Kanada – JAV rungtynių akimirka | Scanpix nuotr.

Kanada – JAV rungtynių akimirka | Scanpix nuotr.

 Šeštadienį Rygoje (Latvijoje) tęsisasi pasaulio ledo ritulio čempionatas, kuriame paaiškės finalo dalyviai.

Pirmame pusfinalyje vos į atkrintamąsias išėjusi, tačiau vis geresnį ir geresnį žaidimą demonstruojanti jaunoji Kanados rinktinė 4:2 (1:1, 1:0, 2:1) nugalėjo pirmoje vietoje B grupėje buvusius JAV ledo ritulininkus ir penktą kartą per šešis pastaruosius čempionatus žais finale.

JAV rinktinė finale nežaidė nuo 1960 m., kai iškovojo auksą. Pastaruoju metu amerikiečiai dažniausiai džiaugdavosi bronzos medaliais, kurių per septynis pastaruosius čempionatus iškovojo tris (2013, 2015 ir 2018 m.).

Kitas finalo dalyvis paaiškės šiandien vakare po Vokietijos ir Suomijos rungtynių.

Jau trečią susitikimo minutę greitą išpuolį surengę kanadiečiai po Brandono Pirri (02:02) pakartoto komandos draugo metimo išsiveržė į priekį 1:0.

Kėliniui artėjant į pabaigą kanadiečiai pradėjo klysti, o tuo pasinaudojusi JAV rinktinė po Colino Blackwello (17:17) įvarčio išlygino rezultatą – 1:1.

Antrąjį kėlinį ir vėl sėkmingiau pradėjo kanadiečiai, kurie po Andrew Mangiapane‘o įvarčio susigrąžino minimalų pranašumą – 2:1.

Po dviejų kėlinių amerikiečiai buvo atlikę 24 smūgius į vartus, tuo tarpu kanadiečiai – 25.

Trečiojo kėlinio pradžioje A.Mangiapane‘as pratęsė savo sėkmingą atkarpą ir praėjus vos 46 sekundėms nuo kėlinio pradžios sulaukė idealaus komandos draugo perdavimo, vienas pats pabėgo į priekį ir pergudravęs vartininką įmušė trečiąjį kanadiečių įvartį – 3:1.

Benubėgančius varžovus pristabdė Sasha Chmelevski (43:36), įmušęs antrą JAV rinktinės įvartį ir sumažinęs atsilikimą iki minimumo – 2:3.

Vartininką šeštuoju aikštės žaidėju Kanados rinktinė nusprendė pakeisti likus žaisti 1 min. 24 sek., tačiau vietoje išlyginto rezultato, amerikiečiai praleido Justino Danfortho (59:36) įvartį į tuščius vartus ir intriga baigėsi. 

Amerikiečiai šiose rungtynėse atliko 38 smūgius į vartus, tuo tarpu kanadiečiai – 33.

Šios komandos jau buvo susitikusios grupių etape, o tada amerikiečiai net 5:1 įveikė kanadiečius. Visgi tai buvo tik antrosios čempionato rungtynės abejoms komandoms ir nuo to laiko daug kas pasikeitė.

Itin jauną komandą į čempionatą atvežusi Kanada apskritai turnyrą pradėjo trimis nesėkmėmis iš eilės, tačiau sugebėjo atsitiesti, įveikė Norvegiją (4:2), Kazachstaną (4:2) ir Italiją (7:1), išplėšė baudinių seriją prieš Suomiją (2:3) ir to užteko, kad į atkrintamąsias patektų iš ketvirtosios B grupės vietos. Ketvirtfinalyje kanadiečiai 2:1 sugebėjo nugalėti pirmą vietą A grupėje užėmusią Rusijos olimpinio komiteto (ROC) rinktinę.

Amerikiečiai grupių etape žengė kur kas užtikrinčiau ir pralaimėję tik suomiams, užėmė pirmą B grupės vietą. Ketvirtfinalyje JAV rinktinė taip pat neturėjo problemų ir 6:1 sutriuškino Slovakiją.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų