Ukrainos futbolo rinktinė | Scanpix nuotr.

Ukrainos futbolo rinktinė | Scanpix nuotr.

 Jau netrukus startuosiančio Euro 2020 čempionato komandos pristatė savo marškinėlius, o Ukrainos nacionalinės rinktinės atributika papiktino Rusijos politikus. „Joma“ sukurtoje aprangoje, marškinėlių centre, pavaizduotas Ukrainos žemėlapis, kuriame įtrauktas Krymo pusiasalis. Nugaroje užrašytas šūkis „Šlovė Ukrainai!“, o viduje taip pat yra ir žodžiai „Šlovė herojams!“.

Tai sukėlė Rusijos reakciją, kuri kaltino Ukrainą politikos įtraukimu į futbolą, tačiau tai Ukraina griežtai neigia. UEFA po Rusijos skundo leido ukrainiečiams mūvėti šiuos marškinėlius Europos čempionate su viena sąlyga – jei bus pašalintas užrašas „Šlovė herojams!“. UEFA neįžvelgė problemos dėl Ukrainos geografinio silueto, o užrašas „Šlovė Ukrainai“ neformuoja politinio akcento.

UEFA sprendimas iš dalies patenkinti rusų skundą suerzino garsų Ukrainos tenisininką Sergejų Stachovskį. Jis pareiškė, kad UEFA pati veliasi į politiką.

„Jau vien tai, kad UEFA iš naujo vertino, ar marškinėliai atitinka reikalavimus, yra politinis gestas. Jie tą vertinimą atliko tik todėl, kad gavo skundą iš aukštų Rusijos valdžios sluoksnių. Sakote futbole nėra politikos? Po šito UEFA sprendimo darosi aišku, kad visa tai tik nieko vertos kalbos“, - rašė S.Stachovskis.

Ukrainietis taip pat pasidalino savo sportinių batelių nuotrauka, daryta 2015 m. Ant batelių S.Stachovskis buvo užsirašęs frazę „Šlovė herojams!“, kurią UEFA pareikalavo pašalinti iš Ukrainos rinktinės aprangos.

„Herojai niekada nemiršta“, - pridėjo tenisininkas. 

Сам факт того що UEFA переглянула доречність нашої форми на #EURO2020 вже є політичним... тому що вчинили вони це через...

Posted by Sergiy Stakhovsky on Thursday, June 10, 2021

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (2)
Registruoti
Anoniminiai (2)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų