Austrijos futbolo rinktinė | Scanpix nuotr.

Austrijos futbolo rinktinė | Scanpix nuotr.

Austrijos rinktinė Euro 2020 čempionato C grupės rungtynėse 3 – 1 nugalėjo Šiaurės Makedonijos futbolininkus ir į savo sąskaitą įsirašė pirmąją pergalę.

Stefanas Laineris 18-ąją minutę puikiu smūgiu nukreipė kamuolį į kairįjį vartų kampą ir išvedė Austrijos rinktinę į priekį 1:0. Grubia varžovų klaida pasinaudojęs Goranas Pandevas 28-ąją minutę pasiuntė kamuolį į tuščius likusius vartus ir išlygino rungtynių rezultatą 1:1.

Vienam prieš vartininką atsidūrusiam G.Pandevui 63-ąją minutę nepavyko tiksliai nukreipti kamuolio į vartus. Michaelis Gregoritschas 78-ąją minutę tiksliai uždarė Davido Alabos perdavimą ir vėl persvėrė rezultatą Austrijos naudai 2:1.Tašką šiose rungtynėse padėjo Marko Arnautovičius, kuris 89-ąją minutę puikiu smūgiu nuginklavo vartininką ir rezultatas šiose rungtynėse tapo jau 3:1.

• Austrijos rinktinė iškovojo pirmąją pergalę Europos futbolo čempionato istorijoje. 

• Šiaurės Makedonijos kapitonas Goranas Pandevas tapo antruoju vyriausiuoju futbolininku, pasižymėjusiu Euro čempionate – 37 metai ir 321 diena. Iki šiol šis rekordas priklauso Austrijos atstovui Ivicai Vastičiui, kuris šį pasiekimą užfiksavo būdamas 38 metų ir 257 dienų amžiaus.

• Stefanas Laineris gindamas Austrijos rinktinės garbę pelnė antrąjį savo įvartį ir antrąjį kartą iš eilės tai padarė prieš Šiaurės Makedoniją.


Rungtynių eiga:

90 min. Austrijos rinktinė iškovojo istorinę pergalę rezultatu 3 – 1.

Rungtynių statistika (Austrija – Šiaurės Makedonija)

Rungtynių statistika (Austrija – Šiaurės Makedonija) | „Scoreboard“ statistika

Rungtynių statistika (Austrija – Šiaurės Makedonija) | „Scoreboard“ statistika

90 min. Pridedamos 4 papildomos žaidimo minutės. 

89 min. ĮVARTIS! Marko Arnautovičius puikiu smūgiu nuginklavo vartininką ir rezultatas šiose rungtynėse tapo jau 3:1.

78 min. ĮVARTIS! Michaelis Gregoritschas tiksliai uždarė D.Alabos perdavimą ir vėl persvėrė rezultatą Austrijos naudai 2:1.

63 min. KOKIA PROGA! Vienam prieš vartininką atsidūrusiam G.Pandevui nepavyko tiksliai nukreipti kamuolio į vartus. 

56 min. Martinas Hintereggeris atliko aukštą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau Šiaurės Makedonijos vartų sargas išmušė kamuolį tolyn nuo savų vartų.

46 min. Prasideda antrasis rungtynių kėlinys.

45 min. Per pirmąjį kėlinį nei vienai iš komandų nepavyko įgyti persvaros 1 – 1.

Pirmojo kėlinio statistika (Austrija – Šiaurės Makedonija)

Pirmojo kėlinio statistika (Austrija – Šiaurės Makedonija) | „Scoreboard“ statistika

Pirmojo kėlinio statistika (Austrija – Šiaurės Makedonija) | „Scoreboard“ statistika

45 min. Pridedamos 2 papildomos žaidimo minutės.

28 min. ĮVARTIS! Grubia varžovų klaida pasinaudojęs Goranas Pandevas pasiuntė kamuolį į tuščius likusius vartus ir išlygino rungtynių rezultatą 1:1.

18 min. ĮVARTIS! Stefanas Laineris puikiu smūgiu nukreipė kamuolį į kairįjį vartų kampą ir išvedė Austrijos rinktinę į priekį 1:0. 

6 min. Marcelis Sabitzeris atliko aukštą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau kamuolys nei vieno iš komandos draugų nepasiekė.

0 min. Teisėjas skelbia rungtynių pradžią!


Startinės sudėtys:


Įdomūs faktai:

• Austrijos rinktinė dalyvauja Europos futbolo čempionate trečiąjį kartą ir sieks pirmą kartą iškovoti kelialapį į atkrintamąsias kovas. Tuo tarpu ši vasara Šiaurės Makedonijai yra istorinė, pastaroji pateko į šį turnyrą pirmąjį kartą.

• Austrija ir Šiaurės Makedonija iki šiol susitiko Europos futbolo čempionato atrankos rungtynėse, abu kartus pergale džiaugėsi austrai – 4:1 ir 2:1.

• Šiaurės Makedonija tapo 35-ąja šalimi, iškovojusia teisę varžytis Europos futbolo čempionate.

• Šios Euro 2020 čempionato C grupės rungtynės tarp Austrijos ir Šiaurės Makedonijos bus žaidžiamos Bukarešte.


Trenerių komentarai:

Franco Foda, Austrijos rinktinės vyriausiasis treneris:

„Žinome savo varžovų stiprybes, jie gerai žaidžia kontratakose. Dėl šios priežasties turėsime būti atsargūs. Žinome, kad tikriausiai dažniau valdysime kamuolį ir praleisime daugiau laiko jų aikštės pusėje, turėsime greitai judėti su kamuoliu ir išlikti atidūs gynyboje.“

Igoris Angelovskis, Šiaurės Makedonijos rinktinės vyriausiasis treneris:

„Manau, kad daug dalykų pasikeitė nuo tų dviejų žaistų atrankos rungtynių, nes jos įvyko prieš dvejus metus. Per šį laikotarpį mūsų nacionalinė komanda užaugo ir dabar demonstruoja geresnį futbolą, žaidėjai kiekvieno susitikimo metu tobulėja, situacija dabar yra visiškai kitokia.“


Komandų forma: 

Komandų forma | Organizatorių nuotr.

Komandų forma | Organizatorių nuotr.


Euro 2020 tvarkaraštis

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (1)
Registruoti
Anoniminiai (1)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų