Vertingiausios „Euro 2020“ rinktinės | Scanpix nuotr.

Vertingiausios „Euro 2020“ rinktinės | Scanpix nuotr.

 Net 11-oje Europos šalių tęsiasi išskirtinis „Euro 2020“ futbolo čempionatas. Anksčiau tiek šeimininkų viename čempionate niekada nebuvo.

„Euro 2020“ yra antras Europos čempionatas istorijoje, kurio finaliniame etape dalyvauja 24 rinktinės. „Transfermarkt“ nusprendė paskaičiuoti, kiek yra vertos visos čempionato rinktinės, o rezultatai gauti tokie, kurie neblogai atspindi ir lažybininkų prognozes.

Dvi rinktinės – Anglija ir Prancūzija – įkainotos daugiau nei 1 mlrd. eurų. Įdomu tai, kad Anglija pagal amžiaus vidurkį yra antra jauniausia čempionato rinktinė (25,3 metai) ir turi mažiausiai užsienyje žaidžiančių futbolininkų iš visų čempionato rinktinių (11,5 proc.).

Visos UEFA „Euro 2020“ rinktinės pagal vertę – fotogalerijoje:

Palyginimui, Suomijos rinktinė (44,6 mln. eurų) yra daugiau nei 20 kartų pigesnė nei Anglijos ir Prancūzijos rinktinės, be to, net 25 iš 26 suomių rungtyniauja užsienio lygose. Pagal pastarąjį rodiklį suomiams prilygsta tik slovakai.

Taip pat paskaičiuota, kad jauniausia čempionato rinktinė yra Turkija (25 metų amžiaus vidurkis), o vyriausios – Belgija ir Švedija (po 29,2 m.).

Euro 2020 tvarkaraštis

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (7)
Registruoti
Anoniminiai (7)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų