Lietuvos moterų regbio-7 rinktinė | Organizatorių nuotr.

Lietuvos moterų regbio-7 rinktinė | Organizatorių nuotr.

 Lietuvos moterų regbio rinktinė Europos „Conference1“ divizione užėmė 8 vietą. Toje pačioje pozicijoje Lietuvos rinktinė buvo ir paskutiniame, 2019 metais vykusiame „Conference1“ divizione, kuris yra trečias pagal pajėgumą Europoje. Praėjusiais metais dėl koronaviruso pandemijos tarptautinės regbio varžybos buvo atšauktos.

Serbijos sostinėje Belgrade vykusiame turnyre Lietuvos regbininkės pralaimėjimais pradėjo A grupės varžybas. Pirmose rungtynėse lietuvės 12:27 pralaimėjo Liuksemburgui, antrose 0:35 turėjo pripažinti turnyro favoritės Izraelio rinktinės pranašumą. Antrame etape patirti dar du pralaimėjimai 0:20 prieš Andorą ir 0:39 prieš Austriją.

Antrą turnyro dieną Lietuvos rinktinė varžėsi dėl 7-9 vietų. Pirmose rungtynėse lietuvės po atkaklios kovos 17:22 pralaimėjo Liuksemburgo rinktinei. Paskutiniame susitikime Lietuvos regbininkės rezultatu 34:5 nugalėjo Monaką ir galutinėje rikiuotėje užėmė 8 vietą tarp 9 komandų.

„Džiaugiamės, kad pavyko pergalingai baigti čempionatą. Merginos padarė išvadas po nesėkmingos pirmos turnyro dienos ir antrą dieną ženkliai pagerinome žaidimą. Merginos gerai nusiteikė ir į aikštę ėjome laimėti. Deja, rungtynėse su Liuksemburgu iki pergalės šiek tiek pritrūko jėgų. Bet išliko didelis noras laimėti prieš Monako rinktinę ir mums pavyko pasiekti šią vienintelę pergalę turnyre. Turnyre mūsų gynyba buvo pakankamai solidi, bet nuovargis ir kamuolio neturėjimas lėmė pralaimėjimus. Labiausiai trūko noro išsaugoti kamuolį kuo ilgiau ir šaltesnio proto atakose. Darysime išvadas ir ruošimės kitų metų čempionatui“, – teigė Lietuvos rinktinės treneris Kristianas Tautvydas Jakuba.

Nuo 2004 metų Europos čempionatuose žaidžianti Lietuvos moterų regbio rinktinė aukščiausią pasiekimą fiksavo 2014 metais. Lietuvos regbininkės laimėjo mūsų šalyje vykusį „Conference 1“ divizioną ir iškopė į antrą pagal pajėgumą Europoje „Trophy“ divizioną.

Šiais metais „Conference 1“ divizioną laimėjo ir vienintelį kelialapį į aukštesnį divizioną iškovojo Izraelio regbininkės.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų