Rungtynių akimirka | Scanpix nuotr.

Rungtynių akimirka | Scanpix nuotr.

Euro 2020 čempionato E grupės rungtynės tarp Ispanijos ir Švedijos rinktinių baigėsi nulinėmis lygiosiomis 0 – 0.

Tikslaus perdavimo sulaukęs Dani Olmo 16-ąją minutę atliko pavojingą smūgį galva, tačiau Robinas Olsenas meistriškai atrėmė kamuolį. Grubia varžovų klaida pasinaudoję ispanai surengė pavojingą išpuolį, kurio smaigalyje atsidūrė Alvaro Morata, tačiau pastarajam 38-ąją minutę nepavyko tiksliai nukreipti kamuolio į vartus. Net keletą varžovų suklaidinęs Alexanderis Isakas 41-ąją minutę atliko smūgį, tačiau paskutinę akimirką kamuolį nuo linijos išmušė Marcosas Llorente.

A.Morata antrojo kėlinio pradžioje atliko pavojingą smūgį dešine koja į artimąjį vartų kampą, tačiau pastarasis tikslo nepasiekė. Ir vėl keletą varžovų suklaidinęs A.Isakas atliko pavojingą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau tiksliai jo uždaryti nepavyko Marcusui Bergui. Gerardas Moreno 85-ąją minutę atliko perdavimą į baudos aikštelę, tačiau nei vienam iš komandos draugų nepavyko jo tiksliai uždaryti.

• Ispanijos rinktinė rungtynėse su švedais pirmajame kėlinyje iš viso tiksliai atliko 419 perdavimų. Tai yra didžiausias užfiksuotas skaičius per pirmąsias 45 žaidimo minutes Europos futbolo čempionate.


Rungtynių eiga:

90 min. Rungtynės baigėsi be įvarčių 0 – 0.

Rungtynių statistika (Ispanija – Švedija)

Rungtynių statistika (Ispanija – Švedija) | „Scoreboard“ statistika

Rungtynių statistika (Ispanija – Švedija) | „Scoreboard“ statistika

90 min. Pridedamos 6 papildomos žaidimo minutės.

85 min. Gerardas Moreno atliko perdavimą į baudos aikštelę, tačiau nei vienam iš komandos draugų nepavyko jo tiksliai uždaryti.

77 min. Jordi Alba atliko aukštą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau varžovai dar kartą neutralizavo pavojų prie savų vartų.

68 min. Dani Olmo atliko smūgį pirmuoju lietimu, tačiau kamuolys skriejo šalia varžovų vartų.

61 min. KOKIA PROGA! Net keletą varžovų suklaidinęs A.Isakas atliko pavojingą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau tiksliai jo uždaryti nepavyko Marcusui Bergui.

54 min. Victoras Lindelofas atliko aukštą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau varžovai sėkmingai išmušė kamuolį. 

50 min. A.Morata atliko pavojingą smūgį dešine koja į artimąjį vartų kampą, tačiau pastarasis tikslo nepasiekė. 

46 min. Prasideda antrasis rungtynių kėlinys.

45 min. Pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių 0 – 0.

Pirmojo kėlinio statistika (Ispanija – Švedija)

Pirmojo kėlinio statistika (Ispanija – Švedija) | „Scoreboard“ statistika

Pirmojo kėlinio statistika (Ispanija – Švedija) | „Scoreboard“ statistika

45 min. Pridedama 1 papildoma žaidimo minutė.

41 min. KOKIA PROGA! Net keletą varžovų suklaidinęs Alexanderis Isakas atliko smūgį, tačiau paskutinę akimirką kamuolį nuo linijos išmušė Marcosas Llorente.

38 min. KOKIA PROGA! Grubia varžovų klaida pasinaudoję ispanai surengė pavojingą išpuolį, kurio smaigalyje atsidūrė Alvaro Morata, tačiau pastarajam nepavyko tiksliai nukreipti kamuolio į vartus.

36 min. Sebastianas Larssonas atliko aukštą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau vartininkas išmušė kamuolį tolyn nuo savų vartų.

29 min. Dar kartą Ispanijos rinktinės atakos smaigalyje atsidūręs Koke atliko smūgį, tačiau kamuolys skriejo virš skersinio.

23 min. Koke atliko smūgį dešine koja į tolimąjį vartų kampą, tačiau kamuolys skriejo visiškai šalia varžovų vartų.

16 min. KOKIA PROGA! Tikslaus perdavimo sulaukęs D.Olmo atliko pavojingą smūgį galva, tačiau Robinas Olsenas meistriškai atrėmė kamuolį.

7 min. Dani Olmo atliko smūgį iš tolimesnės distancijos, tačiau kamuolys skriejo virš vartų ir rezultatas išliko nepakitęs.

4 min. Koke pakėlė kamuolį nuo kampinio gairelės, tačiau kamuolys nei vieno iš komandos draugų nepasiekė.

0 min. Teisėjas skelbia rungtynių pradžią!


Startinės sudėtys:


Įdomūs faktai: 

• E grupės rungtynės tarp Ispanijos ir Švedijos rinktinių bus žaidžiamos Sevilijoje, Ispanijoje.

• Tris kartus Europos futbolo čempionate triumfavusi Ispanija prieš šią dvikovą turi svarią priežastį jaustis užtikrintai. Ispanai susitiko su švedais Europos 2020 čempionato atrankos rungtynėse ir namuose iškovojo triuškinamą pergalę rezultatu 3 – 0, tuo tarpu atsakomasis susitikimas baigėsi lygiosiomis 1 – 1.

• Ispanijos rinktinė paskutiniuose trejuose Europos futbolo čempionatuose visus kartus iškovojo kelialapį į atkrintamąsias kovas ir du kartus iš jų tapo šio turnyro čempionais. Tuo tarpu Švedijai nepavyksta įveikti grupių etapo barjero nuo 2004 metų.

• Ispanijos rinktinės strategas Luisas Enrique pasirinko ne 26, o 24 futbolininkus Euro 2020 čempionatui. Šį kartą komandos sudėtyje nėra nei vieno Madrido „Real“ žaidėjo, tuo tarpu kapitonas Sergio Ramosas buvo priverstas praleisti turnyrą dėl traumos.

• Švedijos rinktinė taip pat atvyko į Euro 2020 čempionatą patyrusi didelį nuostolį. Į nacionalinę komandą po pertraukos sugrįžęs Zlatanas Ibrahimovičius patyrė traumą ir yra priverstas praleisti šią vasarą vykstantį turnyrą.


Trenerių komentarai:

Luisas Enrique, Ispanijos rinktinės vyriausiasis treneris:

„Jei jūs paprašytumėte manęs sutikti pralaimėti rungtynes su švedais, tačiau vėliau iškovotume dvi pergales ir finišavę pirmoje grupės vietoje žengtume į atkrintamąsias kovas, tada sutikčiau su tuo. Visgi tiesa yra tokia, jog pirmosios rungtynės yra lyg temperatūros tikrinimas: ar viskas mums yra gerai? Pirmasis susitikimas gali parodyti, kiek pasitikime savo jėgomis, kiek šis turnyras mums reiškia. Jei iškovota pergalė pademonstruoja tavo sugebėjimus, tada tai yra puikus būdas pradėti čempionatą.“

Janne‘as Anderssonas, Švedijos rinktinės vyriausiasis treneris:

„Šiuolaikiniame futbole žaisti prieš Ispanijos rinktinę išvykoje yra vienas sudėtingiausių iššūkių pasaulyje. Turėsime surengti aukščiausios klasės pasirodymą, tai mums praeityje jau pavyko padaryti, tikime, jog pavyks tai pakartoti. Jau esame ispanams praeityje sukėlę problemų. Žinome, jog jei viskas pavyks, turėsime galimybę laimėti rungtynes.“


Komandų forma: 

Komandų forma | Organizatorių nuotr.

Komandų forma | Organizatorių nuotr.


Euro 2020 tvarkaraštis

 

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (9)
Registruoti
Anoniminiai (9)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų