Euro 2020 Romoje | Scanpix nuotr.

Euro 2020 Romoje | Scanpix nuotr.

 „Sportas.lt“ ir „Betsafe“ pristato Europos futbolo čempionatui skirtą laidą, kurioje TV3 Sport komentatorius Romanas Buršteinas ir sporto žurnalistas Evaldas Gelumbauskas aptars su Euro 2020 susijusias naujienas, o jiems kiekvieną kartą talkins vis kitas laidos svečias, kuriuo pirmuoju buvo futbolo komentatorius Paulius Jakelis.

Laidos vedėjai prisiminė ryškiausius savo prisiminimus iš Europos čempionatų bei pasidalino savo mintimis apie Euro 2020 favoritus.

„Šiame čempionate favoritų yra aštuoni. Kaip įprasta, visos tos skambiausios rinktinės – nuo Prancūzija, Anglija, Belgija, Vokietija, Ispanija, Portugalija, Italija, Olandija. Ką jūs manote, ar „Betsafe“ lažybininkai yra teisūs, išskirdami Prancūziją, Angliją kaip pagrindines favorites ir Belgiją, kaip trečią komandą?“, – klausė R.Buršteinas.

„Tai, ką turi prancūzai ant popieriaus – įspūdinga. Ta jų talentinga sudėtis, kiek yra talento, kokia yra konkurencija, kokie žaidėjai negaus minučių ar jų net nėra rinktinėje, lengvas kosmosas. Ant popieriaus prancūzai yra numeris vienas, bet mes žinome, koks tai yra turnyras, laimėti gali bet kuri iš 8 favoritų komandų. Visgi jeigu reikėtų išskirti vieną, tai aš pritariu lažybininkams – Prancūzija yra numeris vienas. Tai gana saugus spėjimas, nes nustebčiau, jeigu jie nenukeliautų į finalą“, – sakė P.Jakelis.

„Sunku nesutikti, Prancūzija jau 2016 m. galėjo laimėti Europos čempionų titulą ir keista, kad jie nelaimėjo. Dėl prancūzų klausimų nėra, bet esminis klausimas, kodėl tarp favoritų yra Anglija. Manęs jie neįtikina. Taip, yra jaunų, talentingų futbolininkų, ypatingai pastaraisiais metais iššovusių. Priekyje yra Harry Kane‘as, vidurje – Harry Maguire‘as, nors nežinau, ar čia labai gerai, kai jis yra pagrindinis vidurio gynybos ašis. Anglijos tame geriausių dvejetuke nematau. Aš ten matyčiau Belgiją, nes tikiu, kad jie per dešimtmetį iš „juodųjų arkliukų“ tapo ta jėga, kuri arba dabar, arba niekada. Galbūt dar po metų Katare galėtų suspurdėti. Taip pat man šiek tiek keista matyti, kad Portugalija šitaip nurašyta. Cristiano Ronaldo jau ne pirmos jaunystės, bet jis ir 2016 m. toks nebuvo. Dabar jis turi gerų pagalbininkų ir kai mačiau, kaip jie sutvarkė Lietuvą, tai norėčiau juos matyti TOP-3“, – sakė E.Gelumbauskas.

„Man labai smagiai atrodo Portugalija ir labai norėčiau pasekti Italijos komandą, kuri neturi žvaigždžių, bet visada komandišku žaidimu gali nustebinti bet ką. Ir aišku Prancūzija, į kurią pasižiūrėjus, krečia šiurpas, baisu. Anglai galbūt bus ta komanda, kurios laikas ateis po vienerių, dviejų ar trijų metų. Visgi tai bus pirmas kartas, kai anglus bus tikrai įdomu stebėti“, – pridėjo R.Buršteinas.

Laidos vedėjai taip pat kalbėjo apie visas grupes bei pritarė „Betsafe“ lažybininkams, kurie A grupėje kaip favoritę mato Italiją.

„Italija yra ryškus favoritas. Jeigu standartiškai žiūrėti, šioje grupėje viskas aišku – italai su 9 arba 7 taškais bus pirmi, dėl antrosios-trečiosios vietos kovos šveicarai ir turkai, o Velsas bus ketvirtas. Visgi aš netikiu italais. Nežinau, galbūt vienas dalykas yra tai, kad aš mažai žiūrėjau „Serie A“. Kad iš šios grupės italai išeis – 100 proc., bet nenustebčiau, jeigu Turkija paimtų ir netikėtai nustebintų bei laimėtų grupę. Šiandien čempionatą atidaro turkai ir italai, kurie žaidžia namuose, Romoje, bus žiūrovų ir turkams bus daug sunkiau. Jeigu būtų neutrali aikštė, galbūt būtų staigmenų. Velsas yra per daug vidutiniokai šioje grupėje ir nors visi prisimena, kad jie turi Garethe‘ą Bale‘ą, tačiau nuo didžiosios scenos jis jau nulipo prieš keletą metų ir tik kartais kažkur kažką parodo“, – savo mintimis dalinosi P.Jakelis.

„Pritarsiu Pauliui. Velsui „gulbės giesmė“ buvo 2016 m., kai jie dar žaidė ant to įspūdžio, jog pirmą kartą pateko į Europos čempionatą. Tada jie sužaidė „super“, bet šį kartą to nebebus, netikėtumo faktorius yra išsivadėjęs, G.Bale‘o karjera sminga žemyn. Italai bus pirmi, o dėl antros ir trečios vietų – didesnį pranašumą duodu šveicarams, nes galbūt dėl to, kad juos mačiau žaidžiančius su Lietuva. Jie man paliko neblogą įspūdį“, – sakė E.Gelumbauskas.

„Dėl italų neturiu abejonių, jie įdomi ir talentą turinti komanda bei su turkais jie tikrai susitvarkys. Trečioje vietoje matau Velsą ir galvoju, kad turkams šis čempionatas bus katastrofa. Argumentų neturiu. Prieš čempionatą sunku kalbėti apie tas vidutiniokes komandas, bet manau, kad Velsas supranta savo stiprybes, viską pradės nuo gynybos ir savo drausmingu žaidimu bandys prigauti Turkiją ar Šveicariją“, – sakė R.Buršteinas.

Laidos vedėjai taip pat aptarė ir kitas grupes bei įvardino savo favoritus bei išskyrė F grupę, kurioje yra net trys favoritai.

„Tai bus įdomiausia grupė, kosmosas. Visos rungtynės bus labai įdomios. Norėčiau pradėti ne apie tuos tris grandus, bet apie Vengriją, kuri nors ir yra mažytė bei neturi savo žvaigždės, tačiau vengrai namuose turės nerealų palaikymą. Jie yra vienintelė šalis, kuri leis užpildyti stadioną 100 proc. ir man atrodo, kad jie atims iš kažko tašką, kuris bus lemiamas kovoje dėl bilieto į kitą etapą. Prancūzai šabloniškai yra stipriausi ir jie bus pirmi, o toliau statyčiau portugalus. Nežinau, kodėl niekas netiki portugalais, bet jie turi gerą kartą, užaugo tokie žaidėjai kaip Bruno Fernandesas, pagaliau nebėra vidurio gynyboje problemų, kai būdavo kalbama, kad tai yra viso komandos braižo neatitinkanti pozicija ir žaidėjai krenta iš bendro konteksto. Kai turi gynėją iš „Man City“, kai turi B.Fernandesą, kai turi C.Ronaldo, turintį aptarnaujantį personalą, tai galvoju, kad portugalai gali eiti toli. Prancūzai, portugalai, vokiečiai, vengrai – tokia prognozė“, – sakė P.Jakelis.

„Labai norėtųsi matyti tas tris top komandas einančias toliau, bet turiu tokią nuojautą, kad vengrai, palaikomi savo komandų, gali lygiosiomis sužaisti tarkime su portugalais ir tada jau žiūri, ar portugalai iš tos trečios vietos praeina tolyn. Tikrai matau Prancūziją pirmoje pozicijoje. Vokietija man nėra paliekanti didelį įspūdį vien todėl, kad puolime žaidžia Timo Werneris. Mes jį vėliau pamatysime tarp pretendentų į „auksinį batelį“, tačiau po šio sezono man jis pretendentas į daugiausiai neišnaudotų progų. Jeigu jis išaus šiame čempionate, Vokietija taip pat gali eiti toliau. Manau, kad pirmi bus prancūzai, toliau Portugalija ir Vokietija. Nebent portugalai sužais lygiosiomis su vengrais, tada viskas subyra ir aš nieko toliau nebežinau“, – dėstė E.Gelumbauskas.

„Labai įdomi grupė, esu visiškai sutrikęs. Prancūzai startuoja su vokiečiais, labai įdomus mačas, gali prognozuoti ką nori, bet nuo šio mačo labai daug kas priklauso. Viskas priklauso nuo vieno mačo ir jau turi būti pasirengęs pirmose rungtynėse. Dažniausiai komandos turi taip pasirengti, kad geriausią formą įgautų galbūt trečiose rungtynėse, galbūt aštuntfinalyje, tačiau šioje grupėje gerai žaisti turi nuo pirmo susitikimo. Dviračio neišrasiu, noriu matyti prancūzus pirmoje vietoje, portugalus – antroje, vokiečius norėčiau matyti ketvirtoje, bet jie bus trečioje. Deja, bet Vengrija taškų neatims, nors ir kaip jie stengsis. Prieš penkerius metus iš portugalų jiems pavyko tai padaryti, bet šį kartą portugalai yra daug geresnė komanda, nei tada, kai jie laimėjo Europos čempionatą“, – pridėjo R.Buršteinas.

Prie laidos vedėjų prisijungė ir „12 jardų“ video blogų kūrėjas, praeityje buvęs FIFA kategorijos teisėjas ir inspektorius, Paulius Malžinskas, kuris papasakojo apie Euro 2020 teisėjus.

„Be jokios abejonės, į čempionatą surinkti geriausi teisėjai, kurie buvo išbandyti svarbiausiose rungtynėse. Tai elitų elitas“, – sakė P.Malžinskas.

P.Malžinskas taip pat išskyrė ir naujoves, kurias pamatysime Euro 2020.

„Tai pirmas čempionatas, kuriame bus naudojama VAR sistema. Ji nėra naujovė, UEFA ją taiko, bet Europos čempionate ji bus naudojama pirmą kartą. Tai bus pats didžiausias įrankis, kuris diegiamas Europos čempionate. Kita naujovė – VAR kambariai bazuojasi UEFA būstinėje. Mes nematysime tokių atvejų, kai VAR atsiradimo pradžioje sirgaliai surado autobusiuką, kuriame buvo tos peržiūros ir bandė jį apversti. Dar viena naujiena – pirmą kartą tarp Europos elito teisėjų vyksta bendradarbiavimas ir su Pietų Amerikos teisėjais, todėl matysime Fernando Rapallini, Argentinos teisėjas, pakviestas į Europos čempionatą. Jis greičiausiai užims ketvirtojo teisėjo pareigas, o vienas iš Europos teisėjų vėliau vyks į Pietų Amerikos čempionatą. Taip pat reikia pažymėti, kad keturi teisėjai dirbs aikštėje ir lygiai taip pat 4 teisėjų komanda dirbs prie video pultelių. Kiekvienose rungtynėse teisėjų komandą sudarys 8 asmenys ir tai tikrai yra daug. Gali būti atvejų, kad viskas spręsis VAR kambaryje, viską ten matysime“, – pasakojo P.Malžinskas.

Laidos temos:

01:00 – Ryškiausi prisiminimai iš Europos čempionatų

3:30 – Favoritų aptarimas

9:00 – A grupės aptarimas

13:00 – B grupės aptarimas

16:20 – C grupės aptarimas

19:20 – D grupės aptarimas

23:20 – E grupės aptarimas

26:20 – F grupės aptarimas

31:55 – P.Mažlinskas kalbėjo apie teisėjus

33:10 – Europos čempionato naujovės

35:50 – Kokio galima tikėtis teisėjavimo pirmose rungtynėse?

37:25 – Pretendentai į „auksinį batelį“

39:55 – „Betsafe“ lygos projektas

41:45 – Pirmosios rungtynės tarp Italijos ir Turkijos

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (1)
Registruoti
Anoniminiai (1)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų