Nate'as Diazas | Scanpix nuotr.

Ankstyvą sekmadienio rytą Lietuvos laiku Glendeilo „Gila River“ arenoje vykusiame „UFC 263“ mišrių kovos menų (MMA) turnyre po 19 mėnesių pertraukos į narvą sugrįžo populiarusis Nate‘as Diazas (20-13).

36-erių amerikietis sudalyvavo istorinėje kovoje su vienu iš pusvidutinio svorio kategorijos reitingo lyderių 29-erių britu Leonu Edwardsu (19-3). Tai buvo pirmas, kai netitulinei UFC kovai buvo numatyti 5 raundai po 5 minutes. Visų 25 minučių šiai kovai ir prireikė, o L.Edwardsas iškovojo įtikinamą pergalę vienbalsiu teisėjų sprendimu – 49:46, 49:46, 49:46.

Britas dominavo 24 kovos minutes, atakuodamas varžovą tiek alkūnėmis, tiek spyriais ir prakirsdamas jam kaktą. Kiekviename iš pirmųjų trijų raundų L.Edwardsas parversdavo N.Diazą parterį ir ten bent 1-2 min. kontroliuodavo kovą.

Penktajame raunde L.Edwardsas ramiai artėjo link pergalės ir galbūt atsipalaidavo kiek per anksti, nes kovos pabaigoje praleido N.Diazo kairės rankos smūgį. Britas susvyravo, o N.Diazas bandė užbaigti kovą nokautu. Visgi, britą išgelbėjo klinčas. L.Edwardsas išgyveno iki finalinės sirenos ir laimėjo kovą.

Nugalėtojo paskelbimas:

N.Diazas iš viso atliko 130 tikslių smūgių (britas – 83), bet pagal akcentuotus smūgius pranašesnis buvo L.Edwardsas (77 prieš 76). Britas 4 kartus sėkmingai parvertė varžovą, o amerikietis taip nepasižymėjo.

„Jis mane privertė prarasti pusiausvyrą, bet sugebėjau atsilaikyti. Tai turbūt antras kartas mano karjeroje, kai kovos metu taip susvyravau. Jis rado spragą gynyboje ir pataikė į mane. Pagarba Nate‘ui už gerą pasirodymą“, - po kovos sakė L.Edwardsas, tapęs realiu pretendentu ateityje kovoti su čempionu Kamaru Usmanu.

N.Diazas po pralaimėjimo apgailestavo nespėjęs nokautuoti brito: „Man sunkiai sekėsi įsivažiuoti visos kovos metu. Prieš mėnesį treniruotėje man buvo prakirstas veidas ir tai kažkiek apsunkino situaciją. Sveikinimai Leonui. Nedaug trūko, kad jį nokautuočiau.“