Christianas Eriksenas  | Scanpix nuotr.

Christianas Eriksenas | Scanpix nuotr.

Prasidėjus „Euro 2020“ futbolo čempionatui, „Sportas.lt“ kviečia susipažinti su turnyre dalyvaujančiais žaidėjais, kurių istorijos įkvepia ne vieną futbolo aistruolį pasaulyje. Šį kartą rašome apie Danijos rinktinės saugą Christianą Erikseną, kuris pirmose rungtynėse išgyveno sukrečiančią gyvenimo dramą ir aikštelėje sustojus širdžiai, išgyveno tik skubios medikų pagalbos dėka.

Christianas Eriksenas vaikystėje | asmeninio archyvo nuotr.

Christianas Eriksenas vaikystėje | asmeninio archyvo nuotr.

Ch.Eriksenas pradėjo žaisti futbolą gimtajame Middelfarto mieste prieš trečiojo gimtadienio sukaktį. Danas nuo 1992 iki 2005-ųjų metų rungtyniavo Middelfarto „G&BK” ekipos gretose. Visgi saugas 2005 metais persikėlė rungtyniauti į Odensės „Boldklub“ komandą, kuri tuo metu varžėsi Danijos jaunimo čempionate. Ch.Erikseno atstovaujama ekipa pralaimėjo pusfinalio rungtynes prieš „Brondby“, tačiau danui atiteko techniškiausio turnyro žaidėjo titulas, o tai patraukė Europos futbolo skautų dėmesį.

Danijos futbolininkas būdamas penkiolikos metų amžiaus sulaukė net keleto Europos futbolo klubų skautų dėmesio ir pasiūlymo išvykti į tris šalis: Ispaniją, Italiją ir Angliją, jog galėtų išbandyti savo jėgas „Barcelonoje“, „Milan“ ir Londono „Chelsea“ klubuose.

Net ir garsių futbolo klubų dėmesį patraukęs Ch.Eriksenas ir toliau nuosekliai sunkiai dirbo. Jis po treniruočių su komandos draugais dirbo individualiai. Pastarajam treniruotis lauke nesutrukdydavo net gi blogos oro sąlygos. Jis ne tik kiekvieną dieną treniravosi, bet ir nemiegodavo, nes mokėsi žiūrėdamas garsiausių futbolininkų vaizdo įrašus, tokių kaip: Ryano Giggso ar Davido Beckhamo.

Christianas Eriksenas  | Organizatorių nuotr.

Christianas Eriksenas | Organizatorių nuotr.

Visgi susiklostė blogiausias scenarijus. Tiek „Barcelona“, „Milan“, tiek „Chelsea“ atsisakė po peržiūros priimti Ch.Erikseną, bet Amsterdamo „Ajax“ buvo ta komanda, kuri uždegė Danijos futbolininkui žalią šviesą ir suteikė šansą. Olandijos klubas įsigijo Ch.Erikseną 2008 metais. Dvejus metus „Ajax“ gretose rungtyniavęs saugas 2010 metų kovo mėnesį debiutavo Danijos futbolo rinktinėje ir tapo jauniausiu FIFA pasaulio čempionato žaidėju, kuris vyko Pietų Afrikoje.

Ch.Eriksenas 2011 metais buvo išrinktas geriausiu Danijos metų žaidėju, Olandijos metų futbolo talentu, „Ajax“ metų talentu (Marco van Basteno apdovanojimas) ir pateko į UEFA U-21 iš geriausių žaidėjų sudarytą turnyro komandą.

Danas taip pat su „Ajax“ 2010/2011, 2011/2012 ir 2012/2013 m. sezonais laimėjo „Eredivisie“ nugalėtojų titulą. Tuo tarpu 2013 metais rugpjūčio mėnesį už 11.5 milijonų svarų sterlingų siekiančią sumą persikėlė rungtyniauti į Londono „Tottenham“.

Thomas Eriksenas ir Dorte Eriksen yra Danijos futbolo žvaigžde besididžiuojantys tėvai. Ch.Erikseno tėvai gyvena Middelfarto mieste, Danijoje, kur užaugo pastarųjų sūnus. Abu tėvai dažnai kartu skaito naujienas apie sūnaus surengtus pasirodymus futbolo pasaulyje.

Visgi Ch.Erikseno tėvas iki šiol jaučia stiprią neapykantą „Chelsea“ klubui, už tai, jog po dviejų įvykusių peržiūrų pareiškė, jog sūnus yra per silpnas.

„Chelsea“ norėjo Christianą išvysti peržiūroje trečią kartą, tačiau pasakiau jiems neigiamą atsakymą. Po dviejų atstūmimų jaučiau, kad šis klubas jam nėra tinkama vieta. „Chelsea“ komandoje angliškas mentalitetas neveikia, jie šaltai elgiasi su jaunaisiais futbolininkais. Ši komanda sudaro geras galimybes treniruotis, tačiau vaikai ten neturėtų vykti“,- pasipiktinimo neslėpė saugo tėvas.

Futbolui pasišventęs Ch.Eriksenas pripažino, jog dėl šio atsidavimo kartais nukenčia ir asmeninis gyvenimas.

„Matau daug žaidėjų, atvykstančių į Anglijos „Premier“ lygą su didelėmis ambicijomis, tačiau ši lyga yra stipriausia visame pasaulyje. Reikia išmokti čia su viskuo susidoroti tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Tai yra labai sudėtinga mano merginai. Žinoma, jog norėčiau kartu su ja ir draugais išeiti į miestą, tačiau šis gyvenimo būdas nėra tinkamas žaidimui Anglijoje. Turiu rungtyniauti kas tris ar keturias dienas aukščiausiame lygyje. Nepaisant to, turiu dideles ambicijas ir svajones čia būti sėkmingas.

Žmonės galvoja, jog profesionalių žaidėjų darbas yra lengvas, jog mes treniruojamės dvi valandas ir tada vykstame namo. Deja, bet taip nevyksta. Tam, jog pasiruoštum rungtynėms, turi ilsėtis, miegoti, tinkamai maitintis, prisižiūrėti savo kūną. Kai kuriems žaidėjams yra reikalingi sporto psichologai, tuo tarpu man jo nereikia, nes viską darau pats“,- kiek anksčiau dar Anglijoje rungtyniavęs kalbėjo Ch.Eriksenas.

Christianas Eriksenas | Scanpix nuotr.

Christianas Eriksenas | Scanpix nuotr.

Buvęs „Tottenham“ komandos vyriausiasis treneris Mauricio Pochettino taip pat negailėjo savo auklėtiniui liaupsių.

„Jis yra ypatingas žaidėjas. Mes visada vadiname jį „Golazo“, nes jis sugeba pelnyti neįtikėtinus įvarčius. Jis jaučia, kad mes jį mylime. Tiesa, jog jis yra tylus, ramus ir labai atsipalaidavęs žmogus, tačiau jis myli futbolą. Jis yra toks žaidėjas, kuriam nereikia didelio grįžtamojo ryšio iš fanų, žiniasklaidos ar pašalinių žmonių“,- kalbėjo strategas.

Visgi praėjusių metų sausio mėnesį Ch.Eriksenas nusprendė po septynerių praleistų metų palikti Anglijos klubą ir persikėlė rungtyniauti į Milano „Inter“.

„Statistika rodo, jog pakankamai gerai pasirodžiau rungtyniaudamas Anglijoje. Visgi dabar atėjo laikas naujam iššūkiui. Labai džiaugiuosi turėdamas galimybę žaisti Italijos „Serie A“ lygoje ir ginti didžios komandos garbę. „Inter“ yra fantastiškas klubas“,- prisijungęs prie komandos džiaugėsi danas.

Christianas Eriksenas | Scanpix nuotr.

Christianas Eriksenas | Scanpix nuotr.

Tuo tarpu Danijos rinktinės vyriausiasis treneris Kasperas Hjulmandas tikina, jog Ch.Eriksenas labai patobulėjo rungtyniaudamas „Inter“ komandoje.

„Labai džiaugiuosi, kad jis prisiėmė tokį svarbų vaidmenį „Inter“ ekipoje ir tai, jog jis gavo žaidimo minučių prieš Europos futbolo čempionatą. Christianas visada demonstravo kokybišką žaidimą, tačiau manau, kad jums reikia geriau pažinti jo asmenybę.

Christiano viduje dega ugnis, jis trokšta laimėti, dėl to negali kilti jokių abejonių. Tuo pačiu metu jis yra žaidėjas, kuris nori būti naudingas komandai dėl bendro tikslo. Jis yra aukščiausios klasės futbolininkas, kuris išlaikė tokią formą daugelį metų ir dabar už tai yra apdovanotas. Puikią formą demonstruojantis ir sėkmingą sezoną su „Inter“ užfiksavęs Eriksenas mums bus labai svarbus“,- teigė treneris.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (19)
Registruoti
Anoniminiai (19)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų