Charlesas Oliveira | Scanpix nuotr.

Charlesas Oliveira | Scanpix nuotr.

 Ankstyvą gegužės 16-os dienos rytą Lietuvos laiku „Toyota Center“ arenoje Hjustone (JAV) įvyko „UFC 262“ mišrių kovos menų (MMA) turnyras, kuriame buvo karūnuotas naujasis lengvo svorio kategorijos Karalius.

Dėl Chabibo Nurmagomedovo atlaisvinto čempiono diržo vykusioje kovoje 31-erių brazilas Charlesas Oliveira po sunkaus pirmojo raundo techniniu nokautu antrame raunde nugalėjo 35-erių amerikietį Michaelą Chandlerį bei po 11 metų UFC organizacijoje pirmą kartą iškovojo čempiono diržą.

Ch.Oliveira pagerino Michaelo Bispingo pasiektą rekordą „UFC 199“ turnyre. Tą kartą tam, kad M.Bispingas taptų UFC čempionu, jam prireikė 26 kovų, tuo tarpu Ch.Oliveira tai padarė per 28 kovas.

Kova prasidėjo Ch.Oliveiros pyriu į koją, po kurios M.Chandleris trumpam suklupo, tačiau greitai sugebėjo atsitiesti. Pirmieji M.Chandlerio smūgiai nebuvo tiklūs, o praėjus šiek tiek daugiau nei pusei minutės brazilas jau parvertė M.Chandlerį ant žemės. Nors M.Chandleriui pradžioje pačiam pavyko surakinti varžovo kaklą, tačiau Ch.Oliveirai greitai pavyko išsivaduoti ir jau jis ieškojo skausmingo veiksmo. Praėjus pusantros minutės nuo kovos pradžios ir Ch.Oliveirai esant už M.Chandlerio nugaros, pastarasis atsistojo ir krito ant žemės.

Likus kiek daugiau nei 2 minutėms iki pirmojo raundo pabaigos M.Chandleriui pavyko atsistoti, tuo tarpu Ch.Oliveiros antakis pradėjo kraujuoti. Iš viršaus M.Chandleris puikiai atakavo rankomis, leido Ch.Oliveirai atsistoti ir toliau tęsė smūgius. Vienu metu atrodė, kad jau greitai teisėjas gali nutraukti kovą, tačiau Ch.Oliveirai pavyko šiaip ne taip išgyventi ir nors pats daugiau nei minutę sėkmingai atakuoti daugiau nebesugebėjo, tačiau gulint ant nugaros jam pavyko išgyventi ir pratęsti kovą į antrąjį raundą.

Antrasis raundas prasidėjo labai neįtikėtinai: nuo pat pirmų sekundžių Ch.Oliveira itin sėkmingi stovėsenoje rankomis ir praėjus vos 7 sekundėms nuo raundo pradžios pataikė itin tikslų kairės rankos smūgį į M.Chandlerio smakrą, po kurio jis parkrito. Netrukus sekė smūgių kruša į prie narvo krašto gulintį M.Chandlerį ir teisėjui teko nutraukti kovą.

 

Po pergalės Ch.Oliveira išbėgo iš narvo, pakalbėjo su Joe Roganu, apkabino artimuosius ir sugrįžęs į narvą atidavė pagarbą M.Chandleriui.

„Sakiau, kad jį nokautuosiu. Atėjau čia ir tai padariau“, – per vertėją sakė Ch.Oliveira. „Visiems įrodžiau, kad esu liūtų liūtas. Michaelai, tu esi puikus čempionas, tačiau šiandien buvo mano diena“.

Charlesas Oliveira | Scanpix nuotr.

Charlesas Oliveira | Scanpix nuotr.

UFC daug ką nustebino, kai paskelbė, kad dėl laisvojo diržo kovos būtent ši kovotojų pora. Ch.Oliveira prieš šią kovą reitinge buvo 3-ias, o M.Chandleris – 4-as. Įprastai dėl titulo kovoja reitingo lyderiai, bet Dustinas Poirier pasirinko pelningą trilogiją su Conoru McGregoru, o Justinas Gaethje buvo paliktas „ant ledo“. Tiesa, į šią situaciją galima buvo pažiūrėti ir kitu kampu. Būtent Ch.Oliveira ir M.Chandleris reitinge buvo aukščiausiai iš tų kovotojų, su kuriais nesikovė Ch.Nurmagomedovas, todėl tokia kova buvo laikoma tinkama pradėti naująją svorio kategorijos erą.

Ch.Oliveira UFC narve turi įspūdingą 9 pergalių seriją ir yra nenugalėtas nuo pat 2017 m. gruodžio. Praėjusių metų pabaigoje brazilas visiškai dominavo prieš Tony Fergusoną, kuris dar visai neseniai buvo šios svorio kategorijos reitingo lyderis, tačiau šiame turnyre jau patyrė trečią pralaimėjimą iš eilės. Ch.Oliveira yra vienas geriausių skausmingų veiksmų atlikėjų MMA istorijoje. Brazilas UFC organizacijoje turi daugiausiai pergalių skausmingais veiksmais (14) ir laimėjęs daugiausiai premijų už savo pasirodymus (10). Dabar jis turi ir daugiausiai pergalių techniniais nokautais arba nokautais (16) UFC istorijoje. Po to, kai jis išmėgino save puslengvio svorio kategorijoje, Ch.Oliveira lengvame svoryje iškovojo 10 pergalių ir patyrė 1 pralaimėjimą.

Tuo tarpu daugkartinis „Bellator“ čempionas M.Chandleris UFC debiutavo tik šių metų pradžioje, kai vos per pustrečios minutės nokautavo Daną Hookerį. Jam tai buvo pirmasis pralaimėjimas po trijų iš eilės pergalių ir ketvirtasis karjeros pralaimėjimas nokautu arba techniniu nokautu.

Ch.Oliveira, kaip ir pergalę iškovojęs Christos Giagos, užsidirbo 75 tūkst. JAV dolerių premijas už geriausius vakaro pasirodymus, tuo tarpu Shane‘o Burgoso ir Edono Barboza kova pripažinta kaip geriausia vakaro kova ir abu kovotojai už tai taip pat gavo po 75 tūkst. JAV dolerių premijos.

UFC paskelbė, kad turnyrą gyvai stebėjo 16 tūkst. 5 sirgaliai, kurie sugeneravo 4,11 mln. pajamų už bilietus.

Visi „UFC 262“ turnyro rezultatai:

Charlesas Oliveira įveikė Michaelą Chandlerį techniniu nokautu – Raundas 2, 0:19

Beneilas Dariushas įveikė Tony Ferguson vieningu teisėjų sprendimu (30-27, 30-27, 30-27)

Rogerio Bontorinas įveikė Matthew Christopherį Schnellį vieningu teisėjų sprendimu (30-27, 30-27, 29-28)

Katlyn Chookagian įveikė Viviane Araujo vieningu teisėjų sprendimu (29-28, 29-28, 30-27)

Edsonas Barboza įveikė Shane'ą Burgosą techniniu nokautu – Raundas 3, 1:16

Andre Munizas įveikė Ronaldo Souza skausmingu veiksmu („armbar“) – Raundas 1, 3:59

Lando Vannata įveikė Mike'ą Grundy skirtingu teisėjų sprendimu (29-28, 27-30, 30-27)

Jordanas Wrightas įveikė Jamie Pickettą techniniu nokautu – Raundas 1, 1:04

Andrea Lee įveikė Antoniną Ševčenko skausmingu veiksmu („triangle choke-armbar“) – Raundas 2, 4:52

Priscila Cachoeira įveikė Gina Mazany techniniu nokautu – Raundas 2, 4:51

Tuckeris Lutzas įveikė Keviną Aguilarą vieningu teisėjų sprendimu (30-27, 29-28, 29-28)

Christosas Giagos įveikė Seaną Soriano skausmingu veiksmu („D’Arce choke“) – Raundas 2, 3:59

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (26)
Registruoti
Anoniminiai (26)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų