Danijos rinktinės treneris bendrauja su savo žaidėjais | Scanpix nuotr.

Danijos rinktinės treneris bendrauja su savo žaidėjais | Scanpix nuotr.

 Vakar vykusiose Euro 2020 rungtynėse tarp Danijos ir Suomijos ekipų 43-ią minutę Christianui Eriksenui sustojo širdis ir tik dėl skubios medikų pagalbos pavyko išgelbėti futbolininko gyvybę.

Tuo metu rezultatas dar buvo 0 – 0, o rungtynės kuriam laikui buvo sustabdytos. Visgi šokiruoti žaidėjai jas turėjo ir toliau tęsti, o 60-ą minutę suomiai įmušė pirmąjį įvartį. 74-ą minutę danai galėjo išlyginti rezultatą, kai mušė 11 metrų baudinį, tačiau Pierre‘as-Emile‘as Hojbjergas buvo netikslus.

Prieš išvežant Ch.Erikseną į ligoninę, jis sugebėjo pasikalbėti su komandos gydytoju Mortenu Boesenu, kuris vėliau atskleidė, kad Ch.Eriksenas „buvo išėjęs“, kol po vienos defibriliacijos nebuvo reanimuotas.

UEFA suteikė galimybę šias rungtynes užbaigti tą patį vakarą arba kitos dienos vidurdienį. Nepaisant šoko, danai sutiko su pirmuoju variantu, kai paaiškėjo, kad Ch.Erikseno būklė yra stabili.

Visgi Danijos rinktinės treneris Kasperas Hjulmandas po susitikimo teigė, kad tai buvo klaida ir reikėjo perkelti rungtynes.

„Mes neturėjome rungtyniauti“, – sekmadienį sakė K.Hjulmandas. „Rytoj stengsimės normalizuotis tiek, kiek tik įmanoma. Žaidėjai į traumas ar sukrėtimus reaguoja skirtingai, tačiau kiek tik įmanoma, stengsimės stabilizuotis.

Iš žaidėjų jausmų suprantu, kad yra per trumpas laikas vėl žaisti futbolą, tačiau galbūt mes tai panaudosime bandant susiburti ir ketvirtadienio rungtynėse prieš Belgiją padarysime viską, ką galime. Pažiūrėsime, ar pavyks susitvarkyti su savimi ir žaisti už Christianą“.

Komandos gydytojas M.Boesenas sutiko su K.Hjulmandu ir teigė, kad komanda neturėjo toliau rungtyniauti. Visgi gydytojas pasidžiaugė tuo, kad tą patį vakarą komandos žaidėjams viešbutyje buvo prieinama visa reikiama pagalba.

„Nemanau, kad žaisti rungtynes buvo teisingas sprendimas. Vakar vakare viešbutyje turėjome psichologinę pagalbą. Visi išreiškė savo jausmus ir pasakė, ką matė toje situacijoje. Visi buvo patenkinti, kad tai padarėme ir pasikalbėjome. Labai vertiname pagalbą, kurią gavome iš išorės“, – sakė M.Boesenas.

Euro 2020 tvarkaraštis

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (3)
Registruoti
Anoniminiai (3)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų