Romas Vitkauskas ir Alfonsas Valuntonis | Organizatorių nuotr.

Romas Vitkauskas ir Alfonsas Valuntonis | Organizatorių nuotr.

Lietuvos karatė federacijai (LKF; į Tokijo olimpinių žaidynių programatą įtraukta karatė) artimiausius 4 metus vadovaus Alfonsas Valuntonis, o organizacijos rinktinė šiandien išvyko į Europos čempionatą.

Į LKF prezidiumą išrinkti buvęs organizacijos prezidentas Romas Vitkauskas, Vidmantas Poškaitis, Aleksejus Svešnikovas, Egidijus Daknys, Karolis Čiutra ir Artūras Gerikas.

„Mūsų federacija vysto aukštojo meistriškumo sportą, todėl mums reikia siekti kiek įmanoma aukštesnių rezultatų, – po rinkimų sakė A. Valuntonis. – Tam reikalingas pagrindas – kuo daugiau narių, kuo daugiau sportuojančiųjų, kuo didesnę atranka. Taip pat reikia priemonių – kuo aukštesnio lygio varžybų, kuo aukštesnės kvalifikacijos trenerių ir teisėjų. Šiomis kryptimis ir stengsimės judėti.“

LKF vadovas pažymėjo, kad organizacija įkurta tik 2018 metais, o veiklos galimybes dar labiau susiaurino karantinas. Šiuo metu LKF vienija 75 narius.

„Federacijoje bus dar tik antrosios kadencijos vadovybė, tad darbo turėsime daug, mūsų durys yra atviros visiems“, – kalbėjo A. Valuntonis.

Konferencijos akimirka | Organizatorių nuotr.

Konferencijos akimirka | Organizatorių nuotr.

Ši organizacija karatė meistrams gali atverti duris ir į Tokijo olimpines žaidynes. Tačiau šį tikslą, kaip ir bet kurioje kitoje sporto šakoje, pasiekti yra nepaprastai sunku – olimpinio pripažinimo sulaukiosioje Pasaulio karatė organizacijoje konkurencija yra milžiniškas.

Pirmadienį Lietuvos delegacija išvyko į Kroatiją dalyvauti Europos čempionate.  Nacionalinė komanda buvo suformuota remiantis Panevėžyje kovo 27 d. vyksios Lietuvos čempionato ir balandžio 10 d. Šiauliuose surengtos rinktinės kandidatų stovyklos rezultatais.

Kroatijoje mūsų šaliai atstovaus Gabrielė Marozaitė (svorio kategorija iki 55k), Jurgita Januškaitė-Žilinskienė (-68 kg), Tomas Balčius (-67 kg), Remigijus Jurgelaitis (-75 kg), Marius Arlikevičius (-84 kg), Vaidotas Dobrovolskis (+84 kg) ir Petras Kalpokas (+84 kg). Vyrai išbandys jėgas ir komenadinėse varžybose. Be to, katos rungties varžybose dalyvaus Dovydas Žymantas.

Sportininkų kovos Kroatijoje vyks gegužės 19-20 dienomis.

„Mūsų tikslas – siekti kiek įmanoma aukštesnių rezultatų, o jie vis gerėja. Po Europos čempionato dar vyksime į olimpinį atrankos turnyrą, kuris birželio 19-24 d. vyks Paryžiuje. Mūsų galimybės prasimušti į olimpines žaidynes nėra didelės, didelių vilčių neturime, tačiau tokia galimybė yra ir bandymas turi būti“, – tvirtino A. Valuntonis.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų