visose futbolo rungtynėse rinktinėms būtų suteikta galimybė atlikti laikinus keitimus. Tokiu atveju, jei žaidėjui įtariamas smegenų sukrėtimas, jis galėtų būti išvestas iš aikštės ir medikai įsitikintų, ar futbolininko smegenys pažeistos, ar ne. Jei ne, tada jis galėtų grįžti į aikštę vietoj laikinai į ją įleisto futbolininko.

Euro 2020 tvarkaraštis

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (4)
Registruoti
Anoniminiai (4)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų