Danas Rapšys | asmeninio archyvo nuotr.

Danas Rapšys | asmeninio archyvo nuotr.

 Tarptautinė plaukimo federacija (FINA) oficialiai paskelbė atšaukianti du suplanuotus 2021 metų Pasaulio plaukimo taurės etapus Dzinane (Kinija) ir Singapūre. Jie turėjo būti surengti po vasaros olimpinių žaidynių, rugpjūčio 12–14 ir 19–21 dienomis.

Kaip pagrindinė atšaukimo priežastis įvardijami iššūkiai, susiję su COVID-19 situacija – tarptautinių kelionių ir kiti apribojimai iki šiol galiojantys daugelyje pasaulio šalių.

FINA informuoja, kad kiti anksčiau suplanuoti Pasaulio taurės etapai turėtų įvykti:

Spalio 1–3 d. – Berlynas (Vokietija)

Spalio 7–9 d. – Budapeštas (Vengrija)

Spalio 21–23 d. – Doha (Kataras)

Spalio 28–30 d. – Kazanė (Rusija)

Įvertinęs visas aplinkybes ir norėdamas užtikrinti jaunųjų plaukikų saugumą, FINA biuras taip pat nusprendė perkelti Pasaulio jaunimo plaukimo čempionatą, kuris turėjo vykti rugpjūčio 24–29 dienomis Kazanėje (Rusija), į 2022 metus.

Dėl nelygių galimybių treniruotis, kelionių apribojimų ir koronaviruso grėsmės apie planus nesiųsti savo komandų į Pasaulio jaunimo čempionatą dar pavasarį skelbė Australija ir Kanada. Dėl finansinių ir kitų priežasčių savo plaukikų į šį čempionatą taip pat nebūtų delegavusi ir Jungtinė Karalystė.

Primename, kad praėjusiame Pasaulio jaunimo plaukimo čempionate Lietuvai atstovavo šeši plaukikai, iš kurių jame geriausiai sekėsi Kotrynai Teterevkovai ir Arijui Pavlidi – jie abu varžėsi čempionato finaluose.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų