Christiano Erikseno tragedija | Scanpix nuotr.

Christiano Erikseno tragedija | Scanpix nuotr.

 Debiutantė Suomijos rinktinė Euro 2020 čempionate pratęstose rungtynėse minimaliu rezultatu 1 – 0 įveikė Danijos futbolininkus ir į savo sąskaitą įsirašė pirmąją pergalę. Rungtynės Danijos ir Suomijos rinktinių buvo nutrauktos pirmojo kėlinio pabaigoje. Danų lyderiui Christianui Eriksenui sustojo širdis, pastarasis sukniubo aikštėje ir po ilgo gaivinimo buvo išgabentas iš aikštės.

Po pusantros valandos trukusios pertraukos galiausiai buvo nuspręsta pratęsti rungtynes. To prašė ir pats Ch.Eriksenas, iš ligoninės susisiekęs su komandos draugais. Danijos rinktinės treneris Kasperas Hjulmandas net ir po nesėkmės pareiškė, kad labai didžiuojasi savo auklėtiniais.

„Sunki naktis. Mums visiems dar kartą buvo priminta, kas yra svarbiausia šiame gyvenime. Turime surinkę tokią grupę žaidėjų, kurie nusipelno pagyrų. Negalėčiau jais dar labiau didžiuotis. Jie pasirūpino vienas kitu tokiu sunkiu momentu, kai mūsų geras draugas taip kentė... UEFA nereikalavo būtinai pabaigti rungtynių tą patį vakarą. Jie siūlė sužaisti ir sekmadienį 12 val., tačiau žaidėjai žinojo, kad jų ir taip laukia bemiegė naktis, o po jos dar lipti į autobusą ir vykti į rungtynes būtų labai sudėtinga. Tiesiog norėjosi kuo greičiau užbaigti tas rungtynes. Aišku, kai tave slegia tokios emocijos, žaisti buvo neįmanoma“, - pasakojo K.Hjulmandas.

Po rungtynių žiniasklaida pakalbino ir Danijos rinktinės gydytoją Morteną Boeseną. Jis buvo vienas pirmųjų, atskubėjusių suteikti Ch.Eriksenui pagalbą.

„Pats to epizodo gerai nemačiau, bet buvo akivaizdu, kad jis prarado sąmonę. Kai priėjau prie jo, jis gulėjo ant šono ir kvėpavo. Užčiuopiau jo pulsą. Tada staiga viskas pasikeitė ir, kaip visi matė, mes pradėjome jį gaivinti. Pagalba atbėgo labai greitai. Visi bendromis pastangomis padėjo atgaivinti Christianą. Padarėme tai, ką ir privalėjome padaryti. Prieš kelionę į ligoninę Christianas dar spėjo su manimi pasikalbėti“, - pasakojo M.Boesenas.

Gydytojas Sanjay Sharma, kuris Londone iki 2019 m. rūpindavosi Ch.Erikseno sveikata, „Reuters“ patikino, kad dano kardiogramos visada būdavo normalios.

„Kai pamačiau, kas įvyko, pagalvojau, negi mes kažką praleidome? Vėl peržiūrėjau visus jo testų rezultatus ir jie buvo visiškai normalūs. Mano darbas buvo juo rūpintis „Tottenham“ laikais. Kiekvienais metais jam atlikdavome testus ir iki 2019 m. jie buvo visiškai normalūs, tikrai negalėjome įtarti kokios nors širdies ydos“, - sakė S.Sharma.

Euro 2020 tvarkaraštis

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (1)
Registruoti
Anoniminiai (1)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų