„Atlantui“ keliama bankroto byla (11)

2021.05.30 17:27
Aurimas Budraitis
Juodai baltas „Atlanto“ logotipas Facebook nuotr.

Juodai baltas „Atlanto“ logotipas Facebook nuotr.

Prieš dvejus metus išgelbėti legendinį Klaipėdos „Atlanto“ vardą bandęs Vidas Adomaitis, panašu, kad galutinai sudeda ginklus. Šiemet niekur nežaidžiančiam uostamiesčio klubui jau birželio 9 dieną gali būti iškelta bankroto byla.

Ilgus metus „Atlantas“ buvo siejamas su Vacio Lekevičiaus vardu. Ne tik kad sietas – viešoje erdvėje netrūko spekuliacijų, kad būtent V.Lekevičius yra pagrindinis stabdis, dėl kurio potencialūs rėmėjai atsisako investuoti į Klaipėdos garsiausią futbolo klubą. V.Lekevičius pasitraukė, tačiau nei rėmėjų padaugėjo, nei skolų atsikratyti nepavyko.

V.Lekevičių 2019 metais pakeitė teisininkas V.Adomaitis, į kurį buvo dedamos didelės viltys. Deja, tais metais „Atlantas“ išgarsėjo tik nauju skolų šleifu, įtartinomis rungtynėmis, o po sezono – išmetimu į antrąją šalies lygą.

Metus praleidęs antroje lygoje, „Atlantas“ tikėjosi šiemet startuoti Pirmoje, tačiau dėl LFF skirtų, o paties „Atlanto“ nesumokėtų baudų, klubas nestartavo niekur.

Birželio 9 dieną Klaipėdos apygardos teismo teisėja Kristina Domarkienė , teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka nagrinės restruktūrizuojamos VšĮ „Atlanto“ futbolo klubo ir nemokumo administratorės UAB „Klaipėdos administratorių biuras“ prašymą dėl VšĮ „Atlanto“ futbolo klubo restruktūrizavimo bylos nutraukimo ir bankroto bylos iškėlimo“.

Sportas.lt žiniomis, dar šių metų pradžioje V.Adomaitis bandė tartis su buvusiais žaidėjais dėl skolų atidėjimo, tačiau su tokiu pasiūlymu sutiko ne visi.

„Futbolininkai, žaidę 2018-2020 metais futbolo klube Všį „Atlantas“ ir turintys skolą patvirtinančius dokumentus (kontraktas, teismo nutartis), susisiekite asmeniškai su manimi. Esu pasirengęs padėti surinkti reikiamus dokumentus ir užpildyti paraišką į FIFPRO ir FIFA fondą, kuris padeda futbolininkams nukentėjusiems tokioje situacijoje“, - savo facebook paskyroje rašė Profesionalių futbolininkų sąjungos prezidentas Arūnas Klimavičius.

„Deja, bet Lietuvos Respublikos juridinių asmenų nemokumo įstatymas nesuteikia didelių vilčių futbolininkui atgauti skolas. Kreditorių sąraše sportininkai (futbolininkai) stovi pačiame gale ir tik su atsiskaičius futbolo klubui su bankroto administratoriumi, transporto įmonėmis, maitinimo ir apgyvendinimo paslaugas teikusiomis įmonėmis, sumokėjus skolas mokesčių įstaigoms, ateina eilė atsiskaityti su futbolininkais. Ateityje esu numatęs padirbėti šiuo klausimu keičiant situaciją, bet greitų pokyčių šioje situacijoje tikėtis neverta“, - rašė A.Klimavičius.

Be abejo, bankrutuojantys klubai dažniausiai neturi arba turi minimaliai mažai turto, kad futbolininkai galėtų tikėtis atgauti bent dalį uždirbtų pinigų.

Priminsime, kad pagal FIFPRO ir FIFA projektą, neseniai dalį iš bankrutavusio Turkijos „Gaziantepspor“ klubo atgavo Žydrūnas Karčemarskas. Pagal naujausią projekto versiją, futbolininkams atsiranda šansas atgauti didesnę nesumokėtų pinigų dalį. Vėlgi, jei susitarimai tarp žaidėjų ir klubų buvo oficialūs.  

Aurimas Budraitis
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
DVIKOVOS