Memphis Depay‘us | Scanpix nuotr.

Memphis Depay‘us | Scanpix nuotr.

Prasidėjus „Euro 2020“ futbolo čempionatui, „Sportas.lt“ kviečia susipažinti su turnyre dalyvausiančiais žaidėjais, kurių istorijos įkvepia ne vieną futbolo aistruolį pasaulyje. Šį kartą pristatysime Nyderlandų rinktinės žvaigždės Memphio Depay‘aus istoriją.

Memphis Depay‘us nori būti visuomenėje atpažįstamas tik pagal savo vardą. Pastarajam buvo vos treji metukai, kai jo tėvas Depay‘us, kilęsi š Ganos, paliko motiną olandę mažame Moordrechto mieste. Vaikystėje patirta trauma išryškėjo, kai Memphiui buvo devyneri metai, motinai persikėlus gyventi kartu su kaimynu, kurį įsimylėjo. Memphis tuo metu patyrė nuolatinį patėvio vaikų fizinį smurtą.

„Namai, kurie turėjo būti saugūs tiek Memphiui, tiek man, tapo siaubo kupinais namais. Vaikai vis dažniau ir dažniau nukreipė strėles į Memphį. Pastebėjau, jog jis tapo tylesniu, uždaresniu, mano motinos širdis tuo metu sudužo“,- skaudžią patirtį prisiminusi kalbėjo futbolininko motina.

„Man kelis kartus grasino peiliu. Taip pat buvo įvykusi situacija, kai berniukas suspaudė žnyplėmis mano ausį ir pradėjo ją stipriai traukti. Jie mane vadino beždžione, vėžiu ir „šūdagalviu“,- prisiminimais dalijosi Memphis.

Siaubą artimoje aplinkoje patyręs Memphis tapo savimi nepasitikinčiu berniuku, kuris atsisakė kalbėti apie savo skausmą, pastarasis nuolat konfliktavo su mokytojais ir futbolo treneriais. Futbolininkas iki šiol prisimena savo gyvenimo tarpsnį, kai būdamas mokykloje tiesiog sėdėdamas prie suolo verkdavo, nes bijodavo sugrįžti namo. Po pusantrų metų motinos draugas padėjo pastariesiems pabėgti iš patėvio namų, tačiau ši patirties Memphiui paliko gilų randą. Pastarasis būdamas vos dvylikos metų pradėjo gerti, pardavinėti lengvuosius narkotikus, leisti laiką su kokainą pardavinėjusiais asmenimis, stengėsi įskaudinti kitus žmones.

„Kurį laiką pardavinėjau narkotikus. Atvykau susitikti su vaikinais, kurie turėjo ant stalo pasidėję vieną kilogramą kokaino. Tuo metu vyko pasaulio futbolo čempionatas Pietų Afrikoje, kuriame rungtyniavo man patinkančios futbolo žvaigždės. Visada svajojau žaisti šiame čempionate. Visgi tuo metu atsidūriau pasaulyje, kuris buvo gerokai nutolęs nuo mano svajonės“,- pripažino Memphis.

Jausmų žodžiais išreikšti nesugebėjęs Memphis kartais bendraudavo su motina repo būdu. Net ir šiuo metu Memphis laisviausiai jaučiasi bendraudamas su žmonėmis repuodamas, išreikšdamas savo mintis per socialinius tinklus arba tatuiruotes.

Memphis Depay'us | Scanpix nuotr.

Memphis Depay'us | Scanpix nuotr.

Visgi futbolas padėjo išgelbėti Memphio gyvenimą. Pastarasis būdamas dvylikos metų prisijungė prie PSV „Eindhoven“ akademijos ir persikėlė ten gyventi kartu su vietine šeima. Net ir būdamas vienu didžiausių klubo talentų jis ir toliau elgėsi netinkamai. Jis net keletą kartų buvo pašalintas iš įvairių mokyklų, tuo tarpu būdamas penkiolikos „metė“ mokslus ir paskyrė savo gyvenimą siekimui aukštumų futbole. Neilgai trukus pastarasis prisijungė prie PSV pagrindinės komandos, kur vyresni komandos draugai jį pamėgo maždaug tiek pat, kiek ir anksčiau turėti draugai akademijoje.

PSV komandos vyriausiasis skautas Rini de Grootas pripažino, jog Memphio elgesys paauglystėje kėlė didelį nerimą.

„Žinoma, jog kartais nerimavau dėl jo elgesio, tačiau jo sportinis mentalitetas buvo nuostabus“,- pripažino skautas.

PSV pagrindinėje komandoje rungtyniavęs Memphis sulaukė trenerio pasitikėjimo ir visiškos laisvės, nepaisant to, jog jis tuo metu buvo dar tik paauglys. Netrukus jis tapo geriausiu Nyderlandų futbolo lygos žaidėju. Tuo tarpu būdamas 20 metų pastarasis tapo svarbiu Nyderlandų rinktinės atsarginiu žaidėju, kuris svariai prisidėjo prie nacionalinės komandos iškovotos trečios vietos 2014 metais vykusiame pasaulio futbolo čempionate.

Po šio pasaulio futbolo čempionato galimybe įsigyti Memphį susidomėjo Londono „Tottenham“ klubas, tačiau pastarasis atsisakė šio pasiūlymo. Vos po vienerių metų jis sutiko prisijungti prie „Liverpool“ ekipos, tačiau Danieliui Strurridge‘ui patyrus traumą, Anglijos klubas nusprendė vietoje jo įsigyti Christianą Benteke.

Memphis Depay'us (kairėje) | Scanpix nuotr.

Memphis Depay'us (kairėje) | Scanpix nuotr.

Memphis būdamas 21-erių metų amžiaus sulaukė „Manchester United“ kvietimo prisijungti ir nei kiek neabejojo dėl savo sprendimo.

„Buvau įsitikinęs, jog galiu suteikti komandai tai, ko joje nebuvo: kūrybiškumo, drąsos ir judesių. „Man Utd“ yra vienas didžiausių klubų pasaulyje. Visgi jie jau daugelį metų žaidė futbolą, kuris migdė“,- teigė Memphis.

Netrukus Memphis savo karjeroje pasiekė dar vieną žemumą. Pastarasis būdamas aikštėje troško laisvės, tačiau „Raudonieji velniai“ to neketino suteikti jaunam ir nepatyrusiam futbolininkui. Jo dažniausia užduotis aikštėje buvo vaikytis gynėjus, o netrukus vis dažniau buvo paliekamas ant atsarginio žaidėjų suolelio. Bulvariniai Didžiosios Britanijos dienraščiai tyčiojosi iš futbolininko prabangių drabužių. Panašios reakcijos jis sulaukė ir iš vietinės Nyderlandų žiniasklaidos.

Tuo metu dėl savo nesėkmės jis kaltino „Man Utd“ strategus Louisą Van Gaalą ir Jose Mourinho. Visgi dabar jis kaltina pats save. Netrukus Memphis atrado tikėjimą ir Dievą, o tai jam padėjo vis rečiau atsidurti žiniasklaidos ir fanų dėmesio centre. Futbolininkas dažnai pelnytą įvartį švenčia prie ausies pridėdamas pirštus ir tada juos nukreipdamas į dangų.

„Man Utd“ palikęs ir į „Lyon“ rungtyniauti persikėlęs Memphis sulaukė Prancūzijos komandoje tos laisvės aikštėje, kurios visada troško, o tai padėjo jam atsiskleisti gražiausiomis spalvomis.

Memphis Depay'us | Scanpix nuotr.

Memphis Depay'us | Scanpix nuotr.

Pastarasis taip pat po neabejotina Nyderlandų rinktinės žvaigžde. Buvęs nacionalinės komandos strategas Ronaldas Koemanas suteikė jam visišką laisvę ir ragino smūgiuoti net tada, kai egzistuoja tikimybė prarasti kamuolį.

Šiuo metu Memphis yra viena iš pagrindinių rinktinės grėsmių puolime. Pastarasis per dvylika sužaistų rungtynių nacionalinei komandai vadovaujant R.Koemanui, pelnė aštuonis įvarčius ir atliko penkis rezultatyvius perdavimus. Alkanos ir jaunos komandos gretose Memphis pagaliau jautėsi gerbiamas.

„Memphis tampa aukščiausios klasės futbolininku. Tai yra puiku, nes mūsų nacionalinei komandai reikia tokių žaidėjų, ypatingai atakuojančiose pozicijose. Daugelis žmonių turi susidarę klaidingą įspūdį apie jį. Jis čia turi laisvę, kuri jam yra reikalinga, kad demonstruotų geriausią žaidimą. Malonu yra stebėti jo demonstruojamą žaidimą“,- pagyrų buvusiam auklėtiniui negailėjo R.Koemanas.

25-erių metų sukakties sulaukęs Memphis nurimo ir surimtėjo. Futbolininko artimas draugas Tufanas įvardijo geriausias Memphio savybes.

„Jis yra savimi pasitikintis, aukščiausios klasės žaidėjas, pasižymintis stipriu mentalitetu, tai jam leido tapti vienu geriausių žaidėjų pasaulyje“,- kalbėjo futbolininko draugas.

Tuo tarpu pats Memphis pripažino, jog dėl skaudžios patirties vaikystėje užaugęs jis tapo visiškai kitokiu žmogumi.

„Mažas berniukas, kuris mokykloje slėpėsi už suolo, dabar yra stipri asmenybė, turinti liūto širdį“,- pripažino Nyderlandų rinktinės lyderis.

Euro 2020 tvarkaraštis

Euro 2020 rezultatai

07-11 Italija 2 - 1 Anglija
07-07 Anglija 2 - 1 Danija

Euro 2020 turnyrinės lentelės

A

V Komanda ŽR L PR LG T
1 Italija 3 3 0 0 9
2 Velsas 3 0 1 1 4
3 Šveicarija 3 1 1 1 4
4 Turkija 3 0 3 0 0


B

V Komanda ŽR L PR LG T
1 Belgija 3 3 0 0 9
2 Danija 3 1 2 0 3
3 Suomija 3 1 2 0 3
4 Rusija 3 1 2 0 3


C

V Komanda ŽR L PR LG T
1 Nyderlandai 3 3 0 0 9
2 Austrija 3 2 1 0 6
3 Ukraina 3 1 2 0 3
4 Šiaurės Makedonija 3 0 3 0 0


D

V Komanda ŽR L PR LG T
1 Anglija 3 2 0 1 7
2 Kroatija 3 1 1 1 4
3 Čekija 3 1 1 1 4
4 Škotija 3 0 2 1 1


E

V Komanda ŽR L PR LG T
1 Švedija 3 1 0 1 7
2 Ispanija 3 1 0 2 5
3 Slovakija 3 1 2 0 3
4 Lenkija 3 0 1 2 1


F

V Komanda ŽR L PR LG T
1 Prancūzija 3 1 0 2 5
2 Vokietija 3 1 1 1 4
3 Portugalija 3 1 1 1 4
4 Vengrija 3 0 1 2 2


 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (1)
Registruoti (1)
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų