Lietuvių ir latvių rungtynės | FIBA nuotr.

Lietuvių ir latvių rungtynės | FIBA nuotr.

 Grace (Austrija) sekmadienį baigiasi olimpinės 3x3 krepšinio atrankos turnyras, po kurio paaiškės dar 3 vyrų komandos, pateksiančios į Tokijo olimpiadą.

Lietuvos rinktinė ketvirtfinalyje susitiko su poros favorite Latvija. Rungtynės prasidėjo nervingai, o lietuviai savo pirmuosius taškus pelnė tik antrąją minutę. Tiesa, latviai startavo ne ką geriau, negelbėjo jų net ir labai sėkminga kova dėl atšokusių kamuolių. Sužaidus pustrečios minutės komandos kartu sudėjus buvo sukrapščiusios tik 3 taškus, o lietuviai pirmavo 2:1. Lietuvos rinktinė beveik visas atakas baigdavo tolimais metimais. Ilgą laiką lietuviams nekrito, kol Modestas Kumpys su Dariumi Tarvydu padėjo lietuviams kiek atitrūkti (7:4, 8:5).

Lietuviai vienu metu jau turėjo 4 taškų pranašumą (10:6), bet greitai jį išbarstė, kai latviai pataikė tolimą metimą su pražanga (10:10).Komandos tuo metu jau turėjo po 6 pražangas, todėl gynėsi „minkščiau“, o pulti abiems komandoms tapo gerokai lengviau. Latviams tai padėjo įsibėgėti. Likus mažiau nei 4 min. lietuviai jau turėjo 2 taškų deficitą (13:15). Latviai vėliau dar labiau didino pranašumą (14:17), o M.Kumpys prametė dvi svarbias baudas iš eilės. Lietuviams nesisekė uždengti Karlio Lasmanio, po kurio tolimo metimo latviai atsidūrė per tašką nuo pergalės (17:20). M.Kumpys tada sumetė dvi baudas, bet lietuviai po krepšiu neuždengė Naurio Miezio ir patyrė skaudų pralaimėjimą 19:21.

Lietuva: D.Tarvydas 7 taškai, Š.Vingelis 5, M.Kumpys 5, A.Pukelis 2.

Latvija: K.Lasmanis 10 (4/6 tolimų metimų), N.Miezis 4, E.Krumins 4, A.Čavars 3.

Rungtynių vaizdo įrašas:

Latviai grupės etape laimėjo visas 4 rungtynes: 21:16 prieš Kanadą, 21:17 prieš Nyderlandus, 21:14 prieš Austriją ir 21:18 prieš Kroatiją. Lietuviai 21:9 sutriuškino Kazachstaną, 22:12 neturėjo vargo su Pietų Korėja ir išgyveno du trilerius – prieš belgus lietuviai išplėšė pergalę paskutinėmis sekundėmis (17:16), o prieš amerikiečius paleido pergalę iš rankų paskutinę minutę (20:21).

Lietuviams rungtynės su latviais buvo žūtbūtinės. Mūsiškiai po nesėkmės prarado visas viltis patekti į Tokijo olimpiadą. Latviai, net ir pralaimėję, dar būtų turėję paskutinį šansą finaliniame atrankos turnyre, kuriame lietuvių nebus.

Latvijos rinktinei olimpinėje atrankoje atstovauja Agnis Čavars, Edgars Krumins, Karlis Lasmanis ir Nauris Miezis. Jie kartu FIBA pasaulio 3x3 ture gina Rygos komandos garbę ir šiuo metu yra pasaulio komandų reitingo lyderiai.

Lietuvos rinktinės garbę gina Aurelijus Pukelis, Darius Tarvydas, Šarūnas Vingelis ir Modestas Kumpys. Dėl įvairių priežasčių rinktinėje trūko tokių pajėgių 3x3 žaidėjų kaip Marijus Užupis, Ignas Vaitkus ir Paulius Beliavičius.

Pusfinalyje latviai susitiks su Lenkija, kuri 21:16 nugalėjo Slovėniją.

Į Tokijo olimpiados vyrų 3x3 krepšinio turnyrą jau pateko šeimininkė Japonija bei trys aukščiausiai reitinguotos komandos – Serbija, ROC (Rusijos olimpinis komitetas) bei Kinija.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (19)
Registruoti (1)
Anoniminiai (18)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų