Tony Fergusonas ir Benilas Dariushas | „Stop“ kadras

Tony Fergusonas ir Benilas Dariushas | „Stop“ kadras

 Ankstyvą gegužės 16-os dienos rytą Lietuvos laiku „Toyota Center“ arenoje Hjustone (JAV) įvyko „UFC 262“ mišrių kovos menų (MMA) turnyras, kurio antroje pagrindinėje vakaro kovoje aktyviai sirgalių palaikytas 37-erių metų amerikietis Tony Fergusonas (25-6) nesugebėjo atsitiesti po dviejų pralaimėjimų iš eilės ir leidęs 32-ejų metų tautiečiui Beneilui Dariushui (21-4, 1 lygiosios) jį visus tris parversti ir dominuoti parteryje, pralaimėjo teisėjų sprendimu 30-27, 30-27, 30-27.

UFC lengvo svorio kategorijos reitinge B.Dariushas prieš šią kovą užėmė 9-ą vietą, tuo tarpu T.Fergusonas – 5-ą.

Per pirmą minutę T.Fergusonas nebuvo labai aktyvus pagal smūgius, tačiau taip pat sėkmingai vengė ir B.Dariusho atakų. Praėjus pusantros minutės T.Fergusonas buvo parverstas ant grindų, tačiau nors gulėjo ant nugaros, bet keletą sykių būtent jis atakavo alkūnėmis. Likusį laiką kovotojai praleido tose pačiose pozicijose – B.Dariushas atakavo iš viršaus ir labai sėkmingai kontroliavo šią poziciją, tuo tarpu T.Fergusonas, gulėdamas ant nugaros, stengėsi ne tik vengti varžovo atakų, bet retsykiais ir pats atakuoti alkūnėmis.

Antrame raunde B.Dariushas iš karto vengė artimos kovos ir T.Fergusono smūgių ir greitai varžovė prispaudė prie narvo krašto. Visgi šį kartą B.Dariushui nepavyko taip sėkmingai parverti varžovo ir užsiimti kontroliuojančią poziciją, o T.Fergusonas užspaudė varžovo kaklą ir B.Dariushui išsilaisvinti pavyko tik praėjus beveik dviem minutėms nuo raundo pradžios. Sekančią minutę B.Dariushas atlikinėjo smūgius į gulintį T.Fergusoną, kuriam galiausiai pavyko išsivaduoti, tačiau viskas baigėsi tuo, kad B.Dariushas pagriebė varžovo koją ir atlikinėjo laužimą. Visgi T.Fergusonas iškentė pradinį skausmą ir galiausiai jam pavyko išsivaduoti, o paskutinę raundo minutę nei vienas kovotojas nebeatliko pavojingų veiksmų.

Trečias raundas prasidėjo apsikeičiant smūgiais, tačiau jau praėjus pusei minutės B.Dariushas prispaudė T.Fergusoną prie narvo krašto ir galiausiai trečią kartą sėkmingai atliko parvertimą. Visgi šį kartą kovotojai neatliko daug smūgių, B.Dariushas ilgą laiką laikė tiesiog prispaudęs T.Fergusoną prie žemės, tuo tarpu teisėjas ir sirgaliai reikalavo daugiau veiksmo. Raundo pabaigoje buvo dažniau apsikeista smūgiais, tačiau jie nebuvo kokybiški, nors B.Dariushas ir vėl dominavo parteryje ir taškų skaičiavimo lapeliuose.

Pernai T.Fergusoną sutriuškino tiek Justinas Gaethje, tiek Charlesas Oliveira, tačiau šios kovos vyko be sirgalių ir buvo svarstoma, kad būtent atidaryta arena ir tūkstančiai sirgalių pakels T.Fergusoną į kitą emocinį lygį ir tai padės jam kovoje. Paskutinę pergalę amerikietis pasiekė dar 2019 m. birželį, kai gydytojai nebeleido toliau kautis Donaldui „Kaubojui“ Cerrone‘ui.

B.Dariushas iškovojo jau 7-ą pergalę iš eilės ir turi antrą ilgiausią pergalių seriją lengvo svorio kategorijoje. Asiras jau trejus metus nepatyrė pralaimėjimo kartėlio. Po šios pergalės jis pranešė, kad kurį laiką nekovos, nes jam gims dukra.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (10)
Registruoti
Anoniminiai (10)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų