Broliai Šturos ir Arlandas Juodeška (Kauno plaukimo federacijos nuotr.) | Organizatorių nuotr.

Broliai Šturos ir Arlandas Juodeška (Kauno plaukimo federacijos nuotr.) | Organizatorių nuotr.

 Tradicinė Kuršių marių plaukimo maratonų serija sugrįžta su Lietuvoje dar neregėtu išbandymu. Pirmą kartą mūsų šalyje plaukikai varžysis net 25 km distancijoje.

Ištvermingiausieji ketvirtį šimto kilometrų bandys įveikti liepos 17 d. Kuršių mariose, kur vyks paskutinis iš trijų serijos etapų – 4-asis Kuršių marių plakimo maratonas.

Pirmasis etapas – birželio 19 d. jau dvyliktą kartą Jonavos rajone vyksiantis Šveicarijos Joninių plaukimo maratonas. Jo dalyviai lenktyniaus 500 m, 2300 m ir 5000 m nuotoliuose.

Liepos 6-ąją, Valstybės dieną, Lampėdžiuose bus surengtas 20-asis Karaliaus Mindaugo plaukimo maratonas. Čia kova vyks 500 m, 2 km ir 4 km distancijose.

Seriją vainikuos Kuršių marių plaukimo maratonas. Čia plaukikų lauks 2 km, 5 km, 10 km ir 25 km distancijos.

Kuršių marios (Kauno plaukimo federacijos nuotr.) | Organizatorių nuotr.

Kuršių marios (Kauno plaukimo federacijos nuotr.) | Organizatorių nuotr.

„25 kilometrai – labai didelis ištvermės, plaukimo technikos išbandymas. Iš pradžių svarstėme, kad šią distanciją įveiks tik penki sportininkai, kurie jau yra plaukę 10 km, įvykdę normatyvus. Bet norinčiųjų atsirado daugiau, tai nutarėme, kad maksimalų dalyvių skaičių padidinsime iki dešimties. Laiko limitai bus griežti, jie bus tikrinami kas 5 km, o iš viso 25 km nuotoliui įveikti bus skirta ne daugiau dešimties valandų“, - teigė Kuršių marių maratonų seriją rengiančios Kauno plaukimo federacijos prezidentas Arlandas Juodeška.

Pirmajame maratonų serijos etape Šveicarijoje bene didžiausias išbandymas plaukikams bus treniruočių stoka.

Šveicarija (Kauno plaukimo federacijos nuotr.) | Organizatorių nuotr.

Šveicarija (Kauno plaukimo federacijos nuotr.) | Organizatorių nuotr.

„Baseinai, dėl karantino uždaryti dar rudenį, duris vėl atvėrė visai neseniai, o atviruose vandens telkiniuose vanduo tik dabar pradeda šilti. Todėl dalyviams labai trūks vandens jausmo. Nes dauguma galėjo stiprėti tik fiziškai, be vandens. Aišku, bus ir tokių, kurie dalyvavo didelio meistriškumo treniruočių stovyklose vadinamuosiuose burbuluose. Bet didžioji dauguma bus be pasirengimo baseinuose“, - paaiškino A.Juodeška.

Kuršių marių plaukimo maratonų serijoje bus apdovanojami ne tik kiekvieno etapo nugalėtojai ir prizininkai.

Šiemet pirmą kartą bus varžomasi „Mega Grand Prix“ įskaitoje. Joje bus skaičiuojami Šveicarijoje 5 km, Lampėdžiuose 4 km ir Kuršių mariose 25 km įveikusiųjų rezultatai.

Lampėdžiai (Kauno plaukimo federacijos nuotr.) | Organizatorių nuotr.

Lampėdžiai (Kauno plaukimo federacijos nuotr.) | Organizatorių nuotr.

Kaip ir pernai, „Super Grand Prix“ įskaitoje rungsis 5 km, 4 km ir 10 m nuotolių dalyviai.

„Grand Prix“ įskaita skirta plauksiantiems 2,3 km Šveicarijos tvenkinyje, 2 km Lampėdžio ežere ir 2 km Kuršių mariose.

Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų