Top 50: vertingiausios sporto komandos pasaulyje fotogalerija (3)

2021.05.18 19:45
Vertingiausios sporto komandos pasaulyje | Scanpix nuotr.

Vertingiausios sporto komandos pasaulyje | Scanpix nuotr.

 Tiek praėję, tiek šie metai sporto industrijai – labai sudėtingi. Didelė dalis renginių vis dar vyksta už uždarų durų, klubai skaičiuoja didelius nuostolius, o televizijos reitingai nenuteikia optimistiškai. Šių metų „Super Bowl“ žiūrėjo mažiausiai žmonių nuo 2007 m., stipriai krito ir NBA žiūrimumas. Didieji Europos futbolo klubai ėmė ieškoti, kaip išgyventi sunkų finansinį laikotarpį, ir bandė įgyvendinti kontroversišką Europos Superlygos projektą, o didžiausias sporto renginys – vasaros olimpinės žaidynės – ir toliai sulaukia daug kritikos bei protestų, Japonijoje nerimstant covid-19 pandemijai.

Nepaisant visų neigiamų aspektų, didžiausių sporto komandų savininkai dėl dabartinės situacijos labai liūdėti neturėtų. Beveik visų didžiųjų komandų vertės išaugo net ir covid-19 pandemijos metu. Vidutinė į 50-uką patekusios komandos vertė pasiekė 3,4 mlrd. JAV dolerių – tai 9,9 proc. daugiau nei pernai.

Kaip jau tampa įprasta, 50-uke yra keturių sporto šakų komandos. Daugiausiai – 26 klubus – į sąrašą „delegavo“ amerikietiško futbolo lyga NFL, taip pat čia yra po 9 NBA ir Europos futbolo komandas bei 6 MLB beisbolo klubai.

Visas 50-ukas vertingiausių sporto komandų pasaulyje – fotogalerijoje:

Sąraše vėl neatsirado vietos nė vienam NHL ledo ritulio klubui. Skirtumai tarp NHL ir kitų didžiųjų Šiaurės Amerikos sporto lygų geriausiai atsispindi kontraktuose su televizija. NFL nuo 2023 m. per sezoną iš transliacijų teisių pardavimų uždirbs 10,3 mlrd. JAV dolerių, NBA per metus gauna 2,6 mlrd. JAV dolerių, MLB – 1,84 mlrd. JAV dolerių, o NHL – tik 625 mln. JAV dolerių.

Paskaičiuota, kad per pastaruosius penkerius metus sparčiausiai augo PSG klubo vertė. Jos augimas siekė net 207 proc. Nedaug atsiliko ir Los Andželo „Rams“ (176 proc.) bei „Liverpool“ (165 proc.).

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (3)
Registruoti
Anoniminiai (3)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų