Ričardas Berankis | Scanpix nuotr.

Ričardas Berankis | Scanpix nuotr.

 Jau netrukus Paryžiuje (Prancūzija) baigsis prestižinis „Didžiojo kirčio“ serijos „Roland Garros“ turnyras, kuris pažymės ir olimpinės teniso atrankos pabaigą. Pagal birželio 14 d. ATP bei WTA reitingus bus dalinami kelialapiai į Tokijo olimpiadą.

Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis šiuo metu virtualiame reitinge yra 84-as, bet jį dar gali aplenkti Andreasas Seppi ir Facundo Bagnis, jei sėkmingai pasirodys šiuo metu vykstančiuose „Challenger“ serijos turnyruose.

Jau aišku, kad pagal reitingą R.Berankis negaus tiesioginio kelialapio į Tokijo olimpiadą, bet tai dar nereiškia, kad lietuvio olimpinėse žaidynėse tikrai nebus. Įvertinus šalims taikomas kvotas, R.Berankio situacija reitinge kiek pagerėjo, be to, nemažai tenisininkų neįvykdė žaidimo Daviso taurėje sąlygos, todėl irgi negali pretenduoti į Tokijo olimpiadą.

Taip pat jau pranešta, kad aukščiau už lietuvį reitinge esantys amerikiečiai Reilly Opelka ir Johnas Isneris bei serbas Dušanas Lajovičius patys atsisakė vykti į Tokijo olimpiadą.

Pagal dabartinę situaciją R.Berankiui reikia, kad dar 9 aukščiau už jį reitinguoti tenisininkai atsisakytų vykti į olimpiadą. Žinant pasaulinę padėtį dėl covid-19 ir griežtus apribojimus sportininkams olimpinių žaidynių metu, toks scenarijus tikrai nėra neįmanomas.

Priminsime, kad į 2016 m. Rio de Žaneiro olimpiadą R.Berankis pateko pagal reitingą, susirinkęs visą šūsnį taškų „Challenger“ turnyruose. Deja, olimpinis debiutas lietuviui susiklostė nesėkmingai – jis „sausai“ pralaimėjo australui Johnui Millmanui.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų