UFC 263 | Organizatorių nuotr.

UFC 263 | Organizatorių nuotr.

  Jau ankstyvą birželio 13 d. rytą Lietuvos laiku Glendeilo „Gila River“ areną drebins „UFC 263“ turnyras. Jo pagrindinėje kovoje nigerietis Israelis Adesanya (20-1) gins vidutinio svorio kategorijos pasaulio čempiono diržą prieš italą Marviną Vettori (17-3-1).

Laukti I.Adesanyos ir M.Vettori kovos tikrai nebus nuobodu. Juos „apšildys“ revanšinė brazilo Deivesono Figueiredo (20-1-1) ir meksikiečio Brandono Moreno (18-5-2) kova dėl svorio kategorijos iki 56,7 kg pasaulio čempiono diržo, o dar anksčiau narve pasirodys populiarusis amerikietis Nate‘as Diazas (20-12), kuris kausis su trečią vietą UFC pusvidutinio svorio kategorijos reitinge užimančiu britu Leonu Edwardsu (18-3).

Pirmoji preliminarios programos kova prasidės 1 val. Lietuvos laiku, antroji preliminarioji dalis startuos 3.00 val., o pagrindinė – 5.00 val.

Pagrindinės kovos:

Vidutinio svorio kategorijos (iki 185 svarų arba 83,9 kg) kova dėl čempiono titulo: Israelis Adesanya (20-1) – Marvinas Vettori (17-4-1)

I.Adesanya prieš 3 mėnesius patyrė pirmą karjeros pralaimėjimą, kai parteryje neturėjo vilčių prieš aukštesnės – pussunkio – svorio kategorijos pasaulio čempioną lenką Janą Blachowiczių. Iki tol nigerietis MMA narve atrodė sunkiai sustabdomas, turėjo 20-ies pergalių seriją, o UFC vidutinio svorio kategorijos pasaulio čempiono diržą apgynė 2 kartus. M.Vettori reitinge tėra 3-ias, bet aukščiau už jį esantys Robertas Whittakeris bei Paulo Costa jau turėjo galimybę kautis su I.Adesanya ir buvo jo nokautuoti. M.Vettori UFC narve turi 5 pergalių seriją, o paskutinę nesėkmę patyrė būtent prieš I.Adesanyą.

Iki kovos su J.Blachowicziumi I.Adesanyai būtent dvikova su M.Vettori buvo sunkiausia MMA karjeroje. Jie UFC narve susitiko 2018 m., o tada I.Adesanya 3 raundų kovą laimėjo skirtingu teisėjų sprendimu (29:28, 28:29, 29:28). M.Vettori tada 2 kartus sėkmingai pargriovė varžovą ir 3 min. 18 sek. kontroliavo kovą parteryje. Visgi, akcentuotais smūgiais tada pranašesnis buvo I.Adesanya (57 prieš 46).

Ar gali M.Vettori antroje tarpusavio kovoje įveikti I.Adesanya? Tai sunkus klausimas.

Viena vertus, tai galbūt tinkamiausias metas kovoti su I.Adesanya. Jis yra po pirmojo karjeroje UFC ir MMA pralaimėjimo. Žinoma, tai buvo iki 205 svarų svorio kategorijoje ir nebuvo labai žiaurus, jis nepatyrė karjerą keičiančio nokauto. Visgi tai įrodė, kad I.Adesanya yra žmogus ir nėra nepralaimintis bei tikrai turi skylių savo žaidime, ypač grumtynių metu.

2018 m. M.Vettori jau buvo arti to, kad įveiktų I.Adesanya, daugiausiai naudodamas klinčą ir parvertimus, tačiau galima būtų ginčytis, ar jis nuo to laiko padarė pakankamai, kad aplenktų I.Adesanya.

Taip, jis laimėjo penkias pastarąsias kovas UFC nuo tada, kai pralaimėjo I.Adesanya, tačiau tos pergalės iškovotos prieš Cezarą Ferreira, Andrew Sanchezą, Karlą Robersoną, Jacką Hermanssoną ir Keviną Hollandą.

Du pastarieji varžovai buvo bene stripriausi, tačiau K.Hollandas kovą priėmė likus mažai laiko iki turnyro, o M.Vettori anksčiau laiko nepribaigė nei vieno iš savo varžovų.

I.Adesanya įveikė tokius kovotojus kaip Robertas Whittakeris, Paulo Costa, Yoelis Romero ir Kelvinas Gastelumas. Visus, kurie būtų favoritai prieš M.Vettori.

Geriausiu atveju, M.Vettori bandys pakartoti J.Blachowiczo kovos planą, tačiau nors jis ir yra parodęs, kad turi tvirtą smakrą, tačiau jis neturi lenko smūgio jėgos, taip pat nėra pakankamai didelis, kad raumenimis aplenktų I.Adesanya.

Keblu įsivaizduoti, kad „The Italian Dream“ rastų kelią į pergalę. Paprasčiau tariant, pastaruoju metu I.Adesanya pagerėjo daugiau nei M.Vettori, o tai reiškia, kad sportininkas gali sugrįžti pergale nokautu.

Verdiktas: I.Adesanya pergalė nokautu

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Kas laimės kovą dėl pasaulio čempiono diržo?
 • Israelis Adesanya (506 balsai)
 • Marvinas Vettori (122 balsai)
 • Kova baigsis lygiosiomis (7 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Visų lengviausio svorio kategorijos (iki 125 svarų arba 56,7 kg) kova dėl čempiono titulo: Deivesonas Figueiredo (20-1-1) – Brandonas Moreno (18-5-2)

Ši kova taip pat yra revanšinė, tačiau Deivesono Figueiredo ir Brandono Moreno pirmasis susitikimas įvyko kur kas vėliau nei pirmoji I.Adesanya ir M.Vettori kova.

Šie kovotojai susitiko „UFC 256“ turnyre, o po absoliutaus karo buvo paskelbtos lygiosios. Nenuostabu, kad UFC neatidėliotinai suorganizavo revanšą.

D.Figueiredo ne tik kad neturi kito akivaizdaus varžovo, bet ir pirma jų kova buvo tokia gera, dėl ko kyla daugiau ažiotažo nei bet kurioje kitoje UFC svorio kategorijos iki 56,7 kg kovoje

Prieš kovą verta atkreipti į vieną labai svarbų dalyką: faktas, kad D.Figueiredo būtų laimėjęs pirmą kovą, jeigu jam nebūtų atimtas taškas trečiame raunde už smūgį žemiau juostos.

B.Moreno surengė puikią kovą, tačiau D.Figueiredo buvo tas, kuris atliko stipriausius msūgius ir padarė daugiausiai žalos.

Žinoma, jis praleido kai kuriuos parvertimus, tačiau daugumos sirgalių nuomone, D.Figueiredo laimėjo pirmąjį, antrąjį ir penktąjį raundus, todėl turėjo švęsti pergalę.

Abejotina, ar kuris nors iš kovotojų gali atlikti daug korekcijų savo žaidime. Visų pirma pasirodė, kad B.Moreno tiesiog neturi daugiau ką parodyti.

Dar vienas didelis klausimas – ar tas beprotiškas pirmasis karas turi ilgalaikį poveikį. Jeigu taip, žinant patirtą žalą, kyla klausimas, ar B.Moreno gali būti bent jau toks pats kovotojas.

Matant D.Figueiredo įgūdžius ir žinant, kaip jis greitai priėmė revanšinę kovą, sunku būtų nespėti, kad jis neišsaugos titulo.

Verdiktas: D.Figueiredo pergalė skausmingu veiksmu

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Kas laimės: D.Figueiredo ar B.Moreno?
 • D.Figueiredo (38 balsai)
 • B.Moreno (24 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.
 

Pusvidutinio svorio kategorijos (iki 170 svarų arba 77,1 kg) kova: Leonas Edwardsas (18-3) – Nate‘as Diazas (21-12)

Praėjus daugiau nei metams, į UFC sugrįžta viena didžiausių organizacijos žvaigždžių Nate‘as Diazas.

Nors N.Diazas nuo 2016 m. laimėjo tik kartą per tris kovas, tačiau pergalė prieš Leoną Edwardsą greičiausiai jam suteiktų šansą stoti prieš čempioną Kamaru Usmaną.

L.Edwardsas nėra pats populiariausias kovotojas svorio kategorijoje iki 170 svarų, tačiau sunku ginčytis, kad jis yra vienas geresnių.

Britas nėra pralaimėjęs jokios kovos nuo 2015 m., kai kovojo su K.Usmanu. Nuo to laiko jis įveikė aštuonis varžovus, įskaitant Donaldą Cerrone‘ą ir Rafaelį dos Anjos.

Per tuos metus L.Edwardsas iš solidaus kikboksininko tapo kur kas universalesniu kovotoju, ypač su puikia imtynių baze.

Ar gali L.Edwardsas pasinaudoti įprastais smūgiais kojomis ir parvertimais bei sugebėti neįsivelti į skerdynes, kad išplėštų pergalę?

Negalima abejoti, kad L.Edwardsas tai gali. Galų gale, N.Diazas turi du didžiausius privalumus: jis yra puikus boksininkas, turintis puikius sugebėjimus ant žemės, tačiau taip pat turi didžiules skyles kitose srityse.

Visgi visada yra pavojus, ypatingai penkių raundų kovoje ir N.Diazas gali nustebinti. Viskas priklauso nuo to, kaip L.Edwardsas keliaus link pergalės ir ar nepaklius į spąstus, kuriuos tikrai bus paruošęs N.Diazas.

Jeigu L.Edwardsas bus susitelkęs, tai jam neturėtų būti kažkas išskirtinio, ypač todėl, kad N.Diazui jau 36-eri.

Apskritai šią kovą vertinti labai sunku, nes kas iš tikro gali pasakyti, ką mes pamatysime, kai narve pasirodys N.Diazas? Tačiau protingiausia čia būtų lažintis dėl L.Edwardso pergalės.

Verdiktas: L.Edwardso pergalė teisėjų sprendimu

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Kas laimės: L.Edwardsas ar N.Diazas?
 • L.Edwardsas (37 balsai)
 • N.Diazas (48 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.
 

Pusvidutinio svorio kategorijos (iki 170 svarų arba 77,1 kg) kova: Demianas Maia (28-10) – Belalas Muhammadas (18-3, 1 be nugalėtojo)

Paskutinį kartą B.Muhammadas kovojo prieš L.Edwardsą, tačiau dėl netyčinio dūrio į akį ta kova baigėsi anksčiau laiko ir nugalėtojas nebuvo paskelbtas.

Kitoje pusėje – D.Maia 2020 m. kovą buvo nokautuotas buvusio pretendento į titulą Gilberto Burnso.

Nuo 2019 m., kai B.Muhammadas pralaimėjo Geoffui Nealui, jis iškovojo keturias pergales iš eilės ir dabar, įveikęs D.Maia, tikrai patektų į pusvidutinio svorio kategorijos elitą.

D.Maia laimėjo 3 iš 5 paskutinių savo kovų. Visgi paskutinė jo pergalė buvo dar 2019 m., kai jis nugalėjo Beną Askreną. Šiuo metu brazilas per savo MMA karjerą yra iškovojęs 28 pergales ir patyręs 10 pralaimėjimų. 14 pergalių buvo iškovota skausmingais veiksmais, tuo tarpu 3 – nokautais arba techniniais nokautais.

43-ejų metų džiudžitsu meistras bus pasiryžęs laimėti, nes pralaimėjimas galbūt ir užbaigs jo UFC karjerą.

18 pergalių ir 3 pralaimėjimus turintis B.Muhammadas žinomas dėl savo puikaus tempo ir ilgaamžiškumo. Savo sąskaitoje jis turi 5 pergales nokautais arba techniniais nokautais ir 1 – skausmingu veiksmu.

D.Maia yra savo karjeros saulėlydyje. Jis nebeturi tokio autoriteto, kokį kadaise turėjo graplinge. Sunku tikėtis, kad jis bus toks dominuojantis, koks kadaise būdavo.

B.Muhammadas jau pakankamai laiko UFC organizacijoje, kad sukauptų patirties ir sugebėtų išnaudoti savo privalumus prieš veteraną.

D.Maia daugiausiai šansų iškovoti pergalę turi pirmame raunde, tačiau vėliau jis sulėtės, o B.Muhammadas tai išnaudos ir pradės kontroliuoti kovą bei iškovos pergalę.

Verdiktas: B.Muhammado pergalė teisėjų sprendimu

Sportas.lt lankytojų prognozė:

 

Kas laimės: D.Maia ar B.Muhammadas?
 • D.Maia (16 balsų)
 • B.Muhammadas (22 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Pussunkio svorio kategorijos (iki 205 svarų arba 93 kg) kova: Paulas Craigas (14-4-1) – Jamahalas Hillas (8-0, 1 be nugalėtojo)

Po to, kai UFC organizacijoje per 6 kovas jis iškovojo 2 pergales ir patyrė 4 pralaimėjimus, daugelis nustebo, kad P.Craigas iškovojo 4 pergales pussunkio svorio kategorijoje. Paskutinį kartą jis pralaimėjo 2019 m., kai jį įveikė Alonzo Menifieldas. Po šio pralaimėjimo jis susiėmė, sugrįžo vos po trijų mėnesių ir privertė pasiduoti Viniciusą Moreirą. Vėliau jis turėjo lygiąsias su legenda Shogunu Rua, privertė pasiduoti Gadzhimuradą Antigulovą bei revanšinėje kovoje techniniu nokautu galiausiai įveikė Sh.Rua.

J.Hillas žengia į ketvirtą savo UFC kovą ir kol kas yra neįveiktas. Būti neįveiktam savo šalyje yra viena, tačiau jis „Contender Series“ šou nokautavo Alexanderį Poppecką, vieningu teisėjų sprendimu įveikė Darko Stosičių bei keliu pribaigė Klidsoną Abreu. Visgi paskutinė pergalė buvo paversta į „kovą be nugalėtojo“, nes J.Hillas turėjo teigiamą testą dėl marihuanos. Tuomet J.Hillo laukė pirmasis didelis testas, su kuriuo jis susidorojo, kai antrame raunde įveikė veteraną Ovince‘ą Saint Preuxą.

Per 18 kovų P.Craigas nei karto neklausė teisėjų sprendimo, o J.Hillas – per 8 kovas tą darė tik kartą, todėl šioje kovoje galime tikėtis išvysti skausmingą veiksmą arba nokautą. P.Craigas yra skausmingų veiksmų ekspertas, jo 12 pergalių iš 14 buvo iškovotos būtent tokiu būdu, tuo tarpu J.Hillas labiau mėgsta nokautuoti varžovus.

P.Craigas nestovės prieš J.Hillą ir pasistengs būti kuo arčiau jo. Jeigu P.Craigui pavyks laikyti varžovą, bus įdomu pamatyti, kaip su tuo susitvarkys J.Hillas.

Jeigu kova persikels ant žemės, P.Craigas medžios skausmingą veiksmą, tačiau kol kova vyks stovėsenoje, J.Hillas atlikinės smūgius keliais ir iš apačios bei tiesiog „suvalgys“ P.Craigą.

P.Craigo pergalė įmanoma, ypač žinant silpną J.Hillo gynybą nuo parvertimų, tačiau labiau tikėtina, kad J.Hillas iškovos penktą pergalę nokautu.

Verdiktas:

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Kas laimės: P.Craigas ar J.Hillas?
 • P.Craigas (9 balsai)
 • J.Hillas (11 balsų)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Preliminarios kovos:

Lengvo svorio kategorijos (iki 155 svarų arba 70,3 kg) kova: Drew Doberis (23-10, 1 be nugalėtojo) – Bradas Riddellis (9-1)

Verdiktas: B.Riddellio pergalė teisėjų sprendimu

Pussunkio svorio kategorijos (iki 205 svarų arba 93 kg) kova: Erykas Andersas (13-5, 1 be nugalėtojo) – Darrenas Stewartas (12-6, 2 be nugalėtojo)

Verdiktas: D.Stewarto pergalė vieningu teisėjų sprendimu

Moterų visų lengviausio svorio kategorijos (iki 125 svarų arba 56,7 kg) kova:Lauren Murphy (14-4) – Joanne Calderwood (15-5)

Verdiktas: J.Calderwood pergalė skirtingu teisėjų sprendimu

Puslengvio svorio kategorijos (iki 145 svarų arba 65,8 kg) kova: Movsaras Evloevas (14-0) – Hakeemu Dawodu (12-1-1)

Verdiktas: H.Dawodu pergalė skirtingu teisėjų sprendimu

Pirmosios preliminarios kovos:

Moterų lengviausio svorio kategorijos (iki 135 svarų arba 61,2 kg) kova: Pannie Kianzad (15-5) – Alexis Davis (20-10)

Verdiktas: P.Kianzad pergalė teisėjų sprendimu

Lengvo svorio kategorijos (iki 155 svarų arba 70,3 kg) kova: Mattas Frevola (8-2-1) – Terrance‘as McKinney (10-3)

Verdiktas: M.Frevola pergalė teisėjų sprendimu

Puslengvio svorio kategorijos (iki 145 svarų arba 65,8 kg) kova: Chase‘as Hooperis (10-1-1) – Stevenas Petersonas (18-9)

Verdiktas: S.Petersono pergalė teisėjų sprendimu

Lengvo svorio kategorijos (iki 155 svarų arba 70,3 kg) kova: Faresas Ziamas (11-3) – Luigi Vedramini (9-1)

Verdiktas: F.Ziamo pergalė teisėjų sprendimu

Sunkaus svorio kategorijos (iki 265 svarų arba 120,2 kg) kova: Carlosas Felipe (10-1) – Jake‘as Collieris (12-5)

Verdiktas: C.Felipe pergalė techniniu nokautu

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (1)
Registruoti
Anoniminiai (1)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų