Kylianas Mbappe | Scanpix nuotr.

Kylianas Mbappe | Scanpix nuotr.

Prasidėjus „Euro 2020“ futbolo čempionatui, „Sportas.lt“ kviečia susipažinti su turnyre dalyvausiančiais žaidėjais, kurių istorijos įkvepia ne vieną futbolo aistruolį pasaulyje. Šį kartą supažindinsime su Prancūzijos rinktinės lyderio Kyliano Mbappe istorija.

Kylianui Mbappe buvo vos šeši mėnesiai, kai Prancūzijos rinktinė vos vienuolikos kilometrų spinduliu nuo jo šeimos namų triumfavo 1998 metais vykusiame pasaulio futbolo čempionate. Visgi prancūzo jaunystė nebuvo tokia lengva. Kylianas užaugo Paryžiaus priemiestyje, Bondi miestelyje, kuris buvo nusiaubtas dėl įvykusio smurto proveržio ir riaušių. 2005 metais įvykusios riaušės buvo vienos iš siaubingiausių – tuo metu buvo deginami automobiliai ir įvairūs pastatai. Visa tai įvyko netoli K.Mbappe šeimos namų. Bondi miestas yra ta vieta, kurioje nuolat vyksta įvairūs nusikaltimai ir terorizmas.

Nepaisant to, jog jaunasis talentas gyvendamas šiame mieste matė žiaurius vaizdus, tačiau pastarojo tėvas Wilfriedas Mbappe pažadėjo apsaugoti savo vaiko ateitį net ir egzistuojant gyvenamoje aplinkoje tokiems neramumams.

Bondi mieste augęs K.Mbappe niekada iš savo rankų nepaleisdavo futbolo kamuolio. Pastarasis buvo apsėstas futbolu taip stipriai, jog miegodavo lovoje net gi kartu su kamuoliu, kurį laikydavo vietoje pagalvės. Futbolo žvaigždės tėvas Wilfriedas pripažino, jog sūnui vaikystėje futbolas reiškė viską.

„Kylianas buvo daugiau nei tik aistringas futbolo gerbėjas. Manau, kad jis buvo išprotėjęs dėl jo. Jis visada domėjosi futbolu. Kylianas žiūri viską. Jis gali stebėti net ketverias ar penkerias rungtynes iš eilės“,- apie savo sūnaus aistrą futbolui kalbėjo tėvas.

K.Mbappe jaučiama meilė futbolui nėra atsitiktinumas, kadangi prancūzas pats užaugo sportiškoje šeimoje. Pastarojo tėvas Wilfriedas daug metų praleido dirbdamas futbolo treneriu, tuo tarpu jo motina Fayza Lamari buvo sėkminga rankinio žaidėja. Būtent tėvai užtikrino, jog kiekvienas šeimos narys užsiimtų kažkokia sporto šaka.

Visgi futbolas nėra vienintelė K.Mbappe aistra. Prancūzas nuo 6 iki 11 metų lankė muzikos mokyklos konservatoriją. Futbolo talentas iki šiol dėkoja savo mokytojai Celine Bognini už tai, kad dainavimas tapo antruoju jo hobiu.

Kylianas Mbappe vaikystėje | asmeninio archyvo nuotr.

Kylianas Mbappe vaikystėje | asmeninio archyvo nuotr.

K.Mbappe savo futbolininko karjerą pradėjo „AS Bondy“ komandoje, kurioje vyriausiuoju treneriu dirbo pastarojo tėvas. Kiek vėliau jis persikėlė žaisti futbolą į Klerfonteno akademiją kurią baigė 2011 metais. Ši akademija yra laikoma viena geriausių Prancūzijoje. Ją baigė ir kitos ryškiausios futbolo žvaigždės, tokios kaip: Thierry Henry, Williamas Gallas, Balise‘as Matuidi ir Nicolas Anelka.

K.Mbappe žaisdamas šioje akademijoje surengė net keletą įspūdingų pasirodymų. Tai patraukė didžiųjų Prancūzijos ir Ispanijos futbolo klubų dėmesį. Tuo metu jaunąjį futbolininką įsigyti bandė Madrido „Real“ ir „Valencia“ komandos. Įdomu yra tai, jog K.Mbappe būdamas vienuolikos metų dalyvavo Londono „Chelsea“ komandos peržiūroje. Pastarasis net gi gindamas Anglijos klubo jaunimo komandos garbę sužaidė rungtynes su „Charlton“.

Kylianas Mbappe su Zinedine'u Zidane'u | asmeninio archyvo nuotr.

Kylianas Mbappe su Zinedine'u Zidane'u | asmeninio archyvo nuotr.

Nepaprastas prancūzo talentas patraukė ir legendos Zinedine‘o Zidane‘o dėmesį. Pastarasis pakvietė K.Mbappe prisijungti prie Madrido „Real“ komandos. Visgi futbolininko tėvas dėl tam tikrų priežasčių labiau pasitikėjo „Monaco“ ir būtent šiam klubui patikėjo savo sūnų siekiant karjeros aukštumų futbole.

Netrukus K.Mbappe tapo jauniausiuoju žaidėju, debiutavusiu „Monaco“ ekipos gretose. Pastarasis tai padarė būdamas 16 metų ir 347 dienų amžiaus. Jis pagerino iki tol Thierry Henry priklausiusį rekordą, kuris pirmą kartą pasirodė aikštėje su šios Prancūzijos komandos marškinėliais būdamas tik 17 metų ir 14 dienų amžiaus.

Prancūzijos legenda T.Henry pripažino, jog niekada negalėjo nuspėti, jog penkerių metų vaikas, nusifotografavęs kartu su juo, galės ateityje pagerinti pastarajam priklausiusį rekordą.

„Aš buvau jį sutikęs, kai jis buvo vaikas. Jis buvo geras ir tylus berniukas. Daugelis kalbėjo apie jį dėl jo turimos aistros futbolui. Jis galėjo daug dalykų pakeisti būtent futbolo dėka“,- kalbėjo T.Henry.

K.Mbappe vaikystės nuotrauka | asmeninio archyvo nuotr.

K.Mbappe vaikystės nuotrauka | asmeninio archyvo nuotr.

K.Mbappe taip pat buvo susitikęs ir su kita futbolo žvaigžde Cristiano Ronaldo. K.Mbappe pripažino, jog susitikimas su tuometiniu savo dievuku Madrido „Real“ treniruočių stovykloje jį ne tik įkvėpė, bet ir pakeitė visą jo likusį gyvenimą.

„C.Ronaldo buvo mano vaikystės dievaitis. Buvo fantastiška susitikti su juo, kai nuvykau į Madrido klubo treniruočių centrą. Jis yra fantastiškas futbolininkas“,- savo prisiminimais dalijosi prancūzas.

K.Mbappe kartu su „Monaco“ klubu 2016/2017 metų sezone iškovojo tiek Prancūzijos „Ligue 1“ čempionato titulą, tiek Prancūzijos futbolo taurę. Jaunojo futbolininko talentas neliko nepastebėtas Prancūzijos giganto Paryžiaus „Saint – Germain“ klubo, į kurį K.Mbappe ir persikėlė rungtyniauti 2017 metų vasarą.

Ryškiausiomis spalvomis spindėjęs K.Mbappe kartu su PSG klubu tris kartus tapo „Ligue 1“ čempionato ir Prancūzijos futbolo taurės nugalėtoju. Prancūzas taip pat pastaruosius tris sezonus iš eilės tapo rezultatyviausiu Prancūzijos čempionato žaidėju (2018/2019, 2019/2020 ir 2020/2021 m.)

Kylianas Mbappe | Scanpix nuotr.

Kylianas Mbappe | Scanpix nuotr.

Futbolo fenomenu tapęs K.Mbappe turėjo galimybę iš trijų variantų pasirinkti, kurios nacionalinės komandos garbę nori ginti. Pastarasis galėjo atstovauti Kamerūnui arba Alžyrui, kadangi pastarojo motina yra iš Alžyro, tuo tarpu tėvas iš Kamerūno. Visgi pats futbolininkas gimė ir užaugo Prancūzijoje. K.Mbappe dar būdamas nepilnametis pasirinko Prancūzijos rinktinę. Jis kartu su šios šalies U19 rinktine triumfavo 2016 metais vykusiame Europos čempionate.

K.Mbappe debiutavo Prancūzijos futbolo vyrų rinktinėje 2017 metais būdamas vos 18 metų. Pastarasis 2018 metais vykusiame pasaulio futbolo čempionate tapo jauniausiuoju Prancūzijos žaidėju, pasižymėjusiu šiame čempionate. K.Mbappe taip pat tapo vos antruoju paaugliu, pelniusiu įvartį pasaulio čempionato finale, iki tol tai buvo pavykę padaryti tik legendai Pele.

Savo pasirodymais žiūrovus džiuginantis K.Mbappe padėjo Prancūzijos futbolo rinktinei 2018 metais iškovoti išsvajotą pasaulio futbolo čempionato titulą. Po šio čempionato daugelis įvairių futbolo žvaigždžių negailėjo jaunajam talentui liaupsių.

„K.Mbappe yra labai geras žaidėjas. Jis man primena T.Henry. Jis vis dar yra jaunas žaidėjas, jis savo karjeros metu iškovos dar daug titulų“,- kalbėjo Bacary Sagna.

„Manau, kad turėsime futbolo pasaulyje dar vieną T.Henry. Matydamas jo sugebėjimus galiu teigti, jog jam bus pakankamai lengva pralenkti T.Henry“,- teigė Arsene‘as Wengeras.  

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų