Juliane Liebermann nuotr. | Organizatorių nuotr.

Juliane Liebermann nuotr. | Organizatorių nuotr.

 Kad vaikai nuo ankstyvų dienų būtų fiziškai aktyvūs, ugdyti įpročius rekomenduojama ir už sporto būrelių ar mokslo įstaigų ribų. Profesionalų teigimu, tėvai – tai pavyzdys, kuriuo atžalos seka labiausiai, tad atsižvelgdami į tai, jie turi imtis iniciatyvos skatindami savo vaikų fizinį aktyvumą.

 

Lietuvos sporto universiteto doc. dr. Šarūnas Šniras sako, kad ugdant vaiko fizinio aktyvumo įgūdžius bei įpročius tėvų įtaka yra pati svarbiausia: „Kuo tėvai daugiau dėmesio skirs fiziniam aktyvumui, tuo labiau tikėtina, kad ir jų vaikų požiūris bus palankesnis. Žinome, kad pagrindinius įpročius vaikai perima iš savo tėvų, todėl patikimas būdas užtikrinti pakankamą vaiko fizinį aktyvumą – sportuoti patiems ir rodyti gerą pavyzdį.“

Edgaro Buiko nuotr. | Organizatorių nuotr.

Edgaro Buiko nuotr. | Organizatorių nuotr.

 

„IKI Velomaratonas“ dalinasi aktyviomis idėjomis, ką galite nuveikti su antrąja puse ir vaikais. Išmėginkite jas, ieškokite naujų, reguliariai skirkite laiko labiausiai patikusioms fizinėms veikloms ir aktyvaus laisvalaikio leidimą su šeima paverskite smagia bei naudinga tradicija.

 

1. Pasivaikščiojimas – kas kartą kitoks

 

Vaikščiojimas yra pats paprasčiausias būdas aktyviai leisti laiką. Jeigu norite savo pasivaikščiojimą paversti įdomesniu, rinkitės pažintinius takus, maršrutą dėliokite vadovaujantis virtualiomis ekskursijomis, vykite į kitus miestus susipažinti su istoriniais ar kultūriniais objektais arba savo pasivaikščiojimą paverskite orientaciniu žaidimu.

 

Vaikščiojimas mažina žalingą sėdėjimo poveikį, suaktyvina organizmo veiklą, stiprina imuninę sistemą, suintensyvina raumenų veiklą ir kraujotaką. Geresniam rezultatui pasiekti vaikščiokite spartesniu žingsniu arba į maršrutą įtraukite įkalnes. Greitesnį tempą galite naudoti epizodiškai viso pasivaikščiojimo metu.

 

2. Vakarai su dviračiais

 

Didžiuosiuose miestuose dviračiai smarkiai populiarėja. Tai ir susisiekimo priemonė, ir būdas sportuoti, ir galimybė pažinti savo miestą. Važinėdami su šeima ne tik būsite fiziškai aktyvūs, bet ir mokysite vaikus kelių eismo taisyklių, pagarbos kitiems žmonėms, bus vystoma vaikų reakcija ir atsakingumas.

Vytauto Pilkausko nuotr. | Organizatorių nuotr.

Vytauto Pilkausko nuotr. | Organizatorių nuotr.

 

Net ramaus pasivažinėjimo metu per valandą sudeginama apie 500 kalorijų (maždaug tiek kalorijų turi jautienos kepsnys su ryžiais). Reguliarus važinėjimas mažina širdies ligų riziką, didina plaučių tūrį, teigiamai veikia smegenų veiklą.

 

3. Geros nuotaikos injekcija su riedučiais

 

Riedučiai – ypač smagus būdas leisti laiką drauge! Važinėjimas riedučiais stiprina beveik viso kūno raumenis, be to ši transporto ir laisvalaikio priemonė tampa vis madingesnė. Riedučiai tėveliams padės išlikti jaunatviškiems, o vaikams – mokytis balanso, reakcijos ir koordinacijos.

Vytauto Pilkausko nuotr. | Organizatorių nuotr.

Vytauto Pilkausko nuotr. | Organizatorių nuotr.

 

Važinėjimas riedučiais – gera kardiotreniruotė. Skaičiuojama, kad 80 kg sveriantis žmogus, važinėdamas riedučiais vidutiniu greičiu, per valandą sudegina apie 900 kalorijų. Palyginimui, tiek kalorijų norintiems sudeginti bėgikams per valandą reikėtų nubėgti virš 12 km.

 

4. Komandinis darbas badmintone

 

Badmintonas linksmas ir komandinio darbo reikalaujantis žaidimas. Badmintoną galite žaisti net savo kieme, o kompaktiškas jo inventorius puikiai lydės jus į keliones, iškylas ar kitur. Žaidimo metu ne tik aktyviai judėsite, bet ir mokysitės dar sklandžiau susikalbėti su savo vaikais, strateguoti ir priimti greitus sprendimus.

 

Žaidžiant badmintoną veikiamas visas kūnas, mažinama širdies ligų ir diabeto rizika, gerinama koordinacija ir mobilumas. Be to, tai puikus būdas mesti svorį ir tvirtinti raumenis.

 

5. Ar girdėjote apie diskgolfą?

 

Diskgolfas žaidžiamas panašiu principu kaip ir klasikinis golfas. Diskgolfe naudojama lėkštutė, kuri metama į specialų krepšį. Laimi žaidėjas, pataikęs į krepšį su mažiausiai metimų. Diskgolfo taisykles galite rasti internete, o parkų su diskgolfų krepšiais yra šešiuose Lietuvos parkuose.

 

Žaidžiant diskgolfą aktyvinama raumenų, širdies ir kraujotakos veikla. Sportas naudingas ir psichologiškai – fiziškai aktyvūs žmonės jaučiasi laimingesni, geriau valdo stresą, gerėja jų atmintis.

Ted Johnsson nuotr. | Organizatorių nuotr.

Ted Johnsson nuotr. | Organizatorių nuotr.

 

Docentas dr. Š. Šniras primena: „Tėvai turėtų fiziškai ir emociškai skatinti vaikus atrasti galimybių ir laiko sportuoti kartu, leisti jiems išbandyti kuo įvairesnes fizinio aktyvumo veiklas, suprantamai informuoti apie fizinio aktyvumo svarbą bei esamas galimybes, skatinti smalsumą ir norą dalyvauti fizinėje veikloje. Tėvai taip pat turi padėti vaikui pasirinkti patraukliausią veiklą, kuri įtrauktų. Reikia atsiminti, kuo jis jaunesnis, tuo fizinė veikla turi būti dinamiškesnė, emocingesnė ir, aišku, įdomi.“ Tad nebijokite eksperimentuoti ir ieškoti naujų aktyvaus laisvalaikio formų!

 

„IKI Velomaratonas“ vyks rugpjūčio 22 d. Vilniuje. Startas ir finišas numatytas prie LR Seimo rūmų. Dviratininkai mėgėjai pasirinktinai riedės 10, 20 arba 30 km trasa. Gerą pasiruošimą turintiems entuziastams skirta „CRAMO Semi-Sport“ (50 km) grupė, o profesionalams – „CRAMO Sport“ (50 arba 100 km). El. paspirtukų, vaikų bei „Terrasport“ riedučių, riedlenčių ir paspirtukų grupės dalyviai riedės atskiroje, 2,4 km ilgio trasoje. Dalyviai nemokamai (išskyrus sportininkų važiavimus) registruotis gali internetu iki liepos 25 d.: www.ikivelomaratonas.lt. Projektas bendrai finansuojamas Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto lėšomis.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų